Opavští inlajnisté závodili na čtyřiadvacítce i v časovce

Opava - Hned dva tak trochu netradiční podniky absolvovali opavští inlajnoví závodníci týmu SportovníKurzy.cz. Jejich cesty vedly hned dvakrát za sebou do Čech.

11.9.2009

Martina Žáčková (uprostřed) předjížděla i chlapy.Foto: DENÍK

Nejprve to bylo Kladno, kde je čekal netradiční čtyřiadvacetihodinový maraton družstev. Opavský tým byl nejvzdálenějším ze všech, které se do Kladna sjely. Opavané nastoupili v kategorii double, tedy soutěžili ve dvojicích.

První tvořil trenér Jan Krejčíř a Martina Žáčková, druhou pak Vojtěch Drastich a Filip Šustek. Protože nikdo jiný si na dvojice netroufl, patří jim tak první a druhé místo výkonem 614 kol (343,8 ujetých km ), respektive 612 kol (342,7 km).

Tyto výkony jsou sice o poznání nižší, než ujetých 1010 kol a 565 km vítězů kategorie Pohoda, ale na druhou stranu těch se na trati mělo možnost střídat až šest. A tedy i více odpočívat.

Na čtyřiadvacítku se ale vydali i jednotlivci. Úctyhodný výkon podal zejména Petr Choc z týmu Inlajn.cz, který dokázal ujet 818 okruhů a tedy 458 kilometrů.

První zářijový víkend pak inlajnisty zavedl do Černošic u Prahy, kde se jelo předposlední kolo republikového seriálu O2 in–line cup. Na start se tentokrát nepostavil vedoucí muž průběžného pořadí, Opavan Vojtěch Drastich, který dal přednost domácí rodinné akci, ale jinak SportovníKurzy.cz nasadily své jezdce nanejvýš úspěšně.

V Černošicích se jela nejprve netradiční časovka jednotlivců na jednu míli a poté hlavní závod na deset mil. Hned v časovce slavily opavské barvy medailové úspěchy. Druhou příčku časem 2:23:33 minuty si vyjel v kategorii juniorů Patrik Stoniš a na nejvyšší příčku kategorie mužů se postavil Michal Pěčonka za čas 2:13:09.

SportovníKurzy.cz slavily také v kategorii mužů 30 – 39 let, kde zvítězil Pavel Potůček, zlínský bruslař nosící opavský dres. Tradičně se neztratila ani Martina Žáčková, která časem 2:21:34 vybojovala čtvrté místo a zanechala tak za sebou i úřadující akademickou mistryni republiky Evu Šodkovou.

Ostatní děvčata se ale především soustředila na hlavní patnáctikilometrový závod, do kterého nastoupilo celkem 107 jezdkyň a jezdců. Zde sice Martina Žáčková dojela znovu na nepopulárním čtvrtém místě v kategorii žen (33. v absolutním pořadí), když se tentokrát nechala předjet právě Šodkovou, ale i Novákovou a vítěznou Veselou, ale hned páté místo patřilo další Opavance Haně Fedákové (52. celkem) a sedmé pak Lindě Jandové (64.).

Napínavý byl boj mezi muži. Dlouho se mezi špičkou držel opavský Michal Pěčonka, ale v posledních kolech si nechal několik jezdců ujet a skončil celkově sedmý (druhý ve své kategorii). Jedenáctý celkově dojel již zmiňovaný Zlíňan v opavském dresu Pavel Potůček (3. místo v kategorii mužů nad 30 let) a dvacátá příčka pak patřila Patriku Stonišovi (3. místo v kategorii juniorů).

„Dnes to byla hodně náročná trať, hodně prudkých zatáček a dlouhý táhlý kopec. Bylo potřeba nasadit dobrou taktiku a vyvarovat se pádů, kterých dnes bylo poměrně hodně,“ řekl k závodu opavský trenér Jan Krejčíř, který jinak černošický závod absolvoval ve své tradiční funkci moderátora.

Ke trenérovým slovům je nutno dodat, že ke slovu na trati přišly i takové věci, jako clonění jezdců jinými nebo vytlačování lokty. Ale i takový sport, jakým je in–line, se prostě dnes už na vysoké úrovni nedá dělat v jemných rukavičkách.

Autor: Martin Kůs

11.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.