VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.4.2014

Velikonoce ve Velkých Karlovicích

Spousta gurmánských zážitků i další zábavy čeká o velikonočních svátcích na návštěvníky Velkých Karlovic.

14.4.2014

Natálie si zkusila Dobrý job!

Natálie Horná, patnáctiletá žačka deváté třídy Základní školy v Kylešovicích, má ráda sport a chtěla by se stát policistkou. Co mají tyto dvě zdánlivě neslučitelné informace společného? Dost! Natálie si v rámci projektu Dobrý job zkusila práci v prodejně Yves Rocher.

3.4.2014

K čemu je dobré baňkování? Není to bolestivé?

Právě kvůli všestrannosti maséra Martina Juroška jej zákazníci většinou vyhledávají. „Studio SAKURA massage pana Jurošky jsem si vybrala po zhlédnutí internetových stránek. Zaujal mě rozsah masáží, odbornost," říká například paní J. S. z Opavy.

3.4.2014

Lenka si zkusila Dobrý job!

Tento týden se do „ráje" každé milovnice nakupování vypravila patnáctiletá žáčka deváté třídy Lenka Kořízková ze Základní školy v Kylešovicích. Nešla ovšem obohatit svůj botník, ale vyzkoušela si v prodejně obuvi RENO Dobrý job.

28.3.2014

Lidí dlouhodobě bez práce v kraji přibývá

Počet dlouhodobě nezaměstnaných lidí (nad jeden rok) se loni v kraji zvýšil o 8174 osob. Jejich podíl na celkové nezaměstnanosti tak vzrostl o více než pět procent.

27.3.2014

Natálie si zkusila Dobrý job!

Nepoznali byste, že usměvavá Natálie Marošová není součástí tradičního složení personálu jídelny a restaurace U Babičky v opavském OC Breda&Weinstein. Patnáctiletá žačka deváté třídy Základní školy v Hradci nad Moravicí si vyzkoušela Dobrý job.

26.3.2014

Menší likérky svádí boj o holé přežití

Velká Polom, Štítina - Neblaze proslulá metanolová kauza má stále dopad na lidské životy. I když už ne přímo jedovatým alkoholem. Následky celé aféry se totiž podepsaly i na celé řadě poctivých menších likérek.

20.3.2014

Luba si zkusila Dobrý job!

„Zajímalo mě, co práce v drogerii obnáší, a taky jsem se chtěla podívat do zákulisí své oblíbené prodejny," vysvětluje patnáctiletá žačka své důvody, proč se rozhodla vyzkoušet si práci právě v drogerii ROSSMANN v opavském OC Breda&Weinstein.

20.3.2014

Proč se při masážích používají lávové kameny a různá nahřívadla?

Lidé se často ptají: proč někteří maséři při svých masážích používají různé tepelné procedury, zatímco jiní masírují bez nich? Mnozí také považují tyto tepelné procedury za zbytečný a módní nadstandard masáže nebo za tím vidí pouze možnost reklamní strategie, která má jediný význam, a to vytáhnout z lidí více peněz.

17.3.2014

Tajemství černých teček pomohli Tevě odhalit vysokoškoláci

Opava - Při testovacím provozu nově zaváděného produktu do výrobního portfolia opavské farmaceutické společnosti Teva Czech Industries zachytily kontrolní mechanismy na několika tabletách výskyt malých černých teček.

16.3.2014

Dominik si zkusil Dobrý job

Dovedete si představit, že byste si celý den hráli a ještě za to dostávali plat? Takto nadneseně by se dala shrnout práce v dětském koutku.

15.3.2014

Předváděčky stále frčí. „Šmejdi" přešli na nové finty

Kdo očekával, že po uvedení filmu Šmejdi, který popisoval metody, jež používaly firmy pořádající takzvané předváděčky, si lidé dají větší pozor a na „špek" už jim nesednou, mýlí se.

12.3.2014

Mezi pracujícími cizinci v našem kraji jasně převažují Slováci

I když počet nezaměstnaných osob v našem kraji několikanásobně převyšuje počet volných pracovních míst, v některých profesích se stále projevuje nedostatek vhodných uchazečů o zaměstnání.

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2014

Stamilionové dluhy: Osud Job Airu je v rukou věřitelů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dostatek zakázek a potvrzený investor. Ani tak společnost Job Air Technic, která v Mošnově provozuje opravnu letadel, nemá vyhráno. Dluží totiž svým bankovním věřitelům stamiliony, proto na ni banky vydaly insolvenční návrh.

5.3.2014

Veronika si zkusila Dobrý job!

Rozhoduje se, kterým směrem se vydá po základní škole. Láká ji učňovský obor kuchařka-servírka, ale také kadeřnice.

5.3.2014

Velké firmy navýší stavy. Podaří se udržet v kraji mladé lidi?

Větší monitorované firmy v Moravskoslezském kraji očekávají, že by se u nich během první poloviny letošního roku měla zaměstnanost zvýšit zhruba o 850 osob.

28.2.2014

Airbus přiletí propagovat lety z Ostravy

/VIDEO/ Největší civilní letadlo zaregistrované pod českou značkou OK přiletí na ostravské letiště. A nebude tu jen na okrasu. Z Prahy přiveze na palubě 276 pasažérů, po prohlídce pak odletí do Bratislavy. Bude předzvěstí posílení pravidelných spojů mezi Ostravou a Prahou.

28.2.2014

Proč je důležité chodit pravidelně na masáž?

Lidé masáže vnímají různě. Jedni tvrdí, že je nepotřebují. Druzí je berou jako možnost úlevy. Prostě jako něco, co jim má ulevit od bolesti.

28.2.2014

Pavlína si zkusila Dobrý job!

Žákyně deváté třídy Základní školy Boženy Němcové v Opavě Pavlína Vavříčková nás netrpělivě očekávala kolem druhé hodiny odpoledne před prodejnou Tally Weijl v OC Breda&Weinstein, kde si mohla vyzkoušet práci prodavačky.

27.2.2014

Kulturní dům Na Rybníčku má nájemce

Opava - Rozhodnuto. Opavští radní vybrali předevčírem nového nájemce Kulturního domu Na Rybníčku. Je jím Martin Seidl z Ostravy Svinova, jehož „účinkování" Na Rybníčku začíná v sobotu 1. března 2014.

EXKLUZIVNĚ
23.2.2014

Majitel Marlenky: Nedělám práci kvůli penězům, ale protože mě baví

/POMOZME LIDEM, POMOZME KRAJI/ Stal se Podnikatelem roku 2013 Moravskoslezského kraje. Odborná porota jej ocenila tímto titulem nejen za jeho píli a houževnatost, díky které vzrostla výroba a prodej jeho medových produktů za poslední tři roky téměř na dvojnásobek. „Mé pocity jsou neskutečné, nečekal jsem to. Člověk je hrdý. Musím ale říct, že je to pro mě velmi zavazující. Budu teď ještě tvrději pracovat," řekl bezprostředně po vyhlášení výsledků Gevorg Avetysian.

20.2.2014

Jakub si zkusil Dobrý job!

Jsou tři hodiny odpoledne a foyer multikina CineStar je více méně prázdný. V tom přichází zhruba patnáctiletý chlapec s papíry v ruce.

20.2.2014

Ženy, přihlaste se do druhé Proměny

Líbila se vám loňská proměna tří žen, které ještě více zkrásněly a omládly pod rukama odborníků z obchodních jednotek OC Breda & Weinstein? Chcete také změnit svůj jídelníček, šatník, účes, líčení, návyky, jednoduše se cítit úžasně? Zapojte se do další proměny, startujeme již na jaře.

17.2.2014

Díky masáži zlepšení zdravotního stavu člověka

Člověk si přeje být především zdravý a chce, aby se mu špatné věci vyhnuly obloukem. Jen málo si však uvědomí, že i bolest zad může být pouhou obranou lidského těla.

14.2.2014

„Policie mě vyhnala na pracák", říká majitel growshopu

Smutného Valentýna letos prožívá Martin Lukášek z Ostravy. Důvodem však nejsou neopětované city či jiné záležitosti související s láskou. Svátek zamilovaných je posledním dnem, kdy otevírá svůj growshop v centru Ostravy, který provozuje přibližně dva a půl roku.

12.2.2014

Lednová inflace? Nejnižší za poslední čtyři roky, i díky ČNB

Intervence České národní banky (ČNB) byly správné. Ve středu to na ostravské konferenci se zástupci významných firem ostravského regionu uvedl guvernér ČNB Miroslav Singer, podle něho to stvrdily výsledky meziroční inflace, která se v lednu propadla na 0,2 procenta z prosincových 1,4 procenta. Jedná se tak o nejnižší růst spotřebitelských cen od října roku 2009.

12.2.2014

Pětina rizikových pracovních míst je v moravskoslezském kraji

Jen rok vydržela čtyřicetiletá paní M. pracovat v montážním závodě na výrobu automobilů v Nošovicích. „Bolely mne ruce, nohy. Ta únava byla strašná. Celou dobu na nohou, vyjma krátkých přestávek na povel," vzpomíná na dobu, kdy byla zaměstnána v tamním skladu.

5.2.2014

Martin Juroška: Masáž zlepšuje psychický i fyzický stav člověka

Lidí, kteří mají problémy s bolestmi zad, každým rokem přibývá. Přitom by kolikrát stačila pouhá prevence, kterou může být právě masáž. A nejen, že to prospěje vašemu zdraví, zároveň je to i příjemný odpočinkový zážitek.

3.2.2014

Zdravotní pojišťovny: nekalý boj o klienty? Mezi dveřmi raději nic nepodepisujte

Lidé by neměli mezi dveřmi podepisovat nic, co si pořádně neprostudují. Pokud už tak učiní, měli by okamžitě usilovat o nápravu, jakmile zjistí, že pochybili.

3.2.2014

Legendární Vinárna U Přemka získala nájemce

Opava - Vyhlášená Vinárna U Přemka v Domě umění začne po dvou a půl letech opět plnit svou funkci. Pro návštěvníky bude znovu otevřena během února.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies