Sport

včera 20:52

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

včera 20:45

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

včera 18:30

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.

včera 17:00

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

/ROZHOVOR/ Odchovanec opavského Sokola a elitní český tyčkař Michal Balner říká: "Když to půjde, budu skákat dále."

včera 12:45

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.

včera 12:25

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.

včera 10:45

Na Táborsko s Pavlem Zavadilem v sestavě

Favorit doma zaváhal. Opavští fotbalisté uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu a přišli o první místo v tabulce Fortuna národní ligy. Už dnes je čeká další zápas, a to proti Táborsku.

21.8.2017

/VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

20.8.2017

MSFL: Hlučín – Otrokovice 1:1

Velké zklamání v Hlučíně, domácí mají jen bod.

19.8.2017

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Po střeleckých hodech přišel půst. Opavští fotbalisté v sobotu na domácím trávníku uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu. Slezané přitom v prvním poločase měli několik šancí, ani jednu ale neproměnili.

18.8.2017

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

/fFOTOGALERIE/ Tyčkařská exhibice pod otevřeným nebem? V Opavě se jedná už o tradici.

17.8.2017

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

16.8.2017

Záložník Tomáš Jursa: Rozhodl náš zlepšený výkon po pauze

/ROZHOVOR/ Loňský finalista poháru z Opavy je ve třetím kole MOL Cupu. Slezané v úterý vyhráli v Prostějově 3:1, rozhodně ale nemají za sebou žádnou procházku růžovým sadem. Hanáci ještě osm minut před koncem drželi remízu. Jedním z klíčových hráčů Skuhravého výběru byl osmadvacetiletý záložník Tomáš Jursa. Dal první gól, k tomu ještě v prvním poločase trefil tyč.

15.8.2017

MOL CUP: Prostějov - Opava 1:3

/FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté slaví postup do třetího kola MOL cupu. Nutno říci, že Prostějov pro ně nebyl lehkým soupeřem. Ještