Pražané sice začali dobře, utekli domácím na rozdíl čtyř bodů, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí mašina se začala rozjíždět. K obratu zaveleli Hrubý s Pumprlou, i když Hamm trojkou snížil na 18:17, stala se první část kořistí opavského výběru.

I ve druhé periodě byli aktivnější svěřenci Davida Klapetka. Tomu vyšla taktika s hlídáním klíčového muže USK Rodericka Platta, kterému život pořádně komplikoval Tomáš Hrubý. Po Czudkově trojce vedla Opava 32:23 a první poločas vyhrála 49:37.

Pražané chtěli zaskočit domácí na začátku třetího hracího období, to se jim ovšem nepodařilo. Domácí, kteří se prezentovali dobrou obranou, nápor ustáli a nadále se drželi ve vedení, navíc i jejich předvedená hra se musela divákům líbit. USK nepomohl ani střelecky disponovaný Lawrence Hamm. Zápas se dohrával již za bouřlivého aplausu diváků, kteří ve stoje ocenili výkon svých miláčků.

„Opavě chci pogratulovat k vítězství. Vyhrála zaslouženě, naše hra nebylo dobrá,“ řekl po utkání trenér Pražanů Ken Scalabroni. „Nás může omluvit snad jen to, že jsme mladý tým. Jinak zápas se lámal ve druhé čtvrtině, kterou jsme odehráli jako dorostenci,“ zlobil se Scalabroni.

Na domácí straně vládla spokojenost. „Jsem rád za vítězství. Těší mě ale předvedená hra celého týmu. Kluci hráli opravdu výborně a koncentrovaně,“ hodnotil sobotní duel trenér Opavy David Klapetek.

BK Opava – USK Praha 87:78 (20:17, 49:37, 63:52)
Body: Hrubý 17, Šoška 13, Pumplrla 13, Czudek 12, Štec 12, Čarnecký 11, Blažek 9 – Hamm 21, Platt 14, Kotas 11, Vocetka 10, Satoranský 8, Vukotič 6, Marko 3, Hruban 3, Slavík 2.
Rozhodčí: Macela, Hruša, Holubek. Fauly: 22:22, TH: 22/18:20/13, trojky: 7:11. 5 chyb: 38. Hrubý, 40. Šoška – 40. Kotas. Diváků: 1050. Nejlepší hráč: Tomáš Hrubý.