Třetí krok bývá nejtěžší, což se asi potvrdilo, že?

Utkání nebylo v žádném případě podle našich představ. Dostali jsme Horní Suchou do velkého laufu dvěma inkasovanými góly v úvodu zápasu. Měli jsme tutovku, nedali jsme a oni nám pak dali ty dvě branky.

Zápas se pak dostal do šíleného tempa, běhali, stříleli, měli spoustu šancí. My jsme to přežili jen nějakým zázrakem. Nakonec přece jen v té poslední třetině jsme hráli trošičku zkušeněji. A nebýt vyloučení Martina Musialka na konci zápasu, tak jsme dovedli zápas v klidu bez emocí do vítězného konce.

Horní Suchá vás přehrávala jednoduchými přihrávkami. Hlavně po krosech se dostávali do velkých šancí, co se dělo s vaší pověstnou obranou?

Naše obrana byla statický, spíše jsme se dívali, než bránili. Bylo to zapříčiněno také tím, že Horní Suchá byla opravdu v tempu a všecko bylo ve velké rychlosti. Pak se tyhle věci těžko zachytávají.

My jsme čekali, čím se chytneme. Když už jsme vyrovnali na 2:2, tak jsme dostali hned třetí gól po akci, na kterou jsme kluky upozorňovali před zápasem. A zase jsme je dostali do laufu. Nebýt druhé přestávky a dobrého úvodu třetí třetiny, tak nevím, nevím.

Vyhráli jste sice 3:0, ale kromě prvního utkání a vysokého vítězství to bylo hodně vyrovnané.

Ani první zápas nebyl vůbec lehký. Výsledek 10:4 neodpovídal tomu, co se na hřišti dělo. Dneska měl soupeř spoustu šancí, a kdyby je proměňovali, tak by vyhráli. Možná podlehli tíze okamžiku, netrefovali branku.

Série byla těžká, vyrovnaná, čekali jsme to. Horní Suchá byla dobře fyzicky nachystaná. Florbalově na to byli hůř, ale když už hráli ve vysokém tempu, které se jim dařilo držet ve druhém i třetím zápase, tak byli nebezpeční.

Každopádně s tímto výkonem by v dalších kolech váš tým uspět nemusel, souhlasíte?

Každý soupeř je úplně jiný, nevíme, na koho jdeme, Buď Slovan Havířov, nebo Gullivers Brno. To budou úplně jiné zápasy. Nemyslím si, že jsme hráli úplně špatně, Suchá hrála své naprosté maximum. Takže myslím, že jsme to celkem zvládli, co se týče taktiky, i závěry utkání nám šly výborně. Ano, nehráli jsme úplně podle našich představ.

Koho byste si přál do dalšího kola?

Já tipuju, že finále bude my proti Gullivers Brno, takže do semifinále bych chtěl Slovan Havířov.