VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní střelci přivezli z Plzně kompletní sadu medailí

Plzeň, Opava – V půlce září se v Plzni uskutečnilo republikové mistrovství ve sportovní střelbě z malorážky za účasti kompletní reprezentační střelecké špičky. Republikového mistrovství se zúčastnili také zástupci obou opavských střeleckých klubů – puškaři z SSK Ostroj Opava pod trenérským vedením Oldřicha Gavendy a pistoláři z SSK Opava 0126 s trenérkou Martinou Fialovou. Oba týmy ve velké konkurenci uspěly.

29.9.2013
SDÍLEJ:

Zleva: Petr Staško (pistole SSK Opava), Aleš Entrichel (puška SSK Ostroj Opava), Gabriela Krečmerová (puška SSK Ostroj Opava).Foto: Jan Hromada

Stává se již tradicí, že bez medailí z vrcholných republikových soutěží se opavští střelci nevrací, a letošní MČR nebylo výjimkou. Do Opavy se vrátili s kompletní sadou medailí.

Tu nejcennější, zlatou, vystřílel v disciplíně LM 3x40 Aleš Entrichel, juniorský reprezentant a účastník letošního mistrovství Evropy v této disciplíně v chorvatském Osijeku. Do osmičlenného finále se kvalifikoval šestým nejlepším nástřelem 1142 bodů a ve finále, které se střílí od nuly na desetiny bodu, prokázal své kvality především v poloze ve stoje.

Přestože byl po polohách vkleče a vleže až pátý, každou ranou ve stoje se postupně propracovával kupředu a o jeho zlaté medaili rozhodla až úplně poslední rána. Jeho nástřel 10,0 stačil na vítězství celkovým finálovým nástřelem 448,4 bodu, když o pouhé 0,3 bodu překonal Petra Nymburského z Dukly Plzeň.

Ve stejné disciplíně se představili ještě další dva puškaři z Ostroje Opava Václav Kelnar, který obsadil 12. místo nástřelem 1123 bodů a David Patyk byl šestnáctý nástřelem 1118 bodů. V součtu všech tří výsledků pak opavští junioři získali třetí místo v soutěži družstev.

Pro stříbrnou medaili si do Plzně přijel zástupce pistolářského SSK Opava Petr Staško. Ten své kvality prokázal mezi juniory v disciplíně rychlopalná pistole 2x30 ran. Z kvalifikace postoupil bez problémů do šestičlenného finále, které se střílí na započtené zásahy od 9,7 a více. Ze 40 vystřílených ran trefil takto hned osmnáctkrát, což stačilo na 2. místo ve finále jen tři zásahy za vítězným Martinem Chovančíkem z Rožnova pod Radhoštěm a jeden zásah před třetím Jakubem Petřekem rovněž z SSK Rožnov.

Bronzovou medaili v konkurenci všech reprezentantek vystřílela v disciplíně LM 60 vleže naprosto překvapivě v kategorii žen Gabriela Krečmerová z SSK Ostroj Opava výkonem 587 bodů, přičemž o konečném 3. místu rozhodoval vyšší počet trefených centrových desítek. Nestačila pouze na vítěznou Zuzanu Šostkovou z Manušic 592 bodů a o pouhý bod zaostala za druhou Anetou Brabcovou z Rapidu Plzeň.

K bronzu přidala G. Krečmerová ještě 6. místo v třípolohové disciplíně 3x20 ran. Na bronzový stupeň vítězů se postavil i zástupce SSK Opava 0126 Ivo Bittner, který spolu se svými kolegy Anotnínem Lackým z SSK Hradec nad Moravicí a Karlem Málkem z SSK Rožnov vystříleli v disciplíně rychlopalná pistole 2x30 ran 3. místo v hodnocení družstev mužů.

Další finále s nadějí na medaili střílel junior Aleš Entrichel v disciplíně LM 60 vleže ISSF, kde obsadil v kvalifikaci postupovou 4. příčku nástřelem 613,1 bodu. Ve finále se mu však již tolik nedařilo a obsadil výsledné 8. místo. Jeho kolega z týmu Václav Kelnar skončil na 12. místě nástřelem 609,8 bodu a David Patyk obsadil 22. příčku nástřelem 597 bodů. V družstvech pak opavští puškaři obsadili o jediný bod nepopulární 4. místo.

Úspěšná i opavská mládež

Na MČR se představila i nastupující střelecká mládež v dorosteneckých kategoriích. V individuálních disciplínách se mezi nejlepší sice neprosadili, ale v puškových disciplínách se nejlépe předvedl Kryštof Bek, který v disciplíně SM 60 ran vleže nástřelem 583 bodů obsadil 9. místo. Na stříbrný stupeň vítězů však tento talentovaný puškař vystoupil spolu s ostravskými střelci Matoškou a Strážnickým v disciplíně sportovní malorážka 3x20 ran.

Opavský SSK Ostroj reprezentoval rovněž dorostenec Tadeáš Pajor, který nejlepší umístění získal v disciplíně SM 3x20 ran, když nástřelem 541 bodů obsadil 12. místo.

Nejmladším účastníkem MČR mezi pistoláři byl při svém prvním startu na republikovém mistrovství teprve dvanáctiletý Jan Vildomec, velká naděje střeleckého klubu Opava. V náročné disciplíně sportovní pistole 30+30 ran dosáhl velmi dobrého výsledku 493 bodů, jímž se prosadil na konečné 20. místo. Svým výkonem přispěl k 5. místu v týmové soutěži dorostu.

Jan Šimek

Autor: Redakce

29.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto vypadal areál na Mariánský loukách po vystoupení rockové kapely Smrtislav.
2

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení