Tři vítězství opavských florbalových veteránů

Opava - Opavští florbaloví veteráni posíleni o Vlada Vyrobika, jinak centra třetiligového 1. SC Bohumín, potvrdili své dominantní postavení v jejich nejvyšší soutěži a v Ostravě třikrát vyhráli.

29.1.2008

Ilustrační fotoFoto: NAF

V deset ráno zahajovali veteráni svou spanilou jízdu proti béčku Zábřehu. První třetina byla vyrovnaná, což nám dokazuje i skóre 1:1. Opavští nejprve v šesté minutě prohrávali, ale nová posila Vladimír Vyrobik se uvedl prvním, vyrovnávacím gólem. Další dvě části byly brankově bohatší, v každé se hráči trefili pětkrát. Na počátku prostředního dějství p.e.m.a. vedla, když se trefil Jiří Černohorský. Sice hned za minutu protivník vyrovnal, ale pak si zase vzala slovo Opava.

Dvakrát skóroval kobeřický ostrostřelec Petr Baránek, jednu branku přidal obránce Svatopluk Ježek. V posledním dějství pokračovali opavští florbalisté v nasazeném tempu. Vlado Vyrobik zaznamenal šestou branku Slezanů a přesilovku pak dalekonosnou ranou využil Martin Reichel. Zaskvěl se i brankář Petr Sedlář, když kryl trestné střílení soupeře nařízené za hru vysokou holí. Při svém vysokém vedení polevila Opava v koncentraci a nechala si vstřelit dva góly a Zábřeh snížil na 7:4.

Poslední slovo měl však kapitán Přemek Novák, který uzavřel účet zápasu na 8:4 pro p.e.m.u. Ostravský dvojboj pokračoval utkáním s celkem 1. SC SSK Vítkovice. Opavští veteráni začali ve velkém stylu. Po třiceti vteřinách se příklepem prosadil Přemek Novák a za další dvě minuty pak propálil brankáře soupeře Svatopluk Ježek. Když se hned po přestávce znova trefil Přemek Novák, měla Opava nakročeno k dalšímu vítězství. Vítkovice z nenápadné akce snížily, ale Jiří Košťálek znova náskok navýšil.

V poslední třetině jakoby Slezanům začal docházet dech. Po několika chybách v obraně nechali protivníka snížit a přiblížit se na rozdíl jediné branky. Naštěstí Přemek Novák dovršil hattrick a p.e.m.a. tím znovu odskočila. Vítkovice už jen snížily, víc jim ale Opavští nedovolili a zvítězili 5:4. V posledním střetnutí narazila p.e.m.a. na soupeře z nejtěžších, Hattrick Brno. To, že veteránská soutěž není žádná procházka růžovým sadem, dokládá i to, že v brance Brna chytal bývalý reprezentant Michal Jansa.

Ani v tomto zápase nechtěla Opava nic ponechat náhodě a udeřila na Brňany hned od začátku. V desáté minutě první třetiny už Slezané vedli 2:0. Do černého zamířili Vlado Vyrobik a Jiří Košťálek. Pět branek padlo ve druhé třetině. Nejprve však úřadoval opavský gólman Vladimír Černín, když chytil trestné střílení soupeře. V šesté minutě však už inkasoval. Zápas pak nabral obrovské tempo. Během jediné minuty padly čtyři góly. Premiérovým gólem v sezoně zvýšil skóre ve prospěch Opavy Dalibor Chvěja.

Hned po buly ve středovém kruhu nikdo nepohlídal centra Hattricku Brno a rozdíl byl opět jednobrankový. Potom utekl Přemek Novák a nekompromisně rozvlnil síť za Jansou. Odpověď Brna trvala jen sedm vteřin a bylo to jen 4:3 pro Opavské. Na počátku třetí části byl za hrubost vyloučen brněnský hráč a p.e.m.a. nabídnutou příležitost využila. Podruhé v zápase mířil přesně Přemek Novák. Znova však hráči p.e.m.y. ztratili koncentraci a nechali si dát kontaktní branku. Veškeré snahy Brněnských o vyrovnání utnul svou třetí brankou v utkání Přemek Novák, a završil tak svůj druhý hattrick ve druhém zápase v řadě. Opava porazila Brno 6:4.

„Hráli jsme v podstatě v nejsilnější sestavě. Navíc nová posila, Vlado Vyrobik z Bohumína, skvěle zapadla do týmu a hned se gólově uvedla. Dařila se nám střelba. Když se soupeř gólově přiblížil, podařilo se nám prakticky vždycky hned odpovědět,“ hodnotil vítězná utkání kapitán Novák. Opavští veteráni bodově utekli svým pronásledovatelům a nadále vedou nejvyšší celostátní ligu.

p.e.m.a. Oldies – Ostrava-Zábřeh B 8:4 (1:1, 4:1, 3:2) Branky Opavy: Vyrobik 2, Baránek 2, Černohorský, Ježek, Reichel, Novák.

1. SC SSK Vítkovice - p.e.m.a. Oldies 4:5 (0:2, 1:2, 3:1) Branky: Novák 3, Ježek, Košťálek

p.e.m.a. Oldies – SC Hattrick Brno 6:4 (2:0, 2:3, 2:1) Branky: Novák 3, Vyrobik Košťálek, Chvěja Opava: Sedlář, Černín – Ježek, Jelínek, Schneider, Reichel – Košťálek, Černohorský, Lampa, Baránek, Vyrobik, Novák, Chvěja

(hab)

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Cestování do Hlučína komplikuje výluka

Ilustrační fotografie.

Zahrádkáři poděkují za úrodu

Spor o majetek Rothschildů bude řešit Ústavní soud

Potomci známého finančního rodu usilují na Opavsku stále o vrácení nemovitého majetku v Ludgeřovicích a Šilheřovicích.

Do Hradce přijede Olympic, Richard Müller a poprvé také Arakain s Lucií Bílou

Jeden z největších festivalových svátků na Opavsku je tady. Každoročně se na prostranství pod zámkem v Hradci nad Moravicí sjíždějí tisícovky lidí a vše zatím napovídá tomu, že nejinak tomu bude také letos.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

MOL CUP: Prostějov - Opava 1:3

/FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté slaví postup do třetího kola MOL cupu. Nutno říci, že Prostějov pro ně nebyl lehkým soupeřem. Ještě osm minut před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav. Vítězství hostům trefil z penalty Jan Schaffartzik.