FUTSAL: Opava - FU Kopřivnice 5:2

Futsalisté opavského Ferramu v dalším klání divize F narazili na mužstvo z vrchu tabulky – FU Kopřivnice. Po prvním poločase sice platil nerozhodný stav 1:1, ale v tom druhém domácí vsítili čtyři branky a soupeři uštědřili první porážku v sezoně. Celkově vyhráli 5:2.

6.12.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Nejsledovanější osobou nedělního utkání ve Sportovního hale Slezského gymnázia byl Zbyněk Pospěch. Ferram se s ním před několika dny dohodl na spolupráci a proti kopřivnickému celku nastoupil v útoku vedle Jana Žurka.

„Jednalo se o první zápas. Bylo vidět, že si musí zvyknout a dostat se do toho. Skvěle si však dokáže pokrýt balon, což dokázal i proti Kopřivnici. Dostal se do dvou nebo tří gólovek, ale v zakončení neuspěl," popisoval trenér Opavy Miroslav Tůma, kterého těšilo, že mohl využít služby nejlepšího střelce týmu Lukáše Krčmaříka, jehož trápily problémy s kotníkem: „Dal se dohromady a připsal si dva góly, když se dvakrát dokázal prosadit z trestného kopu."

K vidění byl velice zajímavý futsal, Ferram ovšem dokázal ve druhé půli rozhodnout. Pomyslnou třešničkou na dortu byla trefa gólmana Fišera, jenž v závěru využil toho, že soupeř hrál bez brankáře a ranou přes celé hřiště zacílil do prázdné svatyně.

„Šlo o jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně. Příští sobotu se od 20.30 představíme na palubovce dalšího celku ze špičky – Jokeritu Kopřivnice. Tím budeme mít zápasy s nejlepšími celky soutěže za sebou," doplnil Miroslav Tůma.

Ferram Opava – FU Kopřivnice 5:2 (1:1)
Branky Opavy: L. Krčmařík 2, J. Žurek, D. Žurek, Fišer
Opava: Fišer – A. Černohorský, D. Žurek, J. Tůma, Majewski, I. Kratochvíl, J. Žurek, L. Krčmařík, Z. Pospěch, Kremer, D. Kuzník

Autor: Petr Dušek

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Cestování do Hlučína komplikuje výluka

Ilustrační fotografie.

Zahrádkáři poděkují za úrodu

Spor o majetek Rothschildů bude řešit Ústavní soud

Potomci známého finančního rodu usilují na Opavsku stále o vrácení nemovitého majetku v Ludgeřovicích a Šilheřovicích.

Do Hradce přijede Olympic, Richard Müller a poprvé také Arakain s Lucií Bílou

Jeden z největších festivalových svátků na Opavsku je tady. Každoročně se na prostranství pod zámkem v Hradci nad Moravicí sjíždějí tisícovky lidí a vše zatím napovídá tomu, že nejinak tomu bude také letos.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

MOL CUP: Prostějov - Opava 1:3

/FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté slaví postup do třetího kola MOL cupu. Nutno říci, že Prostějov pro ně nebyl lehkým soupeřem. Ještě osm minut před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav. Vítězství hostům trefil z penalty Jan Schaffartzik.