Letošní ročník Velké ceny nebyl v ničem výjimečný. Samotní pořadatelé čekali více závodníků. „Účast nebyla špatná, avšak byly roky, kdy se do Městských sadů sjelo více cyklistů,“ uvedl jeden z pořadatelů a zároveň trenér Sundance Jaroslav Konečný. Domácí závodníci byli hodně vidět. Největší jejich současná hvězda Matěj Lasák znovu nezklamal. Vyhrál kadety a navíc své soupeře předjel o kolo. „Matěj má dobrou formu. Nyní je ale jeho veškerá příprava směrovaná k blížícímu se Závodu míru mládeže. Většinou ti, co na tomto podniku uspěli, to dotáhli v budoucnu hodně daleko,“ poznamenal trenér Konečný.

Velice dobře měl v této kategorii závod rozjetý další Konečného svěřenec Marek Hřivňacký. „Je to škoda, jel dobře, jenomže chytil defekt a spadnul, ze závodu musel odstoupit,“ doplnil trenér. Ve skupině Muži elite a do 23 let sice žádný z domácích borců do cíle nedojel, přesto měli Opavští na bedně své zastoupení. Z třetího místa se radoval jejich odchovanec Lukáš Heinrich jezdící nyní v barvách DT Specializer. Za zmínku stojí ještě první místo v kategorii Masters A, které vybojoval Zbyněk Ocásek z Goofy Krnov, který na letošním mistrovství světa v cyklokrosu, který hostila Belgie, získal stříbrné medaile.

Výsledky (vítězové a opavští závodníci): Muži elite a do 23 let: 1. Tomáš Čer (DT Specializea). Michal Mrůzek a Tomáš Greipel závod nedokončili. Masters A: 1. Zbyněk Ocásek (Goofy Krnov). Masters B: 1. Bogdan Zok (TJ Bohumín). Masters C: Zbyněk Ocásek (Goofy Krnov). Ženy: Barbora Bohatá (TJ Slezan Frýdek- Místek). Junioři: 1. Lubomír Petruš (Empella Czech team)…15. Martin Mrůzek, 16. Jakub Franer. Břetislav Rohel nedokončil. Kadeti: 1. Matěj Lasák…10. Juraj Franer, 17. Vojtěch Jurečka, 20. Michal Vocetka, 26. Ondřej Čech. Marek Hřivňacký nedokončil. Starší žáci: 1. Josef Černý (Bike 2000)…6. Kryštof Sas, 7. Petr Hampl, 13. Dominik Vehovský, 19. Daniel Pécsi. Mladší žáci: Jan Mrzyk (Psczyna Polsko), 2. Kamil Gerecký. Kadetky: 1. Kristýna Ochrannová (SK Jiří team Ostrava). Juniorky: 1. Eva Kratochvílová (Dukla Praha). Žákyně: Simona Borsizká (SK Maxbike Orlová).