Slezané již v prvním setu jasně naznačili, že nepovedené vystoupení z Ostravy je zapomenuto. Soustředěnou hrou postavenou na dobrém servisu toho Zlínu příliš nedovolili. Po Piovačiho esu vedli 12:8 a čtyř bodový náskok pomalu navyšovali. Poslední slovo si pak vzal navrátilec Valaštek a celou první hru ukončil.

I ve druhé hře to byla Opava, kdo určoval dění na palubovce. Tým okolo Jakuba Rybníčka se volejbalem vyloženě bavil a hostům povolil znovu jen sedmnáct bodů. Zlín s třemi exopaváky v sestavě Tomášem, Patákem a Obdržálkem chtěl ve třetí sadě s výsledkem ještě něco udělat.

Paták bodem přímo z podání snížil na 5:4, to ale byl veškerý odpor zlínského týmu ve třetím setu. Demaraova eskadra měla hru pod kontrolou a dotáhla a v klidu dokráčela i k třetímu bodů v zápase.

„Výborně jsme servírovali, výborně bránili. Jsem rád, že ta porážka z Ostravy na nás nezanechala stopy,“ řekl trenér Opavy Martin Demar. „Zlín nemá špatný tým, nečekal jsem, že dnešní výhra bude tak snadná,“ dodal Demar.

Opava – Zlín 3:0 (17, 17, 19)
Rozhodčí: Dvořák, Vojtíšek. Diváci: 300
Opava: Kotrch, Rybníček, Piovarči, Chudík, Fila, Valaštek, libero: Kovář
Zlín: Tomáš, Krba, Čechmánek, Feňo, Sedláček, Paták, libero Obdržálek – Mračko, Skýba, Jakubíček