Domácí - již s novou akvizicí Jakubem Blažkem, ale bez nemocného Štece - začali excelentně. Zejména první čtvrtina byla z jejich strany basketbalovou pohádkou. Zlepšenou obranou a dobrým útokem Kolín jasně přehrávali.

Skóre otevřel Ondřej Šoška a také v dalších minutách dominoval Klapetkův výběr. Po trojkách Pumprly a Blažka šli domácí do sedmnáctibodového trháku – 28:11.

Kolínu nešla upřít snaha, ale na dobře hrající Opavu to bylo málo. Hlavně Pumprla s Blažkem byli k neudržení, vždyť prvně jmenovaný v úvodních dvou čtvrtinách trefil šestnáct bodů. V poločase vedli domácí 46:27.

„První poločas nám nevyšel. Chyběla nám sebedůvěra, nevěřili jsme si, a to se nedá hrát,“ zlobil se hostující kouč Predrag Benaček. Vstup do druhého poločasu ale nevyšel Opavě střelecky. Hosté začali bez respektu, dali dvanáct bodů, naopak Slezané pouhé dva, a drama bylo na světě.

Rozdíl byl rázem sedmibodový – 58:51. Čarnecký trojkou vnesl opět klid do domácích řad. Ale Kolín to ani přesto nezabalil, zejména Lepinnaitis svými body držel hosty ve hře.

V posledních sekundách drama gradovalo. Opava si ovšem výhru vzít nenechala. Definitivní pojistka přišla po trestných hodech Ondřeje Šošky. „Začali jsme hrát až v době, kdy byl náskok Opavy devatenáctibodový, což už bylo pozdě. Domácí mají velmi dobrý tým a takové zápasy neztrácejí,“ poznamenal Benaček.

David Klapetek mohl být spokojenější: „Za vítězství jsem rád. Ve druhém poločase jsme se ale na něj pořádně natrápili. Snad nám tento úspěch pomůže v dalších utkáních.“

BK Opava – Kolín 71:67 (25:11, 46:27, 58:49)
Body: Pumprla 18, Czudek 15, Blažek 11, Šoška 10, Hrubý 9, Čarnecký 6, Dygrýn 2 – Lepinaitis 22, Machač 11, Vorlíček 9, Novotný 8, Pavlík 7, Rogers 4, Kiršbaum 3, Velenský 3. Rozhodčí: Paulík, Vrážel. Fauly: 19:21, TCH: 34. Novotný, 5 chyb: 40. Machač. TH: 21/13:19/12. Trojky: 8:9. Diváci: 912. Nejlepší hráč: Šoška (Opava)