Paradoxně první šanci zápasu měla Opava. V 6. minutě uvolnil Večerek Vránu, který už překonal brankáře Jedličku, jenomže jeden z domácích hráčů na brankové čáře míč zastavil.

Pak si vzal slovo Jiří Januška, nejdříve krásnou střelou otevřel skóre, druhý gól přidal vzápětí z pokutového kopu, když kopl míč na opačnou stranu, než šel gólman Muczka. „Soupeř byl od prvních minut lepším týmem, přehrával nás a dostával pod tlak," řekl trenér Opavy Alois Skácel.

„Během tří minut nám dal dvě branky a tím udělal velký krok k vítězství," doplnil opavský stratég.

Po přestávce se scénář hry nezměnil. „Dnes jsme nebyli Příbrami konkurenceschopni. Je vidět, že domácí mají velmi kvalitní kádr, ve kterém jsou i tři reprezentanti do devatenácti let," podotkl Alois Skácel. Favorit přidal ve druhém dějství ještě tři góly.

„Všechny padly po střelách uvnitř šestnáctky," řekl trenér SFC Opava.

Další duel odehrají Opavští už v sobotu na hřišti za koupalištěm, kde hostí od třinácti hodin Jihlavu. „Příbram je třeba hodit za hlavu, musíme sbírat body hlavně na domácím trávníku," uzavřel Alois Skácel.

1. FK Příbram U19 - Slezský FC Opava U19 5:0 (2:0)
Branky: 15. Januška, 19. Januška (penalta), 50. Laňka, 54. Ayong, 64. Šrain
Opava: Muczka - Kolísek (60. Hájek), Tesařík, M. Helebrand, Vitoul - Berger (60. Kebísek), Keller (46. Kuzník), Rychlý - Adamovský, Vrána (46. Klembara), Večerek (60. Mako). Trenér: Alois Skácel

Další výsledky: Sparta - Zlín 3:1, Slovácko - Ostrava 0:5, Karviná - Slavia 6:0, Brno - Plzeň 0:3, Teplice - Olomouc 0:0, Mladá Boleslav - Bohemians 1:0