VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

6.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

3.6.2014

Teva patří mezi elitu, dostala prestižní cenu

Opava - Výrobní závod farmaceutické společnosti Teva získal nyní od komise expertů Business Brand Council vysoce prestižní cenu Business Superbrands Award.

27.5.2014

Letní koktejlová masáž osvěží stejně jako mojito

Říká v rozhovoru pro Deník Rostislav Nyč, manažer wellness centra Augustiánského domu v Luhačovicích.

21.5.2014

Veletrh poskytne informace i zábavu

Opava /POZVÁNKA/ - Konec května a začátek června bude ve městě znovu doménou Opavského festivalu. Ve dnech 30. května a 1. června si ho ve víceúčelové hale užijí milovníci pěkných aut, drobní stavebníci, domácí kutilové, zahrádkáři i ti, kteří se chtějí dobře pobavit.

20.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

17.5.2014

Zkušení včelaři zatím nechávají med v úlech

Nektar, který včely nasbírají v deštivých snůškových dnech, totiž obsahuje hodně vody.

15.5.2014

O Slezanku se uchází starý nápadník

Opava /VIZUALIZACE/ – Odmítnutý nápadník se vrátil. Tak lze glosovat skutečnost, že firma BQZ Moravia má opět zájem o pronájem Slezanky.

12.5.2014

Velká obchodní centra v Moravskoslezském kraji. Čím přitahují zákazníky?

/INFOGRAFIKA/ Někteří obchodní centra odsuzují, jiní naopak zdůrazňují pozitiva. Vysoká návštěvnost svědčí o tom, že převažuje spíše druhá varianta. Deník zjišťoval, co nabízejí velká obchodní centra v největších městech Moravskoslezského kraje a čím bojují o zákazníky.

10.5.2014

Sobotka: Amazon do vašeho kraje nechce, nabízíme možnost investic Číně

Ostrava - Noví investoři, nedostatečný počet technicky zaměřených studentů nebo dopravní infrastruktura. To jsou témata, o kterých včera debatoval premiér České republiky Bohuslav Sobotka se zástupci firem, podnikateli i rektory vysokých škol při návštěvě Moravskoslezského kraje. V nabitém programu si udělal čas na exkluzivní rozhovor pro regionální Deník.

1.5.2014

Květen ve Velkých Karlovicích? Akce pro rodiny, gurmány i sportovce

Květnové dny jsou jako stvořené k výletům do přírody. Bohatou nabídkou akcí nachystal na májový měsíc Resort Valachy Velké Karlovice. Na své si tu přijdou jak děti, tak gurmáni či aktivní sportovci všeho věku.

27.4.2014

Hospoda U Mlynáře zvítězila v soutěži Týden Slezské kuchyně

Opavsko – Vodník Sláma uvařil Slezské nebe a vyhrál. Tak se dá s nadsázkou komentovat vítězství restaurace U Mlynáře, která je součástí areálu U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku. Zmíněná hospoda zvítězila v dubnové soutěži Týden slezské kuchyně.

24.4.2014

Jarní očista v Luhačovicích

Jaro symbolizuje nový začátek a po období útlumu lidé potřebují načerpat novou energii. Tu všem zájemcům umí doplnit například Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který pro letošní jaro připravil několik relaxačních balíčků v podobě jarní očisty těla i ducha.

24.4.2014

Plyn v Moravskoslezském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Moravskoslezský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Opavska a Hlučínska si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

17.4.2014

Velikonoce ve Velkých Karlovicích

Spousta gurmánských zážitků i další zábavy čeká o velikonočních svátcích na návštěvníky Velkých Karlovic.

14.4.2014

Natálie si zkusila Dobrý job!

Natálie Horná, patnáctiletá žačka deváté třídy Základní školy v Kylešovicích, má ráda sport a chtěla by se stát policistkou. Co mají tyto dvě zdánlivě neslučitelné informace společného? Dost! Natálie si v rámci projektu Dobrý job zkusila práci v prodejně Yves Rocher.

3.4.2014

K čemu je dobré baňkování? Není to bolestivé?

