Horní Suchá výborně bránila a výborně ji držel i brankář Plíhal, domácí se nebyli schopni prosadit. Naopak hosté udeřili poprvé v šesté minutě Kopiou.

Opavští se chvíli vzpamatovávali, ale pak Musialek kličkou obelstil protivníka a naservíroval míček před prázdnou branku Mazurovi, 1:1. Také ve druhé části pokračovalo dobývání branky Horní Suché. Opavský kouč Segeťa trochu promíchal sestavu, ale k úspěchu to nevedlo. V jednatřicáté minutě propálil domácího gólmana Martínka z křídla Tychtl.

Odpověď Opavy byla blesková. Obránce Dalibor Repček nevěděl co s míčkem, proběhl přes půl hřiště a jeho rána si našla cestu mezi nohama gólmana až do sítě. Hosté přitvrdili a za čtyři minuty zase vedli. První nebezpečnou střelu Martínek vyrazil, jenomže Horní Suchá byla hodně důrazná na brankovišti, Melník ji opět poslal do vedení.

Ve třetí části se hosté soustředili na dobrou defenzivu. Častokrát si pomáhali i nečistými zákroky, ale Opava nebyla schopna zakončit ani v přesilovce. Už to vypadalo, že stav série bude po dvou utkáních 1:1. Jenže P.E.M.A. se odhodlala k power play. Třiadvacet vteřin před koncem se dostal míček k Lukáši Rychlému a ten propálil vše před sebou, 3:3.

Prodloužení trvalo jen třicet šest sekund. Mazur našel na soupeřově brankovišti Dzieržu, který si věděl rady. Opava vyhrála 4:3 po prodloužení a k vítězství v sérii ji chybí poslední krok.

SK P.E.M.A. OPAVA – FBK HORNÍ SUCHÁ 4:3PP (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)
Branky a asistence: 13. Mazur (Musialek), 31. Dalibor Repček (Kostolány), 60. Rychlý (Kostolány), 61. Dzierža (Mazur) – 6. Kopia (Piskorz), 31. Tychtl (Černý), 35. Melník (Tychtl)
Opava: Martínek – Rychlý Balnar, Dalibor Repček, Šimčík, Viktor Pavlík, Kocur – Sova, Solný, Dzierža – Vojtěch Repček, Gebauer, Kostolány – Mazur, Boželník, Musialek – Žák, Gattnar, Petr Pavlík. Trenér: Robert Segeťa

Robert Segeťa: Hodně jsme se nadřeli a potřebovali i kus štěstí

Trenér florbalistů S.K. P.E.M.A. OPAVA Robert Segeťa si hodně oddychl, když jeho svěřenci dokázali v hodině dvanácté otočit utkání a do Horní Suché odjedou při vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sérii.

První a druhé utkání bylo jako den a noc, že?

Bylo to v tom, že v prvním zápase jsme desetkrát vystřelili na branku a padlo tam šest gólů, gólman soupeře měl čtyři zákroky a pak střídal. Ve druhém utkání jsme se trápili. S tím se ale musí počítat, je to paly off a každý zápas je jiný, nejde to pokaždé stejně. Hodně jsme se nadřeli, na konci jsme potřebovali i kus štěstí, ale zahráli jsme to takticky velice dobře. Nevím, jestli jsme si to vítězství zasloužili, ale zatím jsme celkově v té sérii trochu lepší než Suchá.

Počítali jste s tím, že se ta utkání mohou tak lišit?

Já určitě. Jel jsem po prvním zápase domů s pocitem, že jsme nebyli tak dobří, abychom soupeře porazili tak vysoko. A to se pak potvrdilo. Hráči už mají zápas v nohách, máme nějaké virózy, Někteří hráči z Horní Suché jsou o něco mladší než my, působili živěji než my.

Čím vám dělal soupeř největší problém?

Herně nám moc problému nedělali, měli jsme problémy s naší hrou. Přistoupili jsme bohužel na ten jejich hurá systém, moc jsme nehrály ty naše postupné útoky. Tím jsme se hodně fyzicky hodně vyšťavili.

Už to vypadalo na porážku o gól, ale závěr se povedl.

To už je play off, jednogólový náskok je hodně ošidný. Tým, co vede, už se vidí v šatně, že zápas vyhrál, a strašně jim to svazuje ruce. Ještě k tomu, když ti hráči nejsou tak zkušení. Já jsem si ten scénář v hlavě promítal od patnácté minuty druhé třetiny a byli jsme na to nachystaní.

Tým, co dorovná, je na tom v prodloužení psychicky lépe, že?

Je to určitě výhoda, ale není to vždycky pravidlo. Štěstí bylo, že nám otevřeli střed hřiště, byla tam jedna lehká přihrávka a Marek Dzierža to naštěstí trefil a nepřestřelil (usmívá se)

Teď v sobotu jedete do Horní Suché, jaká čekáte utkání?

Bude to stejné jako doma. Bude to hodně bolet, soupeř už nebude mít co ztratit. Bude to v maximálním tempu a doufám, že my budeme trochu klidnější, abychom hráli naši hru a nepřizpůsobovali se jejich hře a mnohdy vražednému tempu.