Před sobotním druhým duelem, který se v opavské hale hraje opět od osmnácti hodin, je tak jisté, že Češi na vysněné druhé místo ve skupině D Světové ligy nedosáhnou.

První set se nesl ve své první polovině ve vyrovnaném duchu, Japonsko si udržovalo mírné vedení, ovšem od servisu Adama Bartoše přišel obrat a Čechům se podařilo výsledek otočit, bohužel jen na chvíli. Japonský výběr hrál výborně v poli, vybíral ztracené balony a to mu přinášelo body.

Při podání kapitána Shimiziho se misky vah překlopily na stranu družstva ze země vycházejícího slunce. Ishikawa nekompromisní ranou zvyšoval na 10:13, hosté nakonec měli čtyři setboly, první ještě výběr trenéra Zdeňka Šmejkala odvrátil, to ale bylo vše a první sada se stala kořistí Japonska.

Ve druhém setu si sice Češi vytvořili dvoubodové vedení, ale jen na chvíli. Japonský výběr hrál velice dobře, stále těžil ze skvělé hry. Když dal Yaumauchi přímý bod z podání, vedli hosté 11:15. Domácí marně hledali recept na obranu svého protivníka a i druhé hrací období prohráli.

Češi se nechtěli smířit s jasným vývojem zápasu, ve třetím setu sice nabrali dvoubodové manko, ale podařilo se jim vyrovnat na 14:14, škoda jen, že vzápětí Fila servíroval do autu. Do koncovky se šlo za stavu 19:18. Jenomže dva domácí útoky do autu znamenaly obrat na 19:21.

Blok Macha přinesl vyrovnání na 21:21. Bohužel o pár chvilek později měli Japonci dva mečboly, první byl se štěstím odvrácen a druhý už ne.

Česká Republika – Japonsko 0:3 (-21, -21, -23)
Rozhodčí: Giacomo, Piasetsky. Čas: 67. minut. Diváků: 2 859.

Česká republika: Veselý, Habr, Michálek, Král, Štokr, A. Bartoš, libero Kryštof – Holubec, Fila, Mach. Trenér: Zdeněk Šmejkal
Japonsko: Kuriyama, Shimizu, Ishikawa, Yamauchi, H. Fukatsu, Asano, libero Nagano – A. Fukatsu, Matsuoka. Trenér: Masashi Nambu