Právě kvůli všestrannosti maséra Martina Juroška jej zákazníci většinou vyhledávají. „Studio SAKURA massage pana Jurošky jsem si vybrala po zhlédnutí internetových stránek. Zaujal mě rozsah masáží, odbornost," říká například paní J. S. z Opavy.

3.4.2014

Lenka si zkusila Dobrý job!

Tento týden se do „ráje" každé milovnice nakupování vypravila patnáctiletá žáčka deváté třídy Lenka Kořízková ze Základní školy v Kylešovicích. Nešla ovšem obohatit svůj botník, ale vyzkoušela si v prodejně obuvi RENO Dobrý job.

28.3.2014

Lidí dlouhodobě bez práce v kraji přibývá

Počet dlouhodobě nezaměstnaných lidí (nad jeden rok) se loni v kraji zvýšil o 8174 osob. Jejich podíl na celkové nezaměstnanosti tak vzrostl o více než pět procent.

27.3.2014

Natálie si zkusila Dobrý job!

Nepoznali byste, že usměvavá Natálie Marošová není součástí tradičního složení personálu jídelny a restaurace U Babičky v opavském OC Breda&Weinstein. Patnáctiletá žačka deváté třídy Základní školy v Hradci nad Moravicí si vyzkoušela Dobrý job.

26.3.2014

Menší likérky svádí boj o holé přežití

Velká Polom, Štítina - Neblaze proslulá metanolová kauza má stále dopad na lidské životy. I když už ne přímo jedovatým alkoholem. Následky celé aféry se totiž podepsaly i na celé řadě poctivých menších likérek.

20.3.2014

Luba si zkusila Dobrý job!

„Zajímalo mě, co práce v drogerii obnáší, a taky jsem se chtěla podívat do zákulisí své oblíbené prodejny," vysvětluje patnáctiletá žačka své důvody, proč se rozhodla vyzkoušet si práci právě v drogerii ROSSMANN v opavském OC Breda&Weinstein.

20.3.2014

Proč se při masážích používají lávové kameny a různá nahřívadla?

Lidé se často ptají: proč někteří maséři při svých masážích používají různé tepelné procedury, zatímco jiní masírují bez nich? Mnozí také považují tyto tepelné procedury za zbytečný a módní nadstandard masáže nebo za tím vidí pouze možnost reklamní strategie, která má jediný význam, a to vytáhnout z lidí více peněz.

17.3.2014

Tajemství černých teček pomohli Tevě odhalit vysokoškoláci

Opava - Při testovacím provozu nově zaváděného produktu do výrobního portfolia opavské farmaceutické společnosti Teva Czech Industries zachytily kontrolní mechanismy na několika tabletách výskyt malých černých teček.

16.3.2014

Dominik si zkusil Dobrý job

Dovedete si představit, že byste si celý den hráli a ještě za to dostávali plat? Takto nadneseně by se dala shrnout práce v dětském koutku.

15.3.2014

Předváděčky stále frčí. „Šmejdi" přešli na nové finty

Kdo očekával, že po uvedení filmu Šmejdi, který popisoval metody, jež používaly firmy pořádající takzvané předváděčky, si lidé dají větší pozor a na „špek" už jim nesednou, mýlí se.

12.3.2014

Mezi pracujícími cizinci v našem kraji jasně převažují Slováci

I když počet nezaměstnaných osob v našem kraji několikanásobně převyšuje počet volných pracovních míst, v některých profesích se stále projevuje nedostatek vhodných uchazečů o zaměstnání.

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2014

Stamilionové dluhy: Osud Job Airu je v rukou věřitelů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dostatek zakázek a potvrzený investor. Ani tak společnost Job Air Technic, která v Mošnově provozuje opravnu letadel, nemá vyhráno. Dluží totiž svým bankovním věřitelům stamiliony, proto na ni banky vydaly insolvenční návrh.

5.3.2014

Veronika si zkusila Dobrý job!

Rozhoduje se, kterým směrem se vydá po základní škole. Láká ji učňovský obor kuchařka-servírka, ale také kadeřnice.

5.3.2014

Velké firmy navýší stavy. Podaří se udržet v kraji mladé lidi?

Větší monitorované firmy v Moravskoslezském kraji očekávají, že by se u nich během první poloviny letošního roku měla zaměstnanost zvýšit zhruba o 850 osob.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies