Pochází z golfové rodiny a jeho otec byl vůbec prvním Irem, jenž si zahrál Masters a do Šilheřovic se dostavil proto, aby místnímu Park Golf Club Ostrava pomohl s možnými úpravami hřiště.

„Využili jsme toho, že byl pracovně v Brně a povedlo se ho na den stáhnout k nám. Má obrovské zkušenosti, kterých jsme chtěli využít. Máme osmnáctijamkové hřiště, přičemž tři jamky se nenachází na našem pozemku, máme je v pronájmu, což pro nás není úplně ideální.

Pokud by se nám tento prostor nepodařilo v budoucnu získat, chceme mít vytvořeny záložní varianty, podle nichž by se současné hřiště upravilo," vysvětloval naší redakci Ondřej Chlebiš, trenér Park Golf Clubu Ostrava-Šilheřovice.

ZVAŽUJÍ NĚKOLIK VARIANT

Roddy Carr se musel mimo jiné zamyslet nad tím, jaký jiný profil hřiště by se dal zvolit, pokud by se v budoucnu hrálo pouze na jamkách, které jsou na pozemcích klubu: „Těch variant je více. Musíme vzít v potaz, že cena úpravy jedné jamky se pohybuje od půl milionu do milionu korun. Je tedy nutné zvážit, zda se třeba někde dvě jamky spojí v jednu anebo jinde se zase jedna rozdělí na dvě.

Zámecký park je navíc památkovou zónou, takže každý zásah se musí vyjednávat s památkáři. Aby toho nebylo málo, tak v torzech některých stromů žije chráněný brouk pachník. Stromy jsou sice po smrti, ale slouží jako jeho útočiště, takže se nemůžou odstranit."

V Šilheřovicích budou zvažovat zhruba pět nebo šest variant. „Poznatky od golfu tak znalého člověka, jakým je Roddy Carr, jsou pro nás velice důležité. Úpravy nebudou otázkou tohoto nebo příštího roku. Je to s výhledem do budoucna," mínil dále Ondřej Chlebiš.

Tak významnou návštěvu šilheřovické hřiště nepamatuje dobrých patnáct let: „V té době byl u nás Miguel Angel Jimenez, který projektoval hřiště v Čeladné. Při té příležitosti se zastavil také u nás."

CHYSTAJÍ REKONSTRUKCI KLUBOVNY

Zanedlouho se v Golf Park Clubu Ostrava začne pracovat také na rekonstrukci klubovny, což by mohlo přispět k dalšímu rozvoji celého areálu.

„Nachází se ve staré oranžerii. Zvažovali jsme, zda postavit novou nebo zrekonstruovat tu stávající. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou variantu. Přece jenom při akcích, kdy tu máme 120 až 150 dětí, potřebujeme mít lepší zázemí. Ve hře byla malá a velká rekonstrukce. Zvolili jsme velkou, která vyjde zhruba na 15 milionů korun.

S novou klubovnou budeme mít lepší vyjednávací pozici také s českou golfovou asociací a budeme u nás moci uspořádat ještě kvalitnější turnaje," uvedl Ondřej Chlebiš, podle něhož by se rekonstrukce měla stihnout dokončit do dubna příštího roku.

Golfová sezona je v šilheřovickém areálu už u konce, takže na tyto stavební úpravy je momentálně ideální prostor. „Poslední velký turnaj se zde odehrál v září, další budou následovat až v příštím roce," doplnil na závěr.