FBC Piranha Spartak Přerov B - SK P.E.M.A. BCC Opava 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Roli favorita potvrdili Opavané i v posledních dvou střetnutích. Do zápasu s šestým Přerovem nevstoupili zrovna ideálně. „Přerov je nepříjemný soupeř, který je znám svou tvrdostí. My jsme začali hodně vlažně a hlavně nedisciplinovaně. Hned v první třetině jsme hráli dvě oslabení,“ povídal opavský kapitán Jakub Kučera.

P.E.M.A. hrála špatně a Hanáci se ujali vedení. Ale Opavě stačila jediná minuta na otočení skóre. V posledních minutách před první sirénou se trefili Mazur, Pavela a Halámek, Slezané vedli 3:1. „Zdravě jsme se naštvali a konečně začali něco hrát,“ komentoval obrat Kučera.

Veškerý odpor protivníka uťala čtvrtá branka Opavy na počátku druhé části z Boželníkovy hole. Tři minuty před druhou pauzou ještě neproměnil trestné střílení Dzierža. Poslední dějství už se dohrávalo podle opavských not. Solný a Dzierža završili vítězství P.E.M.Y. nad Přerovem na 6:1.

Branky Opavy: Mazur (Dzierža), Pavela (Kučera), Halámek (Pavela), Boželník (Mazur), Solný (Halámek), Dzierža (Boželník)

SK FBC Třinec - SK P.E.M.A. BCC Opava 4:10 (0:4, 2:1, 2:5)

Třinec přijel k utkání ve značně oslabené sestavě. V prvním vzájemném měření sil zvítězila Opava vysoko 16:3. „Asi pod tím dojmem jsme je ze začátku hodně podcenili,“ krčil rameny Jakub Kučera.

Pak se ale rozjel brankostroj. Ještě v první třetině šla P.E.M.A. zásluhou Botha, Solného, Pavely a Halámka do čtyřbrankového vedení. „Pak jsme přestali úplně hrát, Přizpůsobili jsme hru jejich vycházkovému tempu. Přišly chyby v defenzivě a najednou to bylo 4:2,“ mračil se Kučera. Třinečtí vycítili šanci. Klid do opavských řad přinesla trefa Solného před druhou pauzou.

Ve třetí třetině padlo hned sedm branek, z nich hned pět do třinecké sítě. Dvakrát skóroval Dzierža, hattrick uzavřel dvěma zásahy Pavela a skóre na konečných 10:4 pro Opavu uzavřel Boželník. „Nejdůležitější je, že máme šest bodů a jsme zase blíže postupu,“ shrnul Jakub Kučera.

Branky Opavy: Pavela 3 (Halámek, Both, Solný), Solný 2 (Pavela, Both), Dzierža 2 (Mazur, Krátký), Both (Kučera), Halámek (Both), Boželník (Kučera)
Opava: Válek (Přerov), Černín (Třinec) – Both, Kučera, Krátký, Balnar – Pavela, Solný, Halámek, Dzierža, Boželník, Mazur