MATTONI NBL: Svitavy - Opava 65:74

Svitavy /DOPLNĚNO, FOTOGALERIE/ - Poslední zápas nadstavby opavští basketbalisté dotáhli do vítězného konce. Na palubovce ve Svitavách jim po celé utkání ale pšenka nekvetla. Dokonce prohrávali o jedenáct bodů, nakonec však vyhráli a v předkole play off narazí na Brno.

13.4.2011

Poslední utkání v nadstavbové skupině A2 i v celé premiérové sezoně v Mattoni NBL svitavští basketbalisté prohráli.Foto: Eduard Hromadník

Opava začala dobře, měla více ze hry. „Musím pochválit Radima Klečku, naši hru rozhýbal, hrál agresivně a měl velký podíl na našem vedení,“ chválil mladého rozehrávače trenér David Klapetek.

Domácí se v dalších minutách zvedli. „Je jasné, že Radim nastolené tempo nevydržel, sestavu jsme prostřídali a začali ztrácet,“ pokračoval v hodnocení zápasu opavský trenér.

„Svitavy nám v prvním poločase daly sedm trojek a tím nám odskočily,“ podotkl Klapetek. Opava prohrávala už o jedenáct bodů. „Stále jsme je měli na dostřel, zlepšenou hrou ve druhém poločase jsme se dokázali do utkání vrátit,“ poznamenal opavský stratég.

Svitavy se tentokrát nemohly opřít o Borise Mena, který neměl ve středu svůj den. „Brzy udělal tři chyby a už se tolik do hry nedostával. Středeční zápas byl o českých hráčích, hlavně Horák s Kramným hráli výborně,“ podotkl David Klapetek.

Opava sice vyhrála, avšak stejně jako proti Brnu a Plzni výkonem neoslnila. „Byli jsme málo koncentrování, možná to bylo i tím, že nám první místo nikdo vzít nemohl. Věřím, že v play off půjdou naše výkony nahoru,“ je optimistou trenér Slezanů.

V předkole narazí opavský výběr na Brno, původně se mělo hrát v sobotu, ovšem nakonec je všechno jinak. „Brno nejdříve sobotu potvrdilo, pak z ní vycouvalo, prý má řadu zraněných hráčů,“ uzavřel Klapetek.

První zápas na opavské palubovce je tak na programu v úterý od 18 hodin.

Basketbal QANTO Svitavy - BK Breda & Weinstein Opava 65:74 (20:22, 45:33, 55:49)
Body: Teplý 15, Horák 12, Špaček 12, Kramný 8, Meno 8, Harčár 6, Macela 4 - Klečka 16, Blažek 13, Dygrýn 10, Šiřina 10, Kratochvíl 9, Miklósik 6, Strnisko 4, Vaňák 4, Čarnecký 2. Trojky: 9:4. TH: 11/8:21/18. Chyby: 22:20. Rozhodčí: Vrážel, Večeřa, Baudyš. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Radim Klečka

13.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
Roman Skuhravý

Slezský FC hraje v neděli o postup do ligy

Anastázie Gilarová se narodila 22. května, vážila 3,90 kilogramů a měřila 53 centimetrů. Rodiče Lucie a Pavel z Kobeřic jí do života přejí zdraví a štěstí. Na sestřičku se těší dvou a půlletý bráška Toník.
14

Právě jsme se narodili

Do psychiatrické nemocnice můžete nyní vyrazit i kvůli orientačnímu běhu

Areál pevných kontrol, který využívají klienti, návštěvníci i závodníci, má od 17. května i Psychiatrická nemocnice Opava.

Stěbořický zámecký park se dočká velkých úprav

Park u zámku ve Stěbořicích v budoucnu projde velkou revitalizací a nejen místní budou moci používat novou odpočinkovou zónu.