Hasiči z Těškovic opět na mistrovství republiky

TĚŠKOVICE - Po loňském úspěchu starších žáků v celostátní hře Plamen 2006 si tento úspěch talentovaní mladíci po roce zopakovali

12.7.2007

Zájemců o požární sport přibývá také mezi mladými závodníky. Starší žáci Těškovic dokonce bojovali o titul mistra republiky.Foto: Viktor Kudrna

Postup na mistrovství republiky vybojovali starší žáci výhrou v okrskovém a okresním kole a postup poté potvrdili také v krajské soutěži, která se konala 23. června 2007 v Orlové. Celá soutěž probíhala od sobotního rána až do pozdních odpoledních hodin a byla pro všechny soutěžící vyčerpávající, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Po poslední disciplíně, kterou byl požární útok s vodou, mohli naši starší žáci oslavovat svůj postup na mistrovství republiky. Stejně jako v loňském roce v konečném pořadí obsadili 1. místo. Tentokráte o něj ale byli nuceni svést velmi těžký boj s družstvy Michálkovic a Kobeřic, kteří na ně v průběhu všech disciplín zle dotírali.

V neděli 24. června 2007 následně probíhalo v Orlové krajské kolo dorostenců a ani v něm naše družstvo nezůstalo pozadu. V silné konkurenci družstev obsadili krásné 2. místo právě za družstvem z Michálkovic a v soutěži jednotlivců postoupila z krajského kola na celostátní mistrovství nadějná závodnice Magdaléna Kryzlová. Mistrovství republiky se konalo od 4. do 6. července 2007 ve Zlíně za účasti 15 družstev z různých koutů naší republiky. Po vyčerpávajících bojích obsadili starší žáci z Těškovic 9. místo. To je pro malou obec nejen velikým sportovním úspěchem, ale také zviditelněním jejího jména na celorepublikové mapě požárního sportu.

V soutěži jednotlivců obsadil Vojtěch Vavrečka 12. místo a Magdaléna Krayzlová se umístila na 3. místě v kategorii dorostenek. Mladé hasiče přijel z Těškovic do Zlína povzbudit celý autobus příznivců hasičského sportu, rodičů soutěžících a dalších příbuzných. Úspěšné družstvo tvoří tito závodníci: Vojtěch Vavrečka, Jakub Solnický, Jan Mach, Marek Krayzel, Šimon Kudrna, Michal Hoza, Matěj Krayzel, Kristýna Kucserová, Markéta Vavrečková a Johana Sroková. Velkou zásluhu mají také jejich vedoucí Jiří Krayzel, Jiří Vavrečka a Miroslav Kudrna.

12.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklostezka má spojit Kravaře s Benešovem

Veřejné prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně. Ilustrační foto.

Červený kostel se dočká změn

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Na dvou pódiích se vystřídala dvacítka kapel a interpretů

V pondělí začíná rekonstrukce jedné z hlavních opavských dopravních tepen

Od Domu kultury Petra Bezruče v Opavě až po obchodní centrum na konci Kateřinek se bude pokládat nový asfalt.

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.