VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník jako horkého favorita na vítěze tipuje Marka Stromského

Opava – Do slavnostního večera o nejlepšího sportovce za rok 2010 v okresu Opava již mnoho nezbývá. Naše redakce se vás, čtenáře, rozhodla zkusit seznámit s některými detaily této prestižní ankety.

9.2.2011
SDÍLEJ:

Marek Stromský s Amantem (vpředu)Foto: DENÍK / Luboš Jeníček

Zaprvé je třeba odhalit totožnost člověka, který má celou akci na povel. Je jím tajemník ČSTV Ladislav Kreisel. Musíme prozradit, že se stará o veškerý managering a zastává docela nevděčnou úlohu.

Minulý týden se totiž sčítaly hlasy a výsledky jsou již známy. Ví je však pouze on a pár dalších lidí, kteří se podílejí na tvorbě pamětních plaket. Právě výroba těchto ocenění je důvodem, proč se hlasování uzavíralo s takovým předstihem.

Pro Kreisla to není poprvé, co bude muset svá ústa zamknout na sedm západů. „Za ty roky, co tuto anketa dělám, jsem se naučil držet jazyk za zuby,“ upřesňoval právě Ladislav Kreisel.

Celkem hlasuje hned čtyřicet pověřených osob. Pojďme si přiblížit, o koho konkrétně jde. „Jedná se o dvanáct sportovních okresních svazů. Atletikou či fotbalem počínaje a volejbalem konče. Pak jde o patrony vybraných sportů, kde spadá další velký počet zástupců. Následují členové okresního výboru ČSTV a také primátor, náměstci a starostové Kravař, Vítkova a Hlučína,“ pokračoval.

Čtenáře však může napadnout, zda výsledky jsou tím pádem regulérní. Těžko předpokládat, že všichni politici a starostové jsou sečtělí v opavském světě sportu. Jestli náhodou nejsou někomu poplatní, dají na radu druhých apod. Anketa by ztratila smysl, pokud by se hlasy v uvozovkách přerozdělily už před jejím startem.

„Osobně bych v tomhle problém neviděl. Bývalý primátor Zbyněk Stanjura se o sport velmi zajímal. To samé platí i o jeho náměstkovi Jaroslavu Horákovi. Mám za to, že všichni vykazují zájem o sport na Opavsku,“ přidal několik postřehů Kreisel.

Anketa s novým kabátem Slavnostní večer ankety je naplánován na pátek jedenáctého března. V prostorách Slezského divadla vyhlášení startuje již tradičně od 19.00. Následně se všichni zúčastnění přesunou na ples, jenž bude probíhat v hotelu Koruna.

„Letos nově spolupracujeme s agenturou ČOK, která se věnuje podobným akcím. Oproti uplynulému roku, kdy večer moderovala česká Miss za rok 1995 Monika Žídková, se u moderátorského stolku objeví sportovní komentátor Radek Šilhan. ČOK na své akce vozí zpěváky. Kupříkladu Ilonu Csákovou. Jméno takových parametrů ovšem v Opavě očekávat asi nemůžeme. Pětadvacetiminutový sestřih z tohoto večera odvysílá na kanálu ČT4 Sport Česká televize,“ posunul se dále v povídání tajemník ČSTV.

Zařídit akci, jakou je Sportovec okresu, není vůbec jednoduché. „Nejdůležitější je samozřejmě sehnat finance, generální a hlavní sponzory. Rozpočet musí být vyrovnán. Nesmíme skončit ve schodku,“ podotkl.

Na závěr je nutno zmínit, že Deník je hlavním mediálním partnerem ankety. Probíhá soutěž, která nese název Mediální tvář Deníku, v níž můžete hlasovat vy, čtenáři.

A koho Deník tipuje na vítěze v hlavní kategorii? Naše redakce se domnívá, že černým koněm, a tady to bude platit dvojnásob, jednotlivců dospělých se stane žokej Marek Stromský ze Štěpánkovic. Ten na posledním hlavním závodě Velké pardubické skončil s koněm z Albertovce Amantem Grisem těsně druhý za legendárním Josefem Váňou.

Potenciálně by mohli hrát prim i jiní Opaváci. Do výborné formy se v Laziu Řím dostává bývalý útočník Slezského FC Libor Kozák. Čtvrtý v anketě Atlet roku 2010 skončil půlkař Jakub Holuša. Možná bychom přišli i na další, jenže nominační kritéria zde hovoří naprosto striktně.

„Hlavní podmínkou je, že sportovec musí daného úspěchu dosáhnout v klubu se sídlem na území opavského okresu,“ upozornil na závěr Ladislav Kreisel.

Petr Dušek

9.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slezský FC Opava - Sokolov 0:0
AKTUALIZOVÁNO
1 37

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

MSFL: Hlučín – Otrokovice 1:1

Velké zklamání v Hlučíně, domácí mají jen bod.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Medu je o osmdesát procent méně, tvrdí včelař z Velkých Heraltic.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení