Hokejbalisté zdolali Sudoměřice a jsou už třetí

Opava - Opavští hokejbalisté zvládli čtvrteční dohrávku I. hokejbalové ligy, porazili nevyzpytatelné Sudoměřice. Slezané se v poslední době dostali do výborné formy a v tabulce se posunuli už na třetí místo.

19.11.2011

Opavští hokejbalisté. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Čtvrteční dohrávka se začala pro domácí vyvíjet dobře. Už v 7. minutě vyšla Opavě přesilovka. Christ stojící na modré našel na pravé straně Schreibera a ten otevřel skóre. Neuběhly ani čtyři minuty a stav na světelné tabuli se měnil znovu, tentokrát Schreiber nahrával a mezi střelce se zapsal Hendrych.

„Sudoměřice dorazily v oslabené sestavě, hrály na dvě pětky, navíc v první třetině dostal desítku jejich nejzkušenější obránce a na hře to bylo znát,“ řekl útočník SHC Dušan Vladař. Tím potrestaným byl Mario Dimka. „My jsme tentokrát hráli disciplinovaněji než proti Hodonínu a hned to jinak z naší strany vypadalo,“ pokračoval jeden z klíčových hráčů SHC Opava.

Když v prostředním dějství zvyšoval Šindlář na 3:0, nebylo o vítězi pochyb. „Sudky jsme prakticky nepouštěli do čistých brankových šancí, a když už se tak stalo, skvělý Grufik v brance nás podržel,“ chválil Vladař mladého gólmana. Na začátku třetí třetiny přišel v podání domácích další hezký hokejbalový moment. Přikryl si udělal místo ke střele a ranou pod víko zvyšoval na 4:0.

Pět minut před koncem zápasu se dočkali i hosté. Zpoza brány se prosadil Moravec. Poslední slovo měl ale domácí Capinský, který upravil na konečných 5:1. „Jsem rád, že se nám podařilo potvrdit vzrůstající formu i výsledkově. Nahoru jdeme i v tabulce,“ pochvaloval si Vladař.

V neděli čeká na opavské další utkání, když jedou na horkou půdu Malenovic.

SHC Opava - Sudoměřice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Schreiber (Christ), 10. Hendrych (Schreiber), 17. Šindlář (Přibyla), 31. Přikryl, 42. Capinský (Přibyla) - 40. Moravec (Chovanec)
Opava: Grufík – Matějak, Dziadkowiec, Římský, Vladař, Přibyla – Šindlář, Christ, Hendrych, Schreiber, Pavela – Capinský, Přikryl, Porubčanský. Trenér Vladimír Führich starší

19.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pavel Zavadil.

Na Táborsko s Pavlem Zavadilem v sestavě

Divoké prase, ilustrační foto.

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Zloděj se prostříhal plotem a ukradl naftu z kombajnu

Vítkovští policisté se v těchto dnech zabývají případem odcizené nafty. Postaral se o to zatím neznámý pachatel, který v části Klokočov vstoupil do areálu místního zemědělského družstva, kam se dostal po rozpletení pletiva.