VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší sportovní akce se kvapem blíží

Opava – Manažer mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě, které se na konci července pojede v Opavě a Hradci nad Moravicí, Tomáš Slovák, je už zpět z reprezentačního soustředění ve Španělsku.

7.4.2011
SDÍLEJ:

Peřej nedaleko Nového kylešovického jezu bude patřit k divácky nejatraktivnějším místům na Moravici.Foto: Tomáš Slovák

Doprovodný program se již konkretizuje

Spolu s ním dorazily i nejnovější informace týkající se letošní největší sportovní akce na Opavsku, jež Deník jako hlavního mediálního partnera eminentně zajímají. Detailně rozplánován je především doprovodný program.

Diváci se mají na co těšit. Kromě již tradičního Silesia Kanoe Maratonu se pojede také Kajak Cross, tedy sprint s hromadným startem pro 6 lodí v jedné rozjížďce. „Je to něco na způsob třeba snowboardcrossu. Divácky velmi atraktivní záležitost. Šest lodí bude muset třistametrový úsek s brankami zdolat co nejrychleji.

Dále postoupí vždy jen nejlepší. Vše se uskuteční na trati v Hradci nad Moravicí, jež je určená pro sprinterský závod mistrovství světa. Ve hře jsou i prize money, takže to bude mít velký náboj,“ přiblížil právě Tomáš Slovák.

Využit bude i zámek v Hradci nad Moravicí

Šampionát se uskuteční mezi 25. až 31. červencem. Zahajovací ceremoniál se bude konat na Dolním náměstí v Opavě. „Žádný ohňostroj nebo něco podobného neplánujeme. Součástí dalšího doprovodného programu se stane i koncert Opavského kulturního léta. Jací interpreti vystoupí, to v současnosti teprve dotahujeme. Konkrétní tak ještě nebudu,“ pokračoval.

Počítá se také s hradeckým zámkem: „V těchto prostorách proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších z daných závodů. Například v sobotu 30. července by mohlo jít o dlouhou klasickou trať. Hodláme pozvat i zajímavé VIP hosty, zastupitele města apod. Připraví se raut a bohaté občerstvení. Nedávno jsme se dohodli na spolupráci s pivovarem Litovel.“

Hodně se spekulovalo nad tím, zda bude možno během mistrovství zvětšit průtok vody v Moravici. Tento problém je již vyřešen. „Dlouhé kolečko je už oběháno. Musela se k tomu vyjádřit spousta subjektů, kterých se to týká. Šampionát by ohrozilo snad jen extrémní sucho. Kdyby nastala výjimečná situace,“ ujasňoval Tomáš Slovák.

Atraktivní místa na trati budou celkem dvě

Diváci mohou sledovat závody v celých délkách tratě, aniž by museli někde platit vstupné. „Nikde se žádné peníze vybírat nebudou. Chceme mistrovství zpřístupnit široké vodácké veřejnosti. Nejsme v pozici fotbalu, abychom chtěli po návštěvnících třeba stovku za vstupenku,“ posunul se dále jeden z nejúspěšnějších českých jezdců na divoké vodě.

Atraktivní úseky na Moravici mezi Hradcem a Opavou jsou celkem dva: „Prvním je bezpochyby sprinterská trať v Hradci pod silničním mostem. Měří 450 metrů a divák stojící u vody na náplavce bude mít vše jako na dlani. Nesmíme zapomenout ani na soutok Moravice s Hvozdnicí. Asi 800 m nad Novým kylešovickým jezem, kde se nachází velice zajímavá peřej. Na tomto místě jsme prostor již důkladně prosekali, čímž vzniklo ideální prostředí pro sledování závodů.“

Snad jediným problémem jsou stavební práce v určitých úsecích tratí. „Jedná se o plynofikaci v Hradci nad Moravicí a výstavba, obchvatu Opavy. Všechny úřady jsou si ale vědomy vážnosti celé akce a s maximálním úsilím se nám společně daří všechny vzniklé potíže postupně řešit,“ odhalil.

Tomáš Slovák se svým kolegou Robertem Kneblem obstarávají především z Olomouce, kde žijí, manažerskou stránku mistrovství. Přestože plánování trvá už rok a půl, nepociťují na sobě známky únavy.

„Musíte získávat různá povolení. Vše se neustále konkretizuje. Naštěstí fantasticky funguje spolupráce s opavským kanoe klubem, jenž zajišťuje technické zabezpečení celé akce. Má potřebné zkušenosti s pořadatelstvím podobných akcí,“ pochvaloval si na závěr Tomáš Slovák.

Petr Dušek

7.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tereza Novotná se narodila 18. června, vážila 2,65 kilogramů a měřila 48 centimetrů. Rodiče Jana a Roman z Opavy jí do života přejí zdraví a aby se jí splnilo vše, co si bude přát. Na Terezku už doma čeká brácha Kuba.
5

Právě jsme se narodili

Matice opavská (slezská) zakoupila v roce 1880 na Rybím trhu v Opavě dům, ve kterém má své sídlo i v současné době.

Matice slezská vznikla před 140 lety

Lidé z Opavska svá rodiště neopouštějí

Své obci jsou obyvatelé Opavska věrni více než v ostatních koutech republiky. Větší podíl rodáků žije pouze v okrese Hodonín. Vyplývá to z výsledků posledního Sčítání lidu, domů a bytů.

Historie dvou opavských nádraží je velmi pestrá

/HISTORIE/ Obě vznikla v 19. století. Nádraží Opava-východ se na rozdíl od Opavy-západ pyšní původní honosnou výzdobou vestibulu.

Odborníci ze Slezské univerzity doučují znevýhodněné děti

Bojovat proti školní neúspěšnosti sociálně znevýhodněných žáků se od loňského podzimu snaží odborníci ze Slezské univerzity. Prostřednictvím doučování, kroužků a dalších aktivit pomáhají žákům sedmi základních škol v Opavě.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies