HOKEJBAL: Opava prohrála v Mostě i v Ústí

Opava – Krize opavských hokejbalistů v jarní části extraligy graduje. Tým, který měl po podzimní části chutě na play off, pomalu ale jistě směřuje do baráže. Potvrdily to víkendové výsledky, kdy Slezané neuspěli na severu Čech.

23.3.2010

Hokejbalisté SHC Opava.Foto: DENÍK

Most - Opava

V Mostě se Opava dlouho držela, dokonce vedla 2:3, avšak třetí třetinu vůbec nezvládla a podle očekávání domácímu výběru podlehla. „Zprvu jsme bojovali s kluzkým povrchem. V prvních dvou třetinách jsme ale překvapili sami sebe,“ řekl opavský útočník Václav Schreiber.

Nejdříve na branku Loskota zareagoval ranou od modré Šindlář. Na 2:2 vyrovnával dorážkou Schreiberovy střely Přibyla. Opavští pak i vedli. Svým premiérovým gólem v extralize se o to postaral Martin Pavlík.

„Bohužel jsme slibný stav neudrželi. Domácí ještě ve druhé třetině vyrovnali a ve třetí náš třemi brankami dorazili. Nebyli jsme schopni již s výsledkem nic udělat,“ krčil rameny zkušený útočník Opavy.

HBC Pento Most - SHC Opava 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Loskot (Ryboň, Hodovník), 13. Procházka (Koudelka), 21. Procházka (Senft, Švancar), 33. Kosina (Loskot), 37. Senft (Procházka), 40. Švancar (Koudelka) - 13. Šindlář (Vladař), 17. Přibyla (Schreiber), 21. Pavlík (Okruhlica)

Ústí nad Labem - Opava

Ústí představilo i svou posilu pro play off, olympijského vítěze z Nagana Jana Čalouna, který den před tímto zápasem skóroval do sítě Karviné. „Podařilo se nám ho eliminovat, proti nám se vůbec neprosadil,“ řekl Schreiber. Jenomže branky stříleli jiní.

Již po třech minutách hry překonal Klepače Štěpánek, na konci první periody zvyšoval na 2:0 Kváš. „Za stavu 2:0 bylo po nás. Sice jsme bojovali, bohužel jsme byli často vylučovaní, a to i osobními tresty, i když mnohdy jsme nevěděli, za co.

A hrát proti Ústí na dva útoky se prostě nedá,“ smutnil Václav Schreiber.

Elba Franklin Ústí nad Labem - SHC Opava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Štěpánek, 15. Kváš, 30. Cerman.
Opava: Klepač - Šindlář, Christ, Hendrych, Vladař, Führich – Hanel, Capinský, Schreiber, Vehovský, Přibyla – Raab, Tesař, Pavlík, Pavela, Okruhlica – Smuda

Nad hokejbalisty je vidina baráže

Spadne opavský hokejbal do baráže? Tato hrozba je reálná. Při pohledu na tabulku to s opavským výběrem příliš růžově nevypadá. Opavští jsou před posledním utkáním v Karviné na předposledním jedenáctém místě, tedy pozici, která je barážová. Na desáté Dobřany mají ztrátu tří bodů.

Nicméně situace je pro Christovy chlapce ještě řešitelná. Dobřany totiž hrají s vedoucí Plzní a ta má letos formu jako hrom. Pokud prohrají v normální hrací době a Opavští vyválčí tři body v Karviné, jdou do baráže Dobřany.

Při rovnosti bodů bude mezi Opavou a Dobřany rozhodovat skóre, neboť vzájemný duel obou soupeřů skončil dvakrát 3:1, vždy vítězstvím domácích. Skóre hovoří ve prospěch opavského mužstva.

23.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Michal Žůrek soutěží pod číslem šest.
2

Bude Muž roku z Opavy?

Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.
1

Policisté hledají dívku z dětského centra

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

/POZVÁNKA/ Městské koupaliště v Opavě ožije v sobotu 26. srpna náloží hudby a zábavy. Koná se zde totiž druhý ročník akce s názvem Koupák.

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.