MATTONI NBL: Ostrava - Opava 89:77

Ostrava /3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ – Sobotní derby basketbalové Mattoni NBL v ostravské Bonver aréně dopadlo lépe pro domácí. Poslední celek soutěže z Opavy se sice snažil vzdorovat, ale na domácí výběr neměl. Nová Huť včele s novou posilou, americkým rozehrávačem Derekem Wrightem šla od prvních minut tvrdě za povinným vítězstvím.

3.12.2011

NH Ostrava - BK Breda & Weinstein Opava 89:77Foto: DENÍK / František Géla

Nová Huť se pokusila o první trhák hned v úvodu, kdy vystřihl trojku Aleksejevs, v 8. minutě pak po zásahu Gniadka vedli domácí 19:11 a když se z tříbodové distance neprosadil Šiřina, a na druhé straně přesně mířil Hughes byl rozdíl mezi oběma týmy desetibodový.

Svěřencům trenéra Davida Klapetka snaha upřít nešla, ale některé situace chtěli řešit až příliš basketbalově, a to vedlo ke zbytečným ztrátám.

Na začátku druhé čtvrtky se pokusili hosté náskok domácích stáhnout a docela jim to šlo, v jednu chvíli byli k Ostravě na dostřel, v rozletu je ale zastavila trojka Jurečky a Ostravští byli rázem v klidu. „Nechávali jsme soupeři v některých chvílích prostor k lehkým střelám,“ poznamenal nejlepší hráč Opavy Petr Dokoupil.

V poločase vedla Ostrava 49:37.

Na začátku třetí desetiminutovky se opavský výběr nadechl k dalšímu odporu a během šesti minut začal náskok favorita vymazávat. Blažkova smeč z 24. minuty přinesla snížení na 51:45. Naděje na zvrat ale brzy začala vyhasínat. Obrana Opavských si vybrala slabších chvilku a Hughes tvrdě trestal, navíc Klapetkovci nebyli důrazní ani v ofenzivě a výběr Dušana Medveckého měl brzy klidný jedenáctibodový náskok zpět.

Čtvrtá část zápasu se dohrávala v režií ostravského týmu, který dotáhl utkání v poklidu do vítězného konce.

„Zasloužené vítězství Ostravy, my jsme sice několikrát dostali na dostřel, ale to bylo vše. Škoda našich hluchých míst v obraně,“ uvedl trenér Opavy David Klapetek a pokračoval: „Pozitivum vidím v tom, že jsme byli celé utkání ve hře. Domácím na prakticky na větší bodový rozdíl neutekli.“

Dušan Medvecký, trenér NH Ostrava výkon hostujícího výběru ocenil: „Opava neměla u nás co ztratit, a podle toho také hrála. Byla nepříjemným protivníkem, i proto si tohohle vítězství cením.“

NH Ostrava – BK Opava 89:77 (25:17, 49:37, 63:52)
Body: Hughes 16, Aleksejevs 16, Stehlík 13, Jurečka 11, Gniadek 10, Zbranek 7, Luettgerodt 6, Wright 5, Číž 3, Manousos 2 – Dokoupil 20, Blažek 12, Šiřina 10, Klečka 10, Kolovrat 9, Vaňák 8, Ćelebija 6, Miklóšík 2. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Benda. Chyby: 22:20. TH: 14/11:22/18. Trojky: 12:7. 5 chyb: 34. Aleksejvs – 37. Vaňák. Diváci: 800. Nejlepší hráč: Aleksejevs

3.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
Zápas 5. kola Fortuna národní ligy SFC Opava - FC MAS Táborsko 22. srpna 2017 v Opavě.
1 50

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

Dominik Půda se narodil 16. srpna 2017, vážil 3,41 kilogramů a měřil 52 centimetrů. Rodiče Hana a Dušan z Vávrovic mu synovi přejí hlavně štěstí, zdraví a lásku.
16

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

/ROZHOVOR/ Odchovanec opavského Sokola a elitní český tyčkař Michal Balner říká: "Když to půjde, budu skákat dále."

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.