1. letka Sokol Ostrava Poruba – SK P.E.M.A. Opava B 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Vzhledem k časnému začátku střetnutí se jak hráči 1. letky, tak Opavy na hřišti chvíli hledali. Jako první udeřili Opavští. Halámek objel branku Poruby, chtěl překvapit brankáře, ten jeho pokus vystihl, ale v neustálém zmatku dorazil míček za brankovou čáru Poskočil.

Radost netrvala dlouho. Přihrávku zpoza branky využili Ostravští k vyrovnání. Útoky ze pak přelévaly ze strany na stranu, ale bez efektu. Až v desáté minutě byl vyloučen Halámek a protivník přesilovku po půlminutě využil. První třetinu tedy vyhrála 1. letka 2:1.

Vstup do druhé části měla zase lepší Opava, ve třetí minutě blafákem vyrovnal Mazur. Jenomže zbytek třetiny patřil zase Ostravanům. V sedmé minutě využili početní výhodu při vyloučení Štěrby. Za dvě minuty pak odskočili už do dvoubrankového vedení 4:2.

Start do posledního dějství měla P.E.M.A. raketový. Soupeře k ničemu nepustila a hlavně ve druhé minutě dvakrát skórovala. Při přečíslení dva na jednoho využil Halámkovu přihrávku Poskočil. Za pár vteřin pak sám Halámek vyrovnal na 4:4, ale jak už bývá zvykem, Opava předvedla neuvěřitelný zkrat. Během třiceti vteřin šesté minuty dovolila Porubě opět odskočit do dvougólového vedení 6:4.

Minutu a půl před koncem nařídili rozhodčí trestné střílení ve prospěch Opavy. Jeho exekutor Halámek nedal gólmanovi šanci a snížil. Na vyrovnání už P.E.M.A. neměla čas, a tak prohrála 5:6. „Nehráli jsme špatně, ale když už jsme vyrovnali a měli na to dovést zápas do vítězného konce, udělali jsme dvě chyby a veškerá naše snaha vyšla vniveč. Výbornou formu prokázal Matěj Halámek, bohužel na všechno nestačil,“ řekl k utkání vedoucí týmu Vladimír Černín.

Branky a asistence Opavy: Poskočil 2 (Halámek 2), Halámek 2, Mazur (Terchovan)

SK P.E.M.A. Opava B – FbK Sokol Poruba Škorpioni 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Porubští Škorpioni se na utkání s Opavou velice dobře připravili. V první třetině jasně dominovali, byli u všeho rychleji, a také si vypracovali pohodlné vedení. Jejich hra byla založena na skálopevné zahuštěné obraně a neuvěřitelně rychlých brejcích.

Ve třetí minutě jeden z nich přetavili v otevření skóre. Za minutu pak využili Ostravští přesilovku. Brance sice předcházel faul na gólmana, toho si však nepřesní rozhodčí nevšimli. Za další minutu pak využili přečíslení a po tečované střele vedli 3:0. Opavští se zdravě naštvali a od počátku prostřední třetiny se tlačili před branku Škorpionů. Jenomže buď se vůbec nedostali ke střelbě, nebo bylo jejich zakončení natolik slabé, že si s tím brankář poradil.

Naopak po zisku míčku vyráželi Škorpioni do smrtících protiútoků. Proti pomalé opavské obraně uplatňovali svoji rychlost. Ve čtvrté minutě se z brejku trefili na 4:0. O šedesát vteřin později zahrál opavský Kopec v brankovišti. Následovalo trestné střílení, které znamenalo vedení Poruby 5:0.

Až za tohoto stavu se ke slovu dostala i P.E.M.A. Přihrávku Halámka proměnil Solný. Opavští byli sice usazeni na polovině soupeře, ale tomu to vyhovovalo. Věděl, že přes změť nohou a hokejek se Opavští neprosadí a oni mohou využít svých tryskových útočníků k úniku do otevřené obrany.

Třetí třetina pokračovala v přesně stejném duchu. Opava držela míček, ale po ztrátě nebyla schopna zachytit útoky protivníka. Na 6:1 zvýšila Poruba v sedmé minutě, když míček si do branky srazil vlastní bek Opavy. Pak sice znovu zafungovala spolupráce Halámek, Solný a druhý jmenovaný snížil. Poslední slovo měli Ostravané, kteří dali výsledku konečnou podobu 7:2.

„Hned v úvodu se nám zranil Honza Mazur, točili jsme jen osm hráčů. Jenomže kromě trojice Halámek, Solný a Poskočil se nikdo soupeři nemohl rovnat. Škorpioni byli rychlejší s míčkem i bez něho a většinu našich hráčů přetlačili v osobních soubojích. Navíc naši obránci si zbytečně komplikovali život a svou rozehrávkou mnohokrát namazali přímo na soupeřovy hokejky.

K tomu mají Škorpioni dokonale zvládnuté brejky. My jsme je nestíhali pokrývat, prohráli jsme zaslouženě,“ zhodnotil kriticky výkon týmu Černín.

Opavské béčko čeká za čtrnáct dní poslední dvojutkání sezony v domácí hale na Mařádkově. Jedno z nich musí P.E.M.A. bezpodmínečně vyhrát, aby měla jistotu setrvání v Moravskoslezské lize.

Branky a asistence Opavy: Solný 2 (Halámek 2)
Opava: Kyselý (1. letka), Habram (Škorpioni) – Poláš, Kopec, Štěrba – Poskočil, Solný, Halámek, Mazur, Terchovan, Kopačka