Opava šla už po sedmi minutách hry do vedení, kdy míček nahodil od modré Pavel Málik a ten skončil v síti. Za domácí ve druhé části srovnal ve dvojnásobné přesilovce Dinka. Chvíli na to nachytal Grufíka v brance Kaluža a favorit vedl. Do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu.

V poslední minutě hráli Opavští přesilovku, Palcer luxusní přihrávkou našel Vladaře 2:2.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát disciplinovaně," poznamenal opavský obránce Pavel Málik. Jeho bratr vypíchl míček k Vladařovi a ten svým druhým gólem poslal hosty do vedení. „Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale my jsme jim toho pozornou hrou moc nedovolili," podotkl opavský zadák.

„Neodehráli jsme špatné utkání. Tento mladý tým dokázal, že má perspektivu. Jen si musíme dávat pozor na zbytečná vyloučení," podotkl Pavel Málik.

V neděli od 11 hodin čeká na Opavu první zápas jara, a to na domácím hřišti v Kylešovicíh proti Lokomotivě Česká Třebová.

Sudoměřice - SHC Opava 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 20. Dinka, 23. Kaluža - 7. Pavel Málik (Patrik Málik, Palcer), 30. a 35. Vladař (Palcer, Patrik Málik)
Opava: Grufík - P. Christ, Marek, Pavel Málik, Šindlář, Staníček, Smuda, Capinský Mareta, Sukeník, Kovalčík, Zavřel, Vladař, Palcer, Patrik Málik, Brunovský, Postulka. Trenér Jiří Christ