V této nové disciplíně orientačního běhu soutěží čtyřčlenné štafety (2 ženy a 2 muži), kdy každý úsek trati má délku zhruba čtyři kilometry, přičemž se mistrovského závodu může zúčastnit maximálně 32 nominovaných družstev. I přes skutečnost, že se štafeta z klubu Přátelé orientačního běhu Opava nominovala teprve na poslední chvíli, výsledek nenechal nikoho na pochybách, že Opavští patří do republikové špičky.

Opavská štafeta nastoupila v sestavě: Marcela Tesařová, Filip Hadač, Iva Košárková a Marek Schuster. První úsek hlavní kategorie dospělých rozběhla Marcela Tesařová na 19. místě se ztrátou necelých dvou minut na atleticky velmi dobře připravenou Martinu Uvizlovou z družstva Sportcentra Jičín.

Na druhém úseku ale začal koncert Filipa Hadače, jenž běžel excelentně, dosáhl vůbec nejlepšího času závodu, zmenšil ztrátu štafety o téměř celou minutu a posunul ji na 6. pozici se ztrátou pouze 69 vteřin na lídra závodu štafety Praga Praha.

Štafetu přebrala Iva Košárková, která neudělala žádné větší chyby a předala na solidním 8. místě za vedoucí Pragovkou. Finišoval Marek Schuster, jenž se na posledním úseku chtěl poprat o udržení štafety v elitní desítce, ale nakonec třetím nejrychlejším časem posunul opavské barvy ještě výše, na nečekané 5. místo.

Mistrem ČR se podle očekávání stala Praga Praha, druhým týmem byly Žabovřesky Brno, na třetím místě skončila štafeta OK99 Hradec Králové, za kterou naši zaostali o pouhých 25 vteřin. Po výsledkově hubeném jaru se opavským orientačním běžcům výsledkově konečně zablýsklo na lepší časy, o čemž mimo jiné svědčí výsledky Českého poháru & Inov8 Cupu ve sprintu z předešlého dne, který se konal v Hostinném.

V mužské Elitě se umístil Marek Schuster na třetím místě, Filip Hadač bral v Elitě osmou příčku, ve starších dorostencích pak obsadil Jakub Glonek druhou pozici.