Slezan Opava - Uher. Hradiště 0:3 (-20,-15,-16) 3:1 (-16, 21, 17, 24)

Utkání začalo vyrovnaně a od prvních míčů byl k vidění dobrý volejbal, který však dokázala Opava předvádět jen do stavu 14:14. Pak ale začaly Slezanky více chybovat, toho dokázal kvalitní soupeř využít a první sadu získal 20:25. Začátek druhého setu se domácím opět vydařil a ujaly se vedení 9:6 a ještě 14:11, ale i tento stav nedokázaly svěřenkyně Luboše Pecháčka udržet a po několika chybách dostaly soupeře na koně a ten si již zkušeně došel pro druhý set.

Třetí sada se již hrála dle not hostujícího celku, který si v pohodě došel k vítězství v celém utkání. „První utkání jsme nezvládli, a tak jsem nabádal děvčata k větší bojovností a agresivitě v útoku, navíc před druhým zápasem se zranila jedna z klíčových hráček soupeře a mohlo se zdát, že to soupeřovu hru ovlivní,“ uvedl mezi zápasy trenér Opavy. Hosté si však i v oslabené sestavě od počátku udržovali mírné vedení, které potvrdili vítězstvím v prvním setu.

Naopak ve druhém setu začala Opava výborně přijímat a útočit, z čehož pramenilo vedení 15:9 a 16:12. V tu chvíli se začala karta obracet a domácí hráčky ovládly dění na palubovce. Soupeř se sice nevzdal, vedení snížil, ale od stavu 21:21 neuhrál ani míč, a tak se konečně Slezan radoval z vítězného setu. Toto vítězství holky ohromně povzbudilo a třetí set začaly znovu excelentně, když se ujaly vedení 9:3, 15:8 a dokonce 20:11. Po dobrém výkonu tedy i třetí set dotáhly do vítězství.

V dobrém bojovném výkonu pokračovaly Opavanky i ve čtvrtém setu. Hrál se výborný volejbal s množstvím pěkných výměn a až do koncovky to byl bod za bod, přesto měly hostující hráčky setbol 23:24, který ale Slezanky mistrně odvrátily, následně úspěšně zablokovaly a setbol byl rázem na jejich straně. Po soupeřově timeuoutu podávala Smijová, která pak čistým esem zakončila utkání, které domácím opravdu vyšlo. „Odevzdali jsme po dlouhé době výborný kolektivní výkon a hráli volejbal dle mých představ,“ podotkl k druhému zápasu opavský lodivod Pecháček.

„Po polovině soutěže můžeme být s výsledky spokojeni, ale v jarních odvetách nás čeká ještě tvrdý boj o vyhnutí se sestupové pozici. Pokud budou děvčata zdravá a budeme hrát tak jako v poslední zápase, věřím, že ligu udržíme. Negativem podzimní části jsou dvě zranění kolen a jejich operace,“ uzavřel trenér.