O osudu utkání rozhodl už první poločas, ve kterém Děčín udělal šestnáctibodovou šňůru a šel do uklidňujícího trháku.

Opava šla do semifinálového duelu v oslabené sestavě. Severočeši měli očividně výškovou převahu, ze které těžili.

Skóre sice otevřel trojkou Vlček, jenomže následující minuty patřily Válečníkům. Ti brzy výsledek otočili, po trojce Strii svítil na ukazateli skóre stav 3:16.

Slezané ostřelovali děčínský koš z perimetru, ale úspěšní nebyli. Změnit se to snažil Blažek, chvíli se mu to i dařilo. Bohužel první desetiminutovka, ve které Slezané nasbírali pět ztrát, skončila výsledkem 15:24.

Ve druhé desetiminutovce už vedli Děčínští po dvou šestkách Pomikálka 15:29. Opavu dál trápily ztráty a vedení Válečníku narůstalo, trojka Bažanta znamenala vedení 15:32.

Druhý celek basketbalové Kooperativa NBL si svůj náskok hlídal.

Opava je tým, který se nevzdává. V letošní sezoně to několikrát ukázala. Ve druhém poločase se dokonce přiblížila na devět bodů. Bohužel pak dal trojku Houška, který vzal Slezanům definitivně vítr z plachet. Do finále nakonec postoupil Děčín.

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Do utkání jsme nevstoupili dobře. Soupeř hrál agresivně. Udělal šňůru 16:0, a to rozhodlo. Selhali jsme v útoku, nedokázali jsme se prosadit v jedna na jedna. Přísnější měřítko snese jedině Kuba Blažek, který odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v letošní sezoně.

Klukům ale nemohu upřít snahu, snažili se. Na Děčín to ale nestačilo. Nyní se musíme zmátořit a připravit na zápas o třetí místo. I bronzová medaile má cenu."

BK Armex Děčín – BK Opava 76:66 (26:15, 45:29, 58:46)
Body: Houška 17, Stria 13, Vyoral, Jelínek po 12, Bažant 11, Pomikálek 7, Kroutil 4 – Blažek 24, Jurečka 11, Klečka, Cvek, Kramný, Šiřina po 6, Vlček 4, Zbránek 3. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Hošek. Fauly: 18:26. TH: 17/26:9/11. Dvojky: 16/34:15/35. Trojky: 9/25:9/25. Doskoky: 38:35.