„Máme dobrý tým, jen stále hledáme optimální sestavu. Nehrajeme špatně, bohužel spálíme neskutečné množství šancí. Navíc se nám objevují okýnka v obraně. Zbytečně pak inkasujeme a na góly se strašně nadřeme,“ komentoval situaci kolem týmu trenér Martin Viltavský.

Slavia I-TEC Havířov B - SK P.E.M.A. BCC Opava 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

Když začínalo utkání se Slavií, P.E.M.A. ještě spala. Její hráči nemohli chytit tempo střetnutí. Havířovští si v podstatě dělali, co chtěli. Hned ve třetí minutě to taky vyjádřili gólově. Opavští se jenom těžko dostávali přes polovinu, natož k brance protivníka. Na rozhraní minuty desáté a jedenácté se nechali vyloučit hned dva hráči Opavy.

Slávisté opět nezaváhali a vedení navýšili. Ve stejném duchu pokračovala hra i ve druhé třetině. I když i Opavští se několikrát osmělili k útočnému výpadu, jejich střelba byla chabá a zakončení až naivní. Havířov dalšími dvěma brankami navýšil vedení na 4:0. P.E.M.Ě. se z ojedinělého útoku podařilo snížit, když střelu Přemysla Nováka dorazil Pavel Salamon.

Jenomže pár vteřin po něm Havířovští znovu o gól utekli. „Na třetí třetinu jsme museli něco udělat, abychom neodjeli s výpraskem. Stáhli jsme sestavu a hned se to projevilo,“ uvedl opavský kouč.

Opravdu v poslední části začali Opaváci konečně hrát. Hned po půlminutě prostřelil novopečený obránce Pavel Salamon chumel hráčů u gólmana soupeře. Opava se dostala do tlaku a vytvářela si šanci za šancí. Několikrát její hráči minuli zcela odkrytou svatyni protivníka. Dvě a půl minuty před koncem dostala dokonce možnost jet trestné střílení. Tomáš Solný brankáře sice rozhýbal, ale ten jeho úmysl vystihl.

I přes další velké šance se už skóre neměnilo, P.E.M.A. nakonec prohrála 2:5. „Dvě třetiny jsme se po hřišti ploužili a soupeř toho využíval. Nebýt gólmana Vládi Černína, mohlo to být ještě horší. Hráli jsme těžkopádně, a když už jsme si vytvořili šanci, netrefili jsme branku. Třetí třetinu jsme soupeře tlačili, ale zase jsme umírali na neproměněné šance,“ hodnotil zápas trenér Viltavský.

Branky a asistence Opavy: Salamon 2 (Novák, Kudela)

Remedicum Ostrava B - SK P.E.M.A. BCC Opava 7:7 (3:1, 2:2, 2:4)

Remedicum v prvním vzájemném utkání uštědřil Opavě desítku. Teď ale bylo všechno jinak. I když první část hry vypadal, že Ostravští nebudou mít se svým opavským protivníkem problém. Na jejich úvodní gól ještě P.E.M.A. odpověděla trefou Tomáše Solného. Do první přestávky však Ostravští odskočili do vedení 3:1.

Mohutným úvodem prostřední třetiny však Slezané dotáhli skóre do nerozhodného stavu. V obou případech rozvlnil síť Lukáš Růžička. A pak to bylo jak na houpačce. Ještě do druhé přestávky Ostrava znovu dvěma trefami ovládala vývoj střetnutí. Opavě patřil znovu začátek třetí třetiny. Po pětačtyřiceti vteřinách snížil Matěj Halámek. Stejný hráč vyrovnal i o tři minuty později. Za stavu 5:5 se začínalo odznova.

Ještě jednou a naposledy se Remedicum dostalo do vedení. To však netrvalo dlouho Pavel Kudela opět vyrovnal. V čase 7.00 P.E.M.A. poprvé vedla. Tomáš Solný zužitkoval přihrávku Lukáše Růžičky. Bohužel ani tohle vedení dlouho nevydrželo. Ostrava krkolomným gólem naposled vyrovnala. Přestřelka tedy skončila divokým skóre 7:7.

„Divoký zápas. Po celou dobu jsme prohrávali a dvakrát dotáhli dvoubrankové manko. Když jsme ve třetí třetině najednou vedli, už jsme začínali věřit, že to nakonec dotáhnem do vítězného konce. Ale remíza byla asi spravedlivá,“ komentoval utkání Martin Viltavský a dodal:

„Získali jsme jenom bod, a to je málo. Do konce třetí ligy chybí čtyři zápasy, potřebujeme z nich devět bodů, abychom měli klid,“ dodal kouč P.E.M.Y.

Branky a asistence Opavy: Solný 2 (Novák, Růžička), Růžička 2 (Novák, Balnar), Halámek 2 (Pavela, Salamon), Kudela (Halámek)
Opava: Černín (Habram) – Solný, Kučera, Balnar, Gavenda – Halámek, Kudela, Pavela, Volf, Mazur, Gavenda, Růžička, Salamon, Novák