FUTSAL: Ferramu nestačilo k výhře ani devět branek

Opava - Ve strhující přestřelku vystřiženou jako z hollywoodských akčních filmů se změnil souboj ve futsalové divizi mezi opavským Ferramem a Krmelínem.

14.4.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Ferram nastoupil do utkání s druhým mužstvem tabulky s velkým nasazením. V šesté minutě vedli domácí po zásluze 2:0, hosté bránili a spoléhali na rychlé brejky. Opavští tak mohli v klidu zakládat své útočné akce. Bohužel další dvě gólovky Ferram nevyužil, a zákonitě tak přišel trest.

Po zranění Žurka, jenž si podvrtl kotník, se hosté dostali do tempa, z penalty snížili na 1:2 a po závaru před opavskou brankou vyrovnali na 2:2. Opava přidala do konce poločasu dva góly, kdežto hosté využili dva sporné desetimetrové kopy a jako bonus přidali branku na 5:4 z jejich pohledu.

V poli bylo domácí mužstvo lepší než Krmelín a ve druhém poločase toho chtělo samozřejmě využít a strhnout vedení na svou stranu. Povedlo se to ve 24. minutě, kdy opavští futsalisté vedli 6:5. Bohužel hostujícímu celku vyšel další protiútok a bylo srovnáno. V závěrečné pětiminutovce bylo skóre vyrovnané 9:9, když byl jeden z krmelínských hráčů vyloučen.

Přesilovkou však Slezané pohrdli a hosté jim dokázali i ve třech vstřelit desátou, rozhodující branku. Domácí nevyužili ani nabídnutý trestný kop dvě vteřiny před koncem duelu.

„Proti mužstvům z horních pater tabulky se nám hraje dobře, protože většinou hrajeme otevřenou partii. Hosté nás však překvapili, protože de facto celý zápas bránili a hráli na brejky. Je však třeba uznat, že snad z každého protiútoku dokázali vstřelit branku, zatímco my jsme trefovali tyče, stříleli vedle apod. Zápas dopadl tak, jak dopadl, pro nás dost smolně, ale tohle se prostě stává,“ řekl k utkání domácí trenér Miroslav Tůma.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.