Trenér Opavy Miroslav Tůma musel podobně jako v minulém utkání na půdě třineckého Likopu sestavu svého celku značně kombinovat. Několik hráčů totiž bylo mimo kvůli nemoci a Sedlář si odpykával trest za karty. I přes všechna tato negativa Slezané byli prakticky v průběhu celého klání lepší. V úvodu zápasu měli daleko více ze hry a nikdo by se nemohl divit, kdyby hosté v páté minutě prohrávali 3:0. Jenže na kdyby se nehraje.

Ferramu se neujala ani jedna z jeho vyložených brankových příležitostí a na vedoucí gól si musel počkat až do šestnácté minuty, kdy Chmel dorazil Žurkův pokus. Domácím ovšem nebylo přáno první poločas vyhrát, protože Hradec za pár okamžiků vyrovnal. Druhé dějství začalo oboustranně opatrným futsalem, pak se ale blýskl skvělým individuálním průnikem Vaněk a Opavští vedli o dvě branky.

V následujícím průběhu soustředil Ferram všechny síly do defenzivy a svého protivníka pouštěl jen k bezúčelným střelám z dálky. Kokeš poté po jednom z brejků ustálil ukazatele skóre díky parádnímu voleji na 3:1 pro domácí. Salamandr se čtyři minuty před koncem utkání rozhodl odvolat gólmana a místo něj přišel hráč do pole. Od té chvíle se hrálo pouze na polovině opavského celku a skvělý Heider několika parádními zákroky držel svůj tým nad vodou.

V předposlední minutě přišel šok. Po závaru před bránou Ferramu nechtěně míč za záda bezmocného Heidera tečoval Czerný a byl z toho vlastenec. Slezané mohli slibný náskok udržet, nebýt fatální taktické chyby Bartošáka, který se v obraně pokoušel o zbytečnou kličku, ztratil balon a soupeř potrestal. I za stavu 3:3 se ještě mohlo na opavský celek usmát štěstí. Jak Vaněk, tak ani Kokeš však své šance neproměnili. „Před zápasem bych bod bral, neboť jsme měli potíže se složením základní sestavy. Vzhledem k průběhu utkání však je pro mě remízový výsledek zklamáním. Tato ztráta může být rozhodující v bojích o záchranu,“ vysvětlil kouč Opavy Miroslav Tůma.

Opava – Hr. Králové 3:3 (1:1) Branky Opavy: 16. Chmel, 22. Vaněk, 33. Kokeš Opava: Heider – Czerný, Bartošák, Žurek, Kokeš, Vaněk, Zajíček, Chmel.