Opava před televizními kamerami uspěla

OPAVA - Opavští hokejbalisté zvládli sobotní televizní zápas s Hradcem Králové na jedničku. Zaslouženě vyhráli a v tabulce se posunuli na skvělou druhou příčku.

9.10.2007

Zkušený útočník Petr Vehovský opět opavský tým táhl. V sobotu otevřel skóre utkání. Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Začátek zápasu zpestřilo předání dárkového koše trenérovi Opavy Jiřímu Christovi, který slavil jubileum deseti let u mužstva. Poté se už ale vše věnovalo pouze hře a od úvodní buly byl k vidění svižný hokejbal. Již ve druhé minutě zapracoval dobře u pravého mantinelu Matěják a přihrávkou mezi kruhy vybídl ke skórování Vehovského, jenž se nemýlil – 1:0. Ani ne o dvě minuty později, tentokráte z levé strany, našel Schreiber před bránou Führicha a také on dokázal zabijácký instinkt a přidal střelou pod „víko“ druhý gól.

Hradečtí se ale nesložili a odpověděli velmi rychle. Malé zaváhání před brankou přetavil ve snížení střelou mezi Klepačovy betony Bacovský. „Kdyby Hradec tak rychle nesnížil, vyvíjel by se zápas možná mnohem jednoznačněji, takhle nám ale stále šlapali na paty,“ uvedl střelec druhé branky Führich. Po tomto rychlém úvodu se hra přeci jen zklidnila a i přes několik šancí na obou stranách se v první části již skóre neměnilo.

Druhá třetina probíhala v podobném duchu jako úvodní. Akce střídala akci a obě mužstva ze sebe dostávala maximum. V osmnácté minutě dostal Hradec výhodu první přesilové hry a tuto šanci také využil, když nedůrazné vyhození zachytil na červené Novák, přihrál Nutilovi, jehož střelu tečoval před Klepačem Tesař – 2:2. Vyrovnaný stav vydržel až do sedmadvacáté minuty, kdy Hanelovo nahození sklepl před bránu Porubčanský a Schreiber v poklidu dorazil do odkryté hradecké svatyně. Z vedení se ovšem Slezané dlouho neradovali, poněvadž sto tři sekund před druhou sirénou vyrovnal šťastně střelou z otočky Mašík.

V závěrečné části již nebyla k vidění tak rychlá hra, přeci jen obě mužstva nechtěla udělat chybu. I tak byl ale k vidění stále kvalitní sport a o zajímavé momenty nebyla nouze. Velkou šanci měl Vehovský, jeho střela po zemi ale skončila mimo tyče, na druhé straně zahrozil Novák, Klepač se však zaskočit nenechal. Když už se schylovalo k tomu, že obě mužstva udrží nerozhodný stav až do konce, přišla ve čtyřicáté minutě výhoda přesilové hry na straně Opavy a pět vteřin před jejím koncem udeřil Christ, jenž bekhendem trefil pravý horní růžek Šmídovy brány – 4:3.

Do konce v tu chvíli chybělo něco přes tři minuty. Slezané nic nevymýšleli a chytře vyhazovali, navíc Východočeši byli čtvrtým gólem poněkud zaskočeni. V úplném závěru ještě dostali Hradečtí výhodu přesilové hry, kterou umocnili hrou bez brankáře, ale ani tak již vyrovnat nedokázali, naopak dvě vteřiny před koncem pečetil výhru Opavy střelou do prázdné brány Matěják. „Bylo to jedno z nejlepších utkání, co jsme zatím hráli, ze začátku jsme byli nervózní, ale rychlými góly to z nás spadlo a ač soupeř kousal, tak považuji naše vítězství za zasloužené, myslím, že jsme tomuto sportu udělali dobrou reklamu,“ zakončil po utkání šťastný Führich.

SHC Opava vers. Hradec Králové 5:3 (2:1, 1:2, 2:0) Branky: 2. Vehovský (Pavela, Matěják), 4. Führich (Schreiber), 17. Schreiber (Porubčanský), 42. Christ (Přibyla), 45. Matěják (Kučera) – 5. Bacovský (Mašík), 19. Tesař (Nutil, Novák), 29. Mašík (Urban) Vyloučení: 2:3, navíc Zbořil (O) 10 min., využití 1:1, v oslabení 1:0 Opava: Klepač – Šindlář (16. Bršlica), Christ, Přibyla (16. Minařík), Přikryl, Vladař (16. Hendrych) – Kučera, Hanel, Führich, Schreiber, Porubčanský – Matěják, Raab, Pavela, Vehovský, Zbořil.

9.10.2007

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklostezka má spojit Kravaře s Benešovem

Veřejné prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně. Ilustrační foto.

Červený kostel se dočká změn

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Na dvou pódiích se vystřídala dvacítka kapel a interpretů

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.