VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radovan Steuer je na kolech letos neporazitelný

Opava – Předposlední disciplínou letošního ročníku seriálu Sporttouru byl bike-cross. Slavkovský lesík tak byl zase po roce spoután červeno-bílou páskou lemující koridor technicky náročné tratě, ve které se střídala rovná stoupání a sjezdy s pasážemi plnými krkolomných zatáček v členitém terénu.

5.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Škrabal

Do soutěže se přihlásilo 27 borců – jedna naděje, 4 ženy a 22 mužů (2 v kategorii pro příchozí open). Pro naděje byla přichystána zkrácená varianta trati, ženy absolvovaly celý zhruba čtyřkilometrový okruh třikrát, muži pětkrát.

Jako osamocený předjezdec se na trať závodu nejdříve vydal jediný startující v kategorii naděje Štěpán Pavelek. Zkrácenou variantu okruhu zvládl s přehledem a dojel si pro vítězství. Jako druhá v pořadí odstartovala kategorie žen. Zdeňka Häuserová ani Saša Vejclová nebyly z technických důvodů včas připraveny na startovním roštu, takže se startovním výstřelem vyrazily na trať pouze Jindřiška Kadlecová a Dana Mrůzková.

Ztráta Zdeňky na startu byla necelá minuta a podařilo se jí ji zlikvidovat ještě v úvodním okruhu. Do druhého kola ženy vjížděly v pořadí Häuserová, Kadlecová, Mrůzková, Vejclová. K žádnému dalšímu předjetí v této kategorii již ve zbylých dvou okruzích nedošlo a dané pořadí tedy bylo i pořadím konečným.

Nejpočetněji obsazená kategorie mužů zahájila svůj závod jako poslední. Startovní pole se natáhlo a roztrhalo už v prvním stoupání. Do čela závodu se záhy dostal Radovan Steuer, který se v této soutěži letos objevil poprvé a vyrážel na trať tedy až z poslední řady startovního roštu. Svůj odstup od soupeřů postupně stále zvyšoval a do cíle dojel s téměř pětiminutovým náskokem.

Po vítězství v silniční cyklistice tak Steuer prokázal, že ani horská kola mu nejsou cizí. Ani obhájce loňského prvenství Pavel Böhm tempu vítěze dlouho nestačil a jel osamoceně na druhé pozici. Během prvních dvou kol si vytvořil náskok zhruba 20 sekund před třetím Lubomírem Mikem, se ztrátou dalších 20 sekund vjížděl do třetího kola Lukáš Pavelek.

Na pátém až desátém místě jela skupina jezdců, které dlouho vedl loni druhý Vladimír Klapetek, jehož letos ze souboje o medailové pozice v této soutěži vyřadilo zranění kotníku. V průběhu třetího kola Böhmovi na druhém místě začaly docházet síly, čehož Lubomír Mik dokázal využít a svým strojovým tempem sekundu po sekundě stahoval náskok na stříbrnou pozici, na kterou se ve čtvrtém kole závodu skutečně posunul, a která mu zůstala i po průjezdu cílem.

Lukáš Pavelek do souboje o medailové pozice nezasáhl, ale jediný, kdo jej ze skupinky pronásledovatelů dokázal předejet, byl Tomáš Pavelek startující v kategorii open (nepočítá se do bodovaného pořadí). Takže Lukášovi ve výsledném pořadí patřila čtvrtá pozice za bronzovým Pavlem Böhmem.

Pořadí na dalších místech se během závodu mnohokrát měnilo, souboje v obtížném terénu provázelo mnoho zaváhání i několik pádů. Pátou příčku pro sebe nakonec dokázal získat Ladislav Návrat, šestý dojel Jan Kumstát, sedmý Václav Kocián. Vladimír Klapetek se musel spokojit s osmým místem před devátým Jiřím Špiláčkem. O desátém místě rozhodl až úplný finiš, při kterém Michal Poláš dokázal své přední kolo předstrčit na cílové čáře o několik centimetrů před kolo Luďka Pavelka.

Závod byl zajímavý navíc tím, že šlo o jednu z posledních možností získat body do celkového hodnocení seriálu. V kategorii žen má vítězství letos už jisté Jindřiška Kadlecová. Mezi muži nadále zůstává v čele Luděk Šimeček, jeho náskok se však zmenšil na pouhých deset bodů před obhájcem vítězství z loňského ročníku seriálu Pavlem Böhmem.

Třetí Vladimír Klapetek ztrácí na druhou příčku Pavla Böhma pouze půl bodu. Poslední disciplínou letošního ročníku, která nám s konečnou platností zodpoví otázku, kdo se stane vítězem ročníku 2011 v kategorii mužů, je střelecký kros. Bude se konat v sobotu osmého října v Suchých Lazcích.

-kum-

5.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení