FUTSAL: Brušperk - Opava 4:1

Brušperk - Opavský Ferram v dalším kole futsalové divize F narazil na silného protivníka. Stal se jím Brušperk.

17.3.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Už v minulém týdnu sehráli Opaváci těžký zápas s druhým týmem tabulky Gamaspolem Jeseník a prohráli 3:5. Týden se s týdnem sešel a Ferram čekalo něco podobného. A to ke všemu ještě venku v krásné brušperské hale.

„Obzvláště jsme se připravovali na dva hráče domácích. Brože, což byl český reprezentant, který hrál i za Jistebník, a také na Cigánka, bývalého fotbalistu Baníku Ostrava. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky,“ uvedl trenér Miroslav Tůma.

Už ve druhé minutě si skvěle počínal Jakub Vaněk, jenž vypíchl soupeři míč, obešel gólmana a pohodlně poslal svůj tým do vedení. Vzápětí se střelce první branky snažili napodobit i Žurek s Janem Prášilem. První jmenovaný však nastřelil jen tyč a druhý po sólu přes celou obranu také svou šanci nezužitkoval.

Mezitím v bráně hostí čaroval Moravec, když Ferram podržel několika kvalitními zákroky. S desátou minutou se ale dostavilo vyrovnání. Opavský gólman si sice sáhl na balon, ovšem přesná střela k tyči stejně skončila v síti. Za nerozhodného stavu 1:1 tak začala poločasová přestávka.

Zkraje druhé půle zahrozil i Brušperk. Hosté špatně pokryli standardku soupeře a domácí rázem vedli. Radost průběžně třetího celku tabulky umocnil Cigánek. Ten totiž po ruce opavského Bartošáka proměnil penaltu a během chvilky Ferram prohrával 1:3. Opava však v žádném případě neskládala zbraně.

Nejdříve dal o sobě vědět Vaněk. O chvíli později se dokonce tentýž hráč hnal v tandemu s Janem Prášilem směrem k domácí bráně, ale ani tato příležitost gólem neskončila. Největší šance ale přišla vzápětí. Hostující tým dostal výhodu zahrávání pokutového kopu, jenže Malocha brušperský brankář vychytal.

No, a poté, co domácí upravili na 4:1, tři body definitivně zůstaly v Brušperku. „Opět jsme se přesvědčili, že dokážeme zahrát vyrovnanou partii s kýmkoliv. Náš tým měl šance, ale zase je nevyužil. Máme mladé hráče a chce to více klidu a rozvahy v zakončení. Jinak si myslím, že podobně jako proti Jeseníku, by tomuto utkání nejvíce slušela remíza. Chybí nám holt i trocha štěstí,“ zauvažoval kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Brušperk – Ferram Opava 4:1 (1:1)
Branka Ferramu: Vaněk
Sestava Ferramu: Moravec – Bartošák, Marek Barteska, Maloch, Schreier, J. Prášil, M. Prášil, Žurek, Vaněk

(dus)

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kaple svaté Máří Magdalény, ve které bude při návštěvě Štítiny biskup sloužit bohoslužbu za zdejšího rodáka Heliodora Píku.

Ve Štítině biskup Lobkowicz uctí odkaz Heliodora Píky

Železný císařák se koná v neděli

Hasičská soutěž v Bohuslavicích

/POZVÁNKA/ Noční soutěž v požárním sportu pořádají v pátek 21. července členové bohuslavického sboru dobrovolných hasičů.