V karvinské hale, kde mají Petrovičtí svůj domov, se očekával tuhý boj, vždyť hned v prvním kole 2. ligy právě Petrovice zdolaly Opavu na jejím hřišti. Duel přinesl od první minuty svižný florbal s množstvím osobních soubojů.

Jako první se radovali Opavští po trefě Solného, ale ani ne za třicet vteřin domácí odpověděli. V polovině první části pak Petrovičtí využili standardní situaci a otočili průběžný stav. Jenomže ještě do sirény dvakrát uděřila P.E.M.A. Nejprve se po zemi trefil Pavel a po něm přesně k tyči Boželník, 3:2 z pohledu hostí.

Také v prostřední třetině se rozhodně nikdo nemohl nudit. Útoky se přelévaly ze strany na stranu a hlavně padaly branky. Opava vždycky o jeden gól svému protivníkovi poodskočila, ale nebyla schopna přidat pojistku. Domácí nejprve vyrovnali, ale pak opět strhl vedení na opavskou stranu Solný.

Radost netrvala dlouho, po zmatcích v obraně bylo znovu vyrovnáno, 4:4. Agilní Tomáš Solný sice neproměnil trestné střílení, ale pak přihrál Halámkovi, který vrátil Opavě jednobrankový náskok. Bohužel hosté vedení neudrželi, třicet sekund před druhou sirénou domácí srovnali na 5:5.

Rozhodnout měla poslední dvacetiminutovka. Tu nezačala P.E.M.A. příliš šťastně. Hned po osmi vteřinách inkasovala a dostala se pod tlak Petrovic. Domácí značně přitvrdili hru a chtěli co nejdříve rozhodnout. Jenomže naopak začala úřadovat první formace Opavy. Boželník vyrovnal a o chvíli později pak využil hrubku v defenzivě domácího celku, 7:6 pro Opavu.

Dvě minuty před koncem pojistil ještě vedení Opavy Vojtěch Kocur, 8:6. Závěrečná tečka patřila kapitánovi Kučerovi, který při power play domácích trefil svým třicetimetrovým lobem odkrytou branku. Opava tak před měsíční vánoční pauzou vyválčila cenné vítězství na půdě Petrovic v poměru 9:6.

„Byl to hodně důležitý zápas. Měli jsme stejně bodů jako Petrovice, ale horší vzájemný zápas. Teď jsme jim trochu odskočili a potvrdili, že naše momentální umístění mezi třemi nejlepšími týmy 2. ligy není náhoda," hodnotil krátce opavský kapitán Jakub Kučera.

Z.F.K. Petrovice - SK P.E.M.A. Opava 6:9 (2:3, 3:2, 1:4)
Branky Opavy: Boželník 3 (Mazur 2, Terchovan), Solný 2 (Pavela Štindl), Pavela (Solný), Halámek (Solný), Vojtěch Kocur (Mazur), Kučera
Opava: Herudek - Balnar, Terchovan, Martiník, Kučera, Jakub Kocur, Both - Volf, Boželník, Mazur - Pavela, Solný, Halámek, Štindl, Vojtěch Kocur, Šimera. Trenér: Martin Both