Olympia rozstřílela Sakrovec a prohrála s Novým Jičínem

Velké Hoštice - Další porci dvou utkání mají za sebou futsalisté Velkých Hoštic v krajském přeboru. Olympia v ostravské hale nejdříve rozstřílela Sakrovec a pak nešťastně prohrála s Novým Jičínem.

29.11.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

O svém vítězství rozhodly Velké Hoštice už v prvním poločase. Skóre se poprvé měnilo už po třech minutách hry, po akci Vožníka s Pisklákem se premiérově v sezoně trefila čerstvá posila Jakub Skalík. To nebylo zdaleka vše. O dvě minuty později rozehrál přímý kop Filip, střílel Vožník, brankář vyrazil balon pouze k Čaverovi a ten zvyšoval na 2:0.

Poté si vzal slovo David. Nejdříve prostřelil se štěstím brankáře a čtyři minuty před poločasem zakončil brankou svůj brejk. Po přestávce se mezi střelce zapsal Skalík a upravil na konečných 5:0. „Měli jsme několik šancí, do těch se ale dostával i soupeř. Nás držel dobře chytající brankář Vitásek," shrnul jeden z hráčů Olympie Tomáš Vožník.

Olympia 1984 Velké Hoštice - Sakrovec Stará Ves 5:0 (4:0)
Branky: Filip 2, Skalík 2, Čavera

Druhé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. Hoštice mohl poslat do vedení David, ale ve stoprocentní šanci selhal. „Soupeř byl efektivnější, dal nám gól. My jsme mohli vyrovnat, ale Petr Trebichalský neuspěl, vzápětí jsme podruhé inkasovali," smutnil Tomáš Vožník. Olympii se přece jen podařilo vrátit do zápasu. Písklák nahrával a Čavera mířil přesně 2:1. Jenže Nový Jičín brzy odpověděl třetí brankou.

Ve druhém poločase se bylo na co dívat. Olympii vykřesal jiskřičku naděje Pisklák, ale sedm minut před koncem si vybrala slabší chvilku hoštická obrana a Nový Jičín trestal. Za další dvě minuty proměnil devítimetrový kop Klösel, ovšem za chvíli Velké Hoštice znovu inkasovaly. Dvacet vteřin před koncem proměnil další devítku Klösel, ale to bylo vše. „Je to škoda. Za předvedený výkon jsme si bod zasloužili. Tak nemáme nic," povzdechl si Tomáš Vožník.

Top Dogs Nový Jičín - Olympia 1984 Velké Hoštice 5:4 (3:1)
Branky Velkých Hoštic: Klösel 2, Čavera, Písklák.
Velké Hoštice: Vitásek - Trušina, Klösel, T. Vožník, Novák, David, Písklák, Trebichalský, Skalík, Čavera

29.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.