VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nástěnka v basketbalové šatně prozradí leccos zajímavého

Opava - Běžný fanoušek se do kabiny jakéhokoli sportovního týmu na vrcholové úrovni jen těžko dostane. V minulosti jsme vám přinesli informace o počtu sportovní obuvi, která se obvykle nachází v šatně našich basketbalistů. Tentokrát jsme si posvítili na nástěnku, která zdobí jednu ze stěn opavské kabiny.

29.4.2011 3
SDÍLEJ:

Nástěnka na zdi basketbalové šatny skýtá řadu zajímavých informací, které jsou ale běžnému fanouškovi utajeny.Foto: Ondřej Ludvík

Nástěnce dominují výstřižky z novin, samozřejmě články o basketbalové Opavě. Hráči je sledují poměrně bedlivě, protože za každou otištěnou fotografii nebo rozhovor musí každý přispívat do týmové kasy. Taxa je pro fotku i rozhovor stejná – 50 Kč.

Na fotografii přitom nemusí být hráč celý, stačí, když je identifikován podle čísla nebo jiného charakteristického rysu. Nejraději tak má pokladník, kterým je Michal Čarnecký, společné fotky. Kromě článků je na nástěnce také plakát z pánského časopisu Maxim, řada špendlíků a nůžky.

Dále je zde k vidění Příloha disciplinárního řádu ligy, ve kterém je uvedeno devatenáct povinností a trestů, samozřejmě také s finančním postihem. Namátkou – hráč může být potrestán za urážky hrubými slovy, tělesné napadení protihráče, inzultaci rozhodčího, komisaře či diváka, neoprávněný start, sabotování hry, nastoupení k utkání pod vlivem zakázaných látek a další. Pokuty se pohybují podle závažnosti skutků od 3 000 do 50 000 Kč, ve výjimečných případech může dojít i k vyloučení z ČBF.

Hned vedle je Pokutovník, kde jsou taxy stanoveny mírněji. Každý hráč si může vybrat, jestli bude přispívat do týmové kasy paušální částkou 350 Kč/měsíc za již uvedené otištěné fotografie a rozhovory, nebo bude platit od kusu. V letošní sezoně si tuto možnost vybral pouze jeden hráč – Martin Miklóšik.

Pokutovány jsou například pozdní příchody, zvonění telefonu nebo kopnutí ve vzteku do míče. Platí se samozřejmě také zápisné za první start a první vstřelený bod v dresu Opavy. Přísně je trestána technická chyba – taxa je 500 Kč, dvojnásobnou sazbu má diskvalifikace v zápase.

Zajímavá je také kolonka Bambelák – je to hra, ve které opavští hráči střílejí na koš z poloviny hřiště. Kdo se trefí, ve hře dále nepokračuje. Ten z hráčů, který zůstane jako poslední, dává do kasy sice jenom 10 Kč, ale musí ještě oběhnout nahý okolo palubovky, zatímco nad sebou mává vlastními trenkami.

Zejména když se tato hra uskuteční v době oběda, nestačí se hosté v restauraci divit. Na konci sezony je pak vyhlášen král Bambeláků.

Dalším zajímavým zpestřením tréninků je hra nazvaná Král pekařů. Na konci tréninku si občas hráči trénují střelbu trestných hodů – každý hráč musí proměnit deset trestných hodů v řadě, kdo zůstane jako poslední, musí do kabiny přinést koláčky nebo něco upečeného. Občas se také hraje bez driblingu, hráči se přitom rozdělují na malé a velké. Aktuální stav je 18:15 ve prospěch malých.

Se zápasy souvisí také hra nazývaná Král šamponů – kdo v utkání nepromění dvě šestky za sebou, musí do tří dnů donést do sprch šampon nebo sprchový gel. Nejlevnější varianty výrobků přitom přísným hodnocením hráčů neprojdou.

A kolik hráči do své kasy za celou sezonu vyberou? To je samozřejmě tajná informace. Prozradit můžeme pouze to, že při posledním sčítání nedoplatků dlužil nejvíce Radim Klečka, v těsném závěsu byl Honza Kratochvíl. Vybrané finance jsou používány na různé oslavy narozenin či jiných událostí, na konci pak na závěrečný večírek.

Ondřej Ludvík

29.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
TJ Hradec n.M. - TJ Žimrovice, sobota 19. srpna 2017
28

Souhrn fotbalového víkendu

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
50

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

AKTUALIZOVÁNO

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

MSFL: Hlučín – Otrokovice 1:1

Velké zklamání v Hlučíně, domácí mají jen bod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení