FLORBAL: Kopřivnice - Opava 5:2

Opavští florbalisté potřebují body jako sůl, aby se udrželi v elitní čtveřici. K prvnímu utkání Národní ligy po Novém roce cestovali na palubovku osmé Kopřivnice. Jenomže katastrofální první třetina a bezmoc v zakončení způsobily, že Slezané odjeli s prázdnou.

12.1.2016

Opavský Daniel Gebauer (v modrém) se snaží stínit brankáři soupeře.Foto: DENÍK / Pavel Habram

P.E.M.A. nastoupila na hřiště velice lehkovážně a kupila chybu za chybou. Domácí se chopili příležitosti a trestali. Za čtyři a půl minuty hned třikrát rozebrali obranu Opavských a zasunuli míček za záda gólmana Martínka, pro kterého to byl první start za áčko od začátku.

Opava dál „kašlala" na svého brankáře a ten šel po dalších dvou gólech na konci třetiny radši střídat. Hosté pak sice nastřelili tři tyčky, ale to se do skóre nepočítá.

Po pauze se hra Opavy mírně zlepšila. Hned zkraje druhé části snížil Solný. O deset minut později pak bombou skóroval Jakub Kocur a hosté ztráceli už jen tři branky. Jenomže Domácí pozorně bránili, a když už něco prošlo, byl tam spolehlivý gólman Klinka.

V posledním dějství byl k vidění vyrovnaný florbal a šance na obou stranách. Ani jedna se už ale neujala, i když si Opavští v závěru vynutili mírný tlak. P.E.M.A. zbytečně prohrála a pokračuje v herní mizérii doby předvánoční.

„Bohužel jsme hned na začátku dostali tři góly do prázdné branky. Tím pádem se ze zápasu stalo hodně těžké sousto. I když si myslím, že od toho stavu 5:0 jsme hráli celkem solidní zápas. Měli jsme dost šancí, nastřelili nějaké tyčky, gólman soupeře zachytal fantasticky. Za stavu 5:2 jsme hráli přesilovku, kdyby se nám povedlo skórovat, vypadalo by to jinak," ohlížel se za utkáním opavský stratég Robert Segeťa.

„Přišlo mi, že než si kluci zvykli na zápasové tempo, než se rozkoukali, tak dostali tři góly. Byla tam nekoncentrovanost, za tohle jsem na ně šíleně naštvaný. Poprvé od začátku nastoupil do branky Matěj Martínek a hned dostal takovou sprchu. Ani za jeden gól nemohl, kluci ho nepodrželi," pokračoval zkušený kouč.

FBC Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 5:2 (5:0, 0:2, 0:0)
Branky a asistence Opavy: 23: Solný (Dzierža), 33. Jakub Kocur (Dzierža)
Opava: Martínek (17. Černín) – Jakub Kocur, Kučera, Rychlý, Balnar, Mazur – Dzierža, Vojtěch Kocur, Solný – Sova, Boželník, Sova – Repček, Klein, Gebauer. Trenér: Robert Segeťa

MSFL: Hlučín – Otrokovice 1:1

Velké zklamání v Hlučíně, domácí mají jen bod.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Medu je o osmdesát procent méně, tvrdí včelař z Velkých Heraltic.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.