Také proto odjeli s B-týmem hned čtyři členové kádru druholigového áčka hrající trenér Martin Both, kapitán Jakub Kučera, obránce Michal Gavenda a útočník Michal Pavela.

Kopřivnice B - Opava B

S béčkem Kopřivnice, které je sedmé, to byl v pravdě souboj o šest bodů. A podle toho to vypadalo i na hřišti. Od počátku si soupeři nedarovali ani metr prostoru. Sice hned v první minutě šla Opava do vedení, ale protivník dokázal odpovědět. Vyrovnaná hra se promítla i do skóre první třetiny – 3:3.

„Bohužel ve druhé třetině jsme začali dělat zbytečné chyby a Kopřivnice nás za to dvakrát potrestala," popisoval zlomové okamžiky utkání opavský Jakub Kopec, kapitán a obránce, který kvůli antibiotikům nemohl zasáhnout do hry, a tak řídil svůj tým ze střídačky. A byly to chyby ze strany zkušených hráčů.

Z počátku třetí části měla Kopřivnice navrch, ale P.E.M.A. dokázala srovnat krok i skóre. Nejstarší hráč pohybující se v mužských soutěžích, Přemysl Novák, zkompletoval hattrick a vyrovnal na 6:6. „Když už to vypadalo, že se o body podělíme, tak soupeř vstřelil v předposlední minutě rozhodující gól. Škoda, je to pro nás ztráta," kroutil hlavou Jakub Kopec.

FBC Vikings Kopřivnice B - SK P.E.M.A. Opava B 7:6 (3:3, 2:0, 2:3)
Branky Opavy: Novák 3 (Poláš 2, Kučera), Pavela 2 (Both, Salamon), Gavenda

Opava B - 2. MVIL Ostrava B

Ve druhém utkání dne musela P.E.M.A. bezpodmínečně zvítězit. V první třetině vždy soupeři odskočila, ale Ostravští se stále drželi na kontakt. Až od prostřední části se projevila jak herní, tak i střelecká převaha Opavy.

„Dokázali jsme si vytvořit tlak a hlavně proměňovat šance," pochvaloval si Jakub Kopec a pokračoval: „I když jsme občas chybovali v obraně, dost nás podržel gólman Ondra Kyselý."

Opavští svého protivníka jednoznačně přestříleli a zaslouženě vyhráli. Hned sedm gólů zařídili dva Michalové, Pavela čtyři, Gavenda tři.

SK P.E.M.A. Opava B - 2. MVIL Ostrava B 11:5 (4:3, 3:1, 4:1)
Branky Opavy: Pavela 4 (Salamon 2, Merta, Both), Gavenda 3 (Salamon 2, Poláš), Kučera, Repka (Merta), Kopačka (Stoklasa), Salamon (Pavela)

SK P.E.M.A. Opava: Hořínek (Kopřivnice), Kyselý (2. MVIL) – Poláš, Merta, Kučera, Both – Novák, Boželník, Viltavský – Gavenda, Salamon, Pavela – Stoklasa, Repka, Kopačka. Trenér: Jakub Kopec