FUTSAL: Brušperk - Opava 4:1

Brušperk - Opavský Ferram v dalším kole futsalové divize F narazil na silného protivníka. Stal se jím Brušperk.

17.3.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Už v minulém týdnu sehráli Opaváci těžký zápas s druhým týmem tabulky Gamaspolem Jeseník a prohráli 3:5. Týden se s týdnem sešel a Ferram čekalo něco podobného. A to ke všemu ještě venku v krásné brušperské hale.

„Obzvláště jsme se připravovali na dva hráče domácích. Brože, což byl český reprezentant, který hrál i za Jistebník, a také na Cigánka, bývalého fotbalistu Baníku Ostrava. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky,“ uvedl trenér Miroslav Tůma.

Už ve druhé minutě si skvěle počínal Jakub Vaněk, jenž vypíchl soupeři míč, obešel gólmana a pohodlně poslal svůj tým do vedení. Vzápětí se střelce první branky snažili napodobit i Žurek s Janem Prášilem. První jmenovaný však nastřelil jen tyč a druhý po sólu přes celou obranu také svou šanci nezužitkoval.

Mezitím v bráně hostí čaroval Moravec, když Ferram podržel několika kvalitními zákroky. S desátou minutou se ale dostavilo vyrovnání. Opavský gólman si sice sáhl na balon, ovšem přesná střela k tyči stejně skončila v síti. Za nerozhodného stavu 1:1 tak začala poločasová přestávka.

Zkraje druhé půle zahrozil i Brušperk. Hosté špatně pokryli standardku soupeře a domácí rázem vedli. Radost průběžně třetího celku tabulky umocnil Cigánek. Ten totiž po ruce opavského Bartošáka proměnil penaltu a během chvilky Ferram prohrával 1:3. Opava však v žádném případě neskládala zbraně.

Nejdříve dal o sobě vědět Vaněk. O chvíli později se dokonce tentýž hráč hnal v tandemu s Janem Prášilem směrem k domácí bráně, ale ani tato příležitost gólem neskončila. Největší šance ale přišla vzápětí. Hostující tým dostal výhodu zahrávání pokutového kopu, jenže Malocha brušperský brankář vychytal.

No, a poté, co domácí upravili na 4:1, tři body definitivně zůstaly v Brušperku. „Opět jsme se přesvědčili, že dokážeme zahrát vyrovnanou partii s kýmkoliv. Náš tým měl šance, ale zase je nevyužil. Máme mladé hráče a chce to více klidu a rozvahy v zakončení. Jinak si myslím, že podobně jako proti Jeseníku, by tomuto utkání nejvíce slušela remíza. Chybí nám holt i trocha štěstí,“ zauvažoval kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Brušperk – Ferram Opava 4:1 (1:1)
Branka Ferramu: Vaněk
Sestava Ferramu: Moravec – Bartošák, Marek Barteska, Maloch, Schreier, J. Prášil, M. Prášil, Žurek, Vaněk

(dus)

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tatrováckou techniku využívalo několik hodně rychlých aut.
AUTOMIX.CZ
68

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Město posvětilo soutěž o investora do Slezského FC

/VÝSLEDKY, TABULKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Spalničky se léčily také v Opavě, nemocnice je však na ně připravena

Moravskoslezský kraj zachvátila epidemie spalniček. Nejtíživěji dolehla na Ostravu a Bruntálu se zatím úspěšně vyhýbá.

OBRAZEM: Město ve znamení Valkyrií

Uplynulý víkend byl pro opavský Bar Valkyrie ve Vrchní ulici specifický. Konala se zde totiž oslava k pětadvacátému výročí jeho založení. Svůj název získal podle stejnojmenných motocyklů, které vyráběla Honda. Jejich přestavbami se dlouhodobě zabývá majitel baru František Groda.

OBRAZEM: Mažoretky se kvalifikovaly na mistrovství republiky

Kvalifikační kola postupně probíhala v několika českých městech, a sice ve Stochově, Bystřici, Hradci nad Moravicí, Hořicích, Dolním Benešově a ve Zruči nad Sázavou.