Patnáctý ročník vesnických her má své vítěze

Opavsko – Závěrečným večírkem s vyhlášením vítězů celoroční sportovní soutěže deseti obcí našeho regionu se uzavřel 15. ročník Vesnické olympiády, známé jako VO 2010. Pořadatelství večírku se letos ujal Hlubočec.

1.12.2010

Radost Velké Polomi po vyhlášení výsledků.Foto: Milan Nedvídek

O uplynulém víkendu se zástupci týmů z Dolní Lhoty, Dobroslavic, Hlubočce, Horní Lhoty, Krásného Pole, Pusté Polomi, Plesné, Těškovic, Velké Polomi a Vřesiny sešli v sále Obecního domu v Hlubočci, kde byl pro ně připraven bohatý program s tanečním vystoupením, různé zábavné soutěže a k tanci či poslechu zahrál DJ Patrik Mácha z Ostravy.

Předáním putovního poháru pro „nejsportovnější obec střední Evropy a okolí“ se završil již 15. ročník soutěže obcí v různých disciplínách individuálních a kolektivních sportů. Po loňském vítězství týmu Dolní Lhoty se letos na první místo soutěže vrátila Velká Polom. Ale i ostatní týmy se snažily.

První soutěží byl plavecký závod v Hrabůvce, pořádaný Krásným Polem, kde vítězný Vojtěch Dolba z Dolní Lhoty zaplaval 100 m za 57 vteřin. V družstvech zvítězil plavecký tým Dobroslavic.

V únoru se v Pusté Polomi uskutečnil turnaj ve stolním tenise. V jednotlivcích zvítězil Petr Heil z Horní Lhoty,v družstvech zvítězili potřetí v řadě stolní tenisté z Hlubočce. V březnu se v Plesné rozehrál turnaj v badmintonu, který se již nastálo zařadil mezi jedenáct disciplín. Vyhrál výborný tým z Plesné.

V dubnu obsadili sportovci VO 2010 rekonstruovanou kuželnu v Dobroslavicích. Turnaj v dráhových kuželkách vyhrála Vřesina, v jednotlivcích Karel Ridl z Dobroslavic. V květnu se na trať přespolního běhu v Dolní Lhotě vydalo jen 28 běžců. Neustálý déšť a chlad poznamenal účast běžců. Vyhrál Aleš Miko z Dolní Lhoty a také tým z této obce.

V červnu se počasí umoudřilo a na kurty v Horní Lhotě zasvítilo sluníčko, a tak turnaj v nohejbale proběhl za přijatelného počasí. Nohejbalu kralovala Vřesina. Dalším turnajem v červnu byl volejbal, který na kurtech ve Vřesině vyhrála Velká Polom.

Hned po prázdninovém odpočinku se v září setkali na střelnici ve Velké Polomi lukostřelci. Zvítězil Konečný Martin z Horní Lhoty a jeho lukostřelecké družstvo. Cyklistický závod v Plesné se první sobotu v říjnu zařadil mezi nejtěžší disciplíny VO 2010. Týden pršelo, a trať byla podle toho rozbahněná, plná kaluží.

Závodu Plesenská stezka se zúčastnilo 106 cyklistů a mezi nimi závodníci Vesnické olympiády, kteří to mají proti aktivním cyklistům velmi těžké, proto bylo velkým úspěchem celkové první místo pro Viktora Klose z Horní Lhoty. V družstvech VO bylo první cyklistické družstvo Velké Polomi.

Poslední sobotu v říjnu se ve Velké Polomi uskutečnila sportovní střelba ze vzduchovky. Hezký závod vyhrál Přemek Stanovský z Hlubočce a první místo v družstvech patřilo Velké Polomi, která tím vyhrála i celoroční soutěž. Na druhém místě celkově skončila Vřesina a na třetím místě Dolní Lhota.

Soutěž v sálové kopané se letos neuskutečnila. Na večírku bylo tedy co oslavovat a jak se na správnou olympiádu sluší, teď odloží sportovci soupeření na čas k ledu. Ale již v lednu příštího roku se zase každý zakousne do té své disciplíny. Přitáhne tato soutěž opět nové talenty jako ta letošní?

Autor: Martin Kůs

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklostezka má spojit Kravaře s Benešovem

Veřejné prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně. Ilustrační foto.

Červený kostel se dočká změn

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Na dvou pódiích se vystřídala dvacítka kapel a interpretů

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.