„Vytkli jsme si za cíl první místo, takže si rozhodně jedeme pro šest bodů,“ prohlašoval před zápasy trenér P.E.M.Y. Opava Jakub Poláš. „Všechny hráče máme zdravé a doufám, že v nejlepší formě,“ doplnil.

Slavia Havířov se nestačila ani rozkoukat a po šestadvaceti vteřinách prohrávala. Vyražený míček doklepl do branky kapitán Terchovan. Opavští se i nadále tlačili do útoku, ale jejich koncovka byla bezzubá.

Soupeř se oklepal a začal vystrkovat růžky. Ve druhé polovině úvodní třetiny vytvořili Havířovští několik nebezpečných závarů u opavské branky. Mnohokrát byli hodně blízko vyrovnání, ale vždy spolehlivě zasáhl brankář Hořínek.

Od druhé třetiny se florbal z plochy vytratil. Nemalou vinu na tom měli i nepřesní, nejistí a nerozhodní sudí. V 6. minutě po několika nepotrestaných faulech soupeře poslali rozhodčí nesmyslně na trestnou lavici hned dva hráče Opavy a navíc nařídili trestné střílení. S nájezdem si naštěstí gólman Hořínek poradil. Následnou přesilovku však slávisté přetavili ve vyrovnání.

Hráči P.E.M.Y. se zdravě naštvali. Ještě do druhé přestávky znovu strhli vedení na svou stranu. Tentokrát platil důraz Sebastiána Filipa. Když se po dvou minutách třetí části prosadil Volf, vypadalo to, že Opava získala potřebný klid. Opak byl pravdou.

Slávisté začali utkání kouskovat a přehánět tvrdost v osobních soubojích. V polovině osmé minuty se jim to vyplatilo, když se jim podařilo vstřelit kontaktní branku. Pak naštěstí rozhodčím došla trpělivost se záludnou hrou Havířovských a poslali je do tří. Navrch vyfasoval jeden z nich červenou kartu.

Nabídnutou přesilovku využila P.E.M.A. hned po osmi vteřinách. Podruhé v zápase rozvlnil síť Volf. Porážku Slavie v poměru 5:2 pak dovršil Šimera.

Utkání s domácím týmem Z.F.K. Petrovice připomínal od úvodní minuty spíše nelítostnou bitvu než florbalový zápas. Rozhodčí připustili až neuvěřitelně tvrdou hru, která se postupem času změnila v sérii záludných, ale nepotrestaných faulů.

Do vedení šli Petrovičtí. V páté minutě nechali Opavští na brankovišti volného soupeře a pro toho už nebyl problém zavěsit. Domácím dodala branka křídla. Dostali se do mnoha slibných a nebezpečných situací. Skóre však zůstávalo nezměněno hlavně zásluhou opavského brankáře Herudka.

Po pár minutách prostřední části Opava vyrovnala nejdříve hru a v šesté minutě i skóre. Ukázkovou akci všech hráčů na hřišti zakončil nekompromisní střelou do šibenice Štěrba. Potom se hra přelévala ze strany na stranu, ale její plynulost narušovaly množící se a většinou nepotrestané fauly.

Ve čtvrté minutě posledního dějství P.E.M.A. chybovala. Znovu nechala hráče protivníka volného u branky a ten trefil míček pod břevno. Opavští se snažili vyrovnat, ale dlouho se jim to nedařilo.

Chtěli se prosadit kombinací, jenomže proti urostlejším tvrdým florbalistům Petrovic jim to nešlo. Dvě minuty před koncem se rozběhl Šimera. Místo přihrávky proběhl mezi třemi hráči soupeře. Ač faulován, stihl přihrát do křídla Elblovi, kterému se podařilo vystřelit z první a trefit přesně pod víko.

Oba týmy se nakonec spokojily s remízou 2:2. „Chtěli jsme všechny body, ale vzhledem k průběhu obou utkání jsme rádi i za čtyři. A taky za to, že všichni naši hráči vyvázli bez zranění,“ uvedl trenér P.E.M.Y. Jakub Poláš a pokračoval:

„Na rozhodčí se vymlouvat nebudu. Ti neškodili nám, ale oběma týmůma florbalu vůbec. Jsem rád, že se kluci vyrovnali s tvrdostí urostlejších soupeřů. Hra se nám tentokrát příliš nedařila, ale nakonec jsme zabrali. Pokud ale budeme i dál chtít hrát nejužší špici, musíme hodně přidat a hlavně hrát jako tým,“ uzavřel Poláš.

Slavia Havířov - P.E.M.A. Opava 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a asistence Opavy: Volf 2 (Repka), Terchovan, Filip S. (Šotola), Šimera (Krátký)
P.E.M.A. Opava - Z.F.K. Petrovice 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Branky a asistence Opavy: Štěrba (Šimera), Elbl (Šimera)
Opava: Hořínek, Herudek - Balnar, Mazur, Krátký, Gebauer – Terchovan, Boželník, Volf, Elbl, Šimera, Štěrba, Filip S., Filip P., Repka, Šotola