VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

28.2.2014

Airbus přiletí propagovat lety z Ostravy

/VIDEO/ Největší civilní letadlo zaregistrované pod českou značkou OK přiletí na ostravské letiště. A nebude tu jen na okrasu. Z Prahy přiveze na palubě 276 pasažérů, po prohlídce pak odletí do Bratislavy. Bude předzvěstí posílení pravidelných spojů mezi Ostravou a Prahou.

28.2.2014

Proč je důležité chodit pravidelně na masáž?

Lidé masáže vnímají různě. Jedni tvrdí, že je nepotřebují. Druzí je berou jako možnost úlevy. Prostě jako něco, co jim má ulevit od bolesti.

28.2.2014

Pavlína si zkusila Dobrý job!

Žákyně deváté třídy Základní školy Boženy Němcové v Opavě Pavlína Vavříčková nás netrpělivě očekávala kolem druhé hodiny odpoledne před prodejnou Tally Weijl v OC Breda&Weinstein, kde si mohla vyzkoušet práci prodavačky.

27.2.2014

Kulturní dům Na Rybníčku má nájemce

Opava - Rozhodnuto. Opavští radní vybrali předevčírem nového nájemce Kulturního domu Na Rybníčku. Je jím Martin Seidl z Ostravy Svinova, jehož „účinkování" Na Rybníčku začíná v sobotu 1. března 2014.

EXKLUZIVNĚ
23.2.2014

Majitel Marlenky: Nedělám práci kvůli penězům, ale protože mě baví

/POMOZME LIDEM, POMOZME KRAJI/ Stal se Podnikatelem roku 2013 Moravskoslezského kraje. Odborná porota jej ocenila tímto titulem nejen za jeho píli a houževnatost, díky které vzrostla výroba a prodej jeho medových produktů za poslední tři roky téměř na dvojnásobek. „Mé pocity jsou neskutečné, nečekal jsem to. Člověk je hrdý. Musím ale říct, že je to pro mě velmi zavazující. Budu teď ještě tvrději pracovat," řekl bezprostředně po vyhlášení výsledků Gevorg Avetysian.

20.2.2014

Jakub si zkusil Dobrý job!

Jsou tři hodiny odpoledne a foyer multikina CineStar je více méně prázdný. V tom přichází zhruba patnáctiletý chlapec s papíry v ruce.

20.2.2014

Ženy, přihlaste se do druhé Proměny

Líbila se vám loňská proměna tří žen, které ještě více zkrásněly a omládly pod rukama odborníků z obchodních jednotek OC Breda & Weinstein? Chcete také změnit svůj jídelníček, šatník, účes, líčení, návyky, jednoduše se cítit úžasně? Zapojte se do další proměny, startujeme již na jaře.

17.2.2014

Díky masáži zlepšení zdravotního stavu člověka

Člověk si přeje být především zdravý a chce, aby se mu špatné věci vyhnuly obloukem. Jen málo si však uvědomí, že i bolest zad může být pouhou obranou lidského těla.

14.2.2014

„Policie mě vyhnala na pracák", říká majitel growshopu

Smutného Valentýna letos prožívá Martin Lukášek z Ostravy. Důvodem však nejsou neopětované city či jiné záležitosti související s láskou. Svátek zamilovaných je posledním dnem, kdy otevírá svůj growshop v centru Ostravy, který provozuje přibližně dva a půl roku.

12.2.2014

Lednová inflace? Nejnižší za poslední čtyři roky, i díky ČNB

Intervence České národní banky (ČNB) byly správné. Ve středu to na ostravské konferenci se zástupci významných firem ostravského regionu uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer, podle něho to stvrdily výsledky meziroční inflace, která se v lednu propadla na 0,2 procenta z prosincových 1,4 procenta. Jedná se tak o nejnižší růst spotřebitelských cen od října roku 2009.

12.2.2014

Pětina rizikových pracovních míst je v moravskoslezském kraji

Jen rok vydržela čtyřicetiletá paní M. pracovat v montážním závodě na výrobu automobilů v Nošovicích. „Bolely mne ruce, nohy. Ta únava byla strašná. Celou dobu na nohou, vyjma krátkých přestávek na povel," vzpomíná na dobu, kdy byla zaměstnána v tamním skladu.

5.2.2014

Martin Juroška: Masáž zlepšuje psychický i fyzický stav člověka

Lidí, kteří mají problémy s bolestmi zad, každým rokem přibývá. Přitom by kolikrát stačila pouhá prevence, kterou může být právě masáž. A nejen, že to prospěje vašemu zdraví, zároveň je to i příjemný odpočinkový zážitek.

3.2.2014

Zdravotní pojišťovny: nekalý boj o klienty? Mezi dveřmi raději nic nepodepisujte

Lidé by neměli mezi dveřmi podepisovat nic, co si pořádně neprostudují. Pokud už tak učiní, měli by okamžitě usilovat o nápravu, jakmile zjistí, že pochybili.

3.2.2014

Legendární Vinárna U Přemka získala nájemce

Opava - Vyhlášená Vinárna U Přemka v Domě umění začne po dvou a půl letech opět plnit svou funkci. Pro návštěvníky bude znovu otevřena během února.

30.1.2014

Dočkají se Opavané Slezského dvora?

Opava - Vedle centra Breda&Weinstein má na ploše bývalé tržnice vyrůst komplex s názvem Slezský dvůr. Investorem bude opět nemovitostní skupina Mint, ale s podmínkou, že město vyřeší své dlouhodobé porušení smlouvy a dojedná i schválí dodatek stávajících smluv.

25.1.2014

Radim Bajgar: Do konce roku bude Breda stoprocentně plná

Opava /POZVÁNKA/ - Obchodně společenské centrum Breda & Weinstein oslavilo v listopadu rok od svého otevření. Vzdor předpovědím škarohlídů žije ve městě už plnohodnotným životem. Velkou radost tím udělal i představiteli investorské skupiny Mint Radimu Bajgarovi, který se spokojeností netají.

24.1.2014

Tipy na Valentýna v Resortu Valachy Velké Karlovice

Velké Karlovice – Vícedenním romantickým pobytem, ale také třeba společnou relaxační procedurou, degustační večeří či lyžařskou akcí s nádechem recese mohou zamilovaní oslavit svatého Valentýna v Resortu Valachy Velké Karlovice.

24.1.2014

Mošnov loni odbavil méně cestujících. Pro tento rok chystá novinky

Po úspěšném roce 2012 na Letišti Leoše Janáčka ten uplynulý přinesl méně cestujících. Může za to především úbytek klientů charterových letů. Pro tento rok ale chystá letiště několik novinek. Zařadit chce pravidelné sezonní lety do Chorvatska a na Kanárské ostrovy.

23.1.2014

Martin Juroška masíruje i slavné sportovce

Opava - Už když vejdete do masáží Sakura, dýchne na vás specifická atmosféra. Zapálené svíčky, teplé barvy a navození pocitu klidu.

23.1.2014

Rybníček: hledá se zachránce

Opava - Opravit za velké peníze starý dům a dát mu luxusní podobu je jedna věc. Druhá mnohem těžší je zajistit jeho každodenní provoz. S tím se nyní potýká na vlastní kůži vedení opavské radnice v případě Kulturního domu Na Rybníčku. Osud tohoto objektu, nacházejícího se naproti naší redakci, připomíná pohyb houpačky. Jednou nahoře, jednou dole.

21.1.2014

Vyhlídka představila Gurmánský kalendář pro rok 2014 i nové doprovodné akce

Zvěřinové, jehněčí či dýňové speciality, borůvky, hřiby a lanýže v různých variacích či degustační menu oslavující tradiční valašskou gastronomii a regionální produkty – to vše nabídne návštěvníkům v rámci tradičního Gurmánského kalendáře v roce 2014 zážitková restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

21.1.2014

Podpořili jste tři projekty, Era přidala 115 tisíc korun

Hlavní myšlenkou programu byla sousedská soudržnost, a proto se Era věnovala spíše malým projektům v jižních Čechách a na Moravě.

14.1.2014

Jaké novinky v podávání daní z nemovitostí nás letos čekají?

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2014 končí letos v pátek 31. ledna. Týká se především nových vlastníků pozemků, zdanitelných staveb a bytových a nebytových jednotek

12.1.2014

Už jste slyšeli o ráklování?

Opava – Jedná se o něco, co v celé České republice nemá obdoby. Jestli vás láká ochutnat novinku, zkuste raklet party. Sýrovou specialitu pocházející ze Švýcarska.

5.1.2014

Elektroodpad: výkup brzdí černé sběrny a nová technika

Množství elektroodpadu odevzdaného k recyklaci bude letos řádově na stejné úrovni jako loni. Shodují se na tom odborníci na sběr a recyklaci elektroodpadu.  

4.1.2014

Firmy: Chceme dostat do vedení více žen

Skloubit kariéru s péčí o rodinu a domácnost? Pro většinu žen to je hodně obtížný úkol. Muži to mají v tomto směru jednodušší. I přesto se ženy začínají prosazovat i do nejvyšších pozic ve firmách.

3.1.2014

Úřad práce ČR: výplatu dávek v roce 2014 zajistíme

Zaměstnanci úřadu práce se potýkají s přechodem na nový dávkový systém. Slibují však, že lidé peníze dostanou včas. 

31.12.2013

Obleva a skoro jarní počasí odsunuly oslavy ve Ski areálu Razula

Kvůli špatným klimatickým podmínkám se mění termín plánované Retro oslavy deseti let Ski areálu Razula.

29.12.2013

Exportérem roku 2013 je Ostroj

Opava - Opavské společnosti Ostroj se dostalo velkého uznání. Stala se Exportérem roku 2013 v kategorii za největší nárůst exportu v letech 2011 a 2012.

28.12.2013

Ski areál Razula oslaví desáté narozeniny

Deset let od zahájení provozu si v nadcházejícím roce připomíná Ski areál Razula Velké Karlovice. Oslava se uskuteční už v sobotu čtvrtého ledna 2014. Pro návštěvníky bude připraven zábavný program na hlavní sjezdoce Razula. Informovala o tom Martina Žáčková, mluvčí Resortu Valachy, jehož je ski areál součástí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies