HOKEJBALOVÉ PLAYOFF: Přelouč - Opava 2:1

První zápas nadstavby play-off první hokejbalové ligy nedopadl pro Opavu zrovna nejlépe. Slezané, kteří na jaře neztratili ani bod, prohráli na hřišti přeloučských Jestřábů 2:1. V sestavě vítězů základní části chyběl kanonýr Lukáš Přibyla.

1.4.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Jestřábi šli do zápasu v plné síle, s jasným cílem naplno bodovat. V prvních minutách úvodní třetiny zasypali gólmana Grufíka sprškou střel, jejich tlak byl místy až neskutečný.

„V této fázi zápasu jsme se hodně trápili. Nedařilo se nám dostat do útočného pásma," povzdechl si opavský útočník Vojtěch Palcer. Svěřenci trenéra Jiřího Christa ale nástup domácích přečkali a pomalu se začali dostávat do hry.

Na první branku se čekalo do poloviny zápasu. Po vyhraném buly v útočném pásmu se nejlépe zorientoval Brázda a prostřelil Grufíka 1:0. Po zbytečném faulu Marka se naskytla Přelouči přesilovka, míček se dostal k Moravcovi a ten střelou zpoza modré části zvyšoval na 2:0.

Ve třetí patnáctiminutovce začali hráči lídra soutěže více běhat a do hry přidali i důraz. „Domácí jsme i přehrávali, ale brankář Dvořáček místy čaroval," kroutil hlavou Palcer. Až tři minuty před koncem normální hrací doby zpracoval míček na modré, šel do brejku a bekhendem vstřelil gól naděje.

Po tomto gólu se vylučovalo na obou stranách, dohrávalo se 4 na 4, trenér Opavy Christ si vzal oddechový čas a následně poslal mužstvo do power-play. Při konečném tlaku se opavským borcům nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku, a tak mohla Přelouč zaslouženě slavit vítězství 2:1.

„Byl to náš nejhorší jarní výkon. Hráli jsme hodně nervózně, udělali jsme spoustu chyb v obranném a středním pásmu. Nedařilo se dostat míček do útočného pásma a trochu soupeře potrápit. Dosti pozměněná sestava se dostávala do hry až v půlce utkání za stavu 2:0. Závěrečný tlak přinesl pouze jednu branku," ohodnotil zápas opavský trenér Jiří Christ.

HC Jestřábi Přelouč - SHC Opava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: Brázda, Moravec - Porubčanský
Opava: Grufík - Christ, Marek, Vladař, Přikryl, Volný - Šindlář, Málik Pavel, Porubčanský, Patrik Málik, Palcer -Mareta, Staníček, Sukeník, Zavřel, Kovalčík - Smuda, Capinský. Trenér: Jiří Christ

1.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklostezka má spojit Kravaře s Benešovem

Veřejné prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně. Ilustrační foto.

Červený kostel se dočká změn

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Na dvou pódiích se vystřídala dvacítka kapel a interpretů

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.