Už první duel naznačil, jak moc oba týmy touží po prvenství v soutěži. Lepší začátek měla Karviná, která hrála jednoduše. „Hlavně se snažila střílet z každé pozice," podotkl opavský obránce Marek Šindlář.

Hosté svou úvodní převahu korunovali brankou. Po faulu Capinského využil přesilovku střelou od modré Luka. „Od druhé části šel náš výkon nahoru, snažili jsme se Karvinou přinutit k chybám," pokračoval v zápasovém rozboru opavský zadák. Přibyla nabil Vladařovi a domácí útočník se nemýlil 1:1.

Opavě narostla křídla, po další pěkné kombinaci zakončoval Přikryl a opavští poprvé vedli, jenže ještě do přestávky se ve skrumáži nejlépe zorientoval Pala a bylo vyrovnáno.

„Třetí třetina nabídla šachovou partii, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Šanci na vstřelení rozhodující branky měla Karviná, nabídnutou přesilovku ale nevyužila. Hned po jejím skončení si vzali slovo domácí. Christ nahrál Přibylovi a domácí kanonýr trefil první výhru.

SHC Opava - HbK Karviná 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: Vladař, Přikryl, Přibyla - Luka, Pala
Opava: Grufík - Christ, Marek, Přibyla, Přikryl, Vladař - Šindlář, Pavel Málik, Porubčanský, Římský, Palcer - Staníček, Capinský, Volný, Zavřel, Raděvič, Sukeník, Mareta. Trenér: Jiří Christ

Druhé utkání začalo opatrně a v první třetině nic zajímavého k vidění nebylo. Ve druhém dějství se už diváci nenudili. Opava šla do vedení díky Markovi, který se dobře zorientoval v brankovišti a zasunul míček za záda karvinského gólmana. Z vedení se Opavští neradovali dlouho. Po vyhraném vhazování se pohotově trefil Jan Rosůlek. Následně Karviná skórovala znovu.

„Tato branka nebyla uznána pro posunutí branky, bohužel jsme ale šli do dvojnásobného oslabení, které hosté proměnili ve vedoucí gól," řekl posmutněle Marek Šindlář. Autorem gólu byl Pietrasz.

Ve třetí třetině klapla Opavě přesilovka. Římský našel přesným pasem Přikryla a bylo vyrovnáno. „Situaci jsme si sami poté zkomplikovali, nechávali jsme se zbytečně vylučovat a zápas dohrávali v oslabení, což nás stálo hodně sil," řekl opavský obránce.

SHC v této pasáži držel nad vodou skvěle chytající brankář Jonáš Grufík. Následovalo prodloužení, ve kterém mohl misky vah na opavskou stranu převážit Palcer, avšak situaci nedokázal gólově využít. Na řadu přišla samostatná střílení, ve kterých byli šťastnější hosté. Za Opavu dokázal skórovat pouze Přibyla, vítězný gól Karviné vstřelil Pilch.

„Velký vliv na konečný výsledek měla naše nedisciplinovanost. Mít jedenáct vyloučených je strašně moc. Nezbývá nám nic jiného, než se připravit na odvetu a uspět v Karviné. V našich silách to je," uzavřel Marek Šindlář. O víkendu jsou v Karviné na programu další zápasy.

SHC Opava - HbK Karviná 2:3 s.n. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: Marek, Přikryl - J. Rosůlek, Pietrasz, rozhodující střílení Pilch
Opava: Grufík - Christ, Marek, Přibyla, Přikryl, Vladař - Šindlář, Pavel Málik, Porubčanský, Římský, Palcer - Staníček, Capinský, Volný, Zavřel, Raděvič, Sukeník, Mareta. Trenér: Jiří Christ