Opavští byli od počátku aktivnější a prakticky neustále drželi míček na svých holích. Jenže proti obrannému valu Havlíčkova Brodu se nemohli prosadit. Nepomohla jim ani přesilová hra.

Totéž platilo i v prostřední třetině. A jak už to bývá, přišel úder na opačné straně. V sedmatřicáté minutě se v jedné z mála útočných akcí prosadili hosté. Naštěstí hned za tři minuty odpověděl přesnou ranou Vojtěch Repček a bylo srovnáno.

Do třetího dějství se šlo za stavu 1:1 a hned po pěti minutách se zaskvěl domácí brankář Matěj Martínek, když chytil tutovku hostí. V posledních sedmi minutách se konečně začali domácí prosazovat. Opět Vojtěch Repček zvýšil na 2:1. Dvě minuty před sirénou pak pojistil vedení Opavy Oldřich Sova.

Havlíčkobrodští se ale ještě nevzdali. Odvolali brankáře, ale nebylo jim to nic platné. Do prázdné branky dovršil hattrick Vojtěch Repček a P.E.M.A. díky třem bodům vystoupala na třetí místo tabulky Národní ligy.

SK P.E.M.A. Opava – Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 40. Vojtěch Repček (Kostolány), 54. Vojtěch Repček (Kostolány), 58. Sova (Dzierža), 60. Vojtěch Repček – 37. Kučera (Jelínek)
Opava: Martínek – Rychlý, Balnar, Gattnar, Dalibor Repček, Filip Kocur, Solný – Mazur, Dzierža, Petr Pavlík – Gebauer, Kostolány, Vojtěch Repček – Sova, Šimčík, Musialek – Boželník. Trenér: Robert Segeťa

Robert Segeťa: Mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem

Trenér florbalistů S.K. P.E.M.A. Opava Robert Segeťa svůj tým po vítězství nad Havlíčkovým Brodem chválil. Slezané měli nad soupeřem obrovskou převahu, i když to dlouho nedovedli vyjádřit střelecky. Nakonec si připsali za vítězství 4:1 důležité tři body a je v Národní lize třetí.

Havlíčkův Brod je v Národní lize předposlední, čekali jste, že vám budou klást takový odpor?

Že to bude těžké utkání, to jsme předpokládali. Nechtěli jsme dát soupeři sebemenší prostor, ale měli jsme v nohách těžké úterní pohárové utkání s Bulldogs Brno, takže někteří hráči neměli moc sil. Nakonec jsme to stáhli na dvě pětky a trpělivou hrou jsme dotáhli zápas do vítězného konce.

Váš tým po většinu času dobýval soustředěnou obranu soupeře, což vám moc nesedí. Bylo to právě o to těžší?

To ani ne. Spíše jsme měli problém s tím, že jsme některé situace neřešili na sto procent a zkoušeli jsme vymýšlet nějakou improvizaci. Akci, kterou nemáme nacvičenou a tím jsme občas nedotahovali ty naše útoky tak, jak bychom chtěli. Ale jinak to takhle má být, soupeři se nás musí bát a mají bránit a my máme útočit.

Havlíčkův Brod hrozil hlavně z brejků…

Přesně tak. Dali nám jeden gól, ale mohli jich dát i více, ale i my jsme měli spoustu dalších šancí. Poměr střel na branku byl snad třicet ku devíti v náš prospěch. Nastřelili jsme tyčky, během dvou střídání hned čtyřikrát. Takže samozřejmě brejky měli, mohli z nich dát góly, ale to vítězství jsme si dneska opravdu zasloužili.

I když jste měli převahu, do vedení šli hosté. Poté to bylo dlouho 1:1. Kde se lámal chleba v tomto utkání?

Jedním z klíčů byl vyrovnávací gól na 1:1 od Vojty Repčeka, byla to branka do šatny. A potom dal v polovině třetí třetiny i na 2:1. Pak jsme ještě dali další dva góly, ale mohli jsme vyhrát daleko víc, než jen 4:1.

Vojtěch Repček se dlouho nemohl posadit a teď hattrickem rozhodl, nabírá formu?

Hrál jako vždycky, jen mu to tam teď konečně padalo, což je dobře.