FUTSAL: Ferram konečně přerušil sérii proher

Opava - Opavský Ferram v neděli vybojoval remízu v duelu s podceňovaným Oskarolem, a přetrhl tak šňůru proher z poslední doby. Opavští futsalisté přitom ještě několik minut před koncem prohrávali o dvě branky, stihli ovšem vyrovnat zásluhou desetimetrového kopu v poslední minutě.

15.2.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Kopčil

„Proti Orlové se nám tradičně nedaří, protože hraje hodně zezadu a spoléhá na brejky. Chtěli jsme se vyvarovat hlavně špatnému vstupu do utkání, což se nám povedlo,“ řekl na úvod trenér Ferramu Miroslav Tůma. Opava se totiž po dvou pohledných akcích Lukáše Krčmaříka a Vaňka ujala vedení 2:0.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu, a když hosté vysunuli pressing, začalo domácím téct do bot. S přispěním břevna a tyče opavského hráče vstřelil Oskarol kontaktní gól a po chybě Opavských na polovině hřiště se Orlovští na konci první půle radovali z vyrovnávající branky. „Řekli jsme si, že nesmíme hrát tolik otevřeně, aby soupeř nemohl jít do brejků a docela se nám to dařilo,“ odtajnil taktický plán na druhý poločas Tůma.

Po půlhodině hry šel Ferram do vedení, kdy Žurek prostřelil gólmana. V téže minutě hosté srovnali, ale Schreier vzápětí vrátil Opavě jednobrankový náskok. Ten však měl jepičí život a Orlová potřetí v zápase vyrovnala. Opavští měli příležitost znovu svému soupeři odskočit, ale nevyužili gólovou šanci a naopak hosté z následného protiútoku strhli vedení na svou stranu. Když navíc domácí odvolali brankáře, inkasoval Ferram znovu 4:6.

Svěřenci kouče Tůmy pokračovali s gólmanem v poli a Schreier dalekonosnou ranou k tyči snížil a po šestém faulu Oskarolu proměnil desetimetrový kop v poslední minutě Lukáš Krčmařík. V samotném konci utkání mohla Opava ještě přece jenom strhnout skóre na svou stranu, ale v přečíslení dva na jednoho neuspěla.

„Podle průběhu zápasu musím říci, že remíza je spravedlivá. Hosté si bodovat také zasloužili. My jsme hlavně rádi, že jsme koněčně protrhli šňůru porážek,“ oddychl si nakonec Miroslav Tůma.

Ferram Opava - Oskarol 6:6 (2:2)
Branky Ferramu: L. Krčmařík 2, Schreier 2, Žurek, Vaněk
Opava: M. Prášil Žurek, Vaněk, L. Krčmařík, Holubec, Schreier, M. Krčmařík. Trenér Miroslav Tůma

15.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Roman Skuhravý

Slezský FC hraje v neděli o postup do ligy

Anastázie Gilarová se narodila 22. května, vážila 3,90 kilogramů a měřila 53 centimetrů. Rodiče Lucie a Pavel z Kobeřic jí do života přejí zdraví a štěstí. Na sestřičku se těší dvou a půlletý bráška Toník.
14

Právě jsme se narodili

Do psychiatrické nemocnice můžete nyní vyrazit i kvůli orientačnímu běhu

Areál pevných kontrol, který využívají klienti, návštěvníci i závodníci, má od 17. května i Psychiatrická nemocnice Opava.

Stěbořický zámecký park se dočká velkých úprav

Park u zámku ve Stěbořicích v budoucnu projde velkou revitalizací a nejen místní budou moci používat novou odpočinkovou zónu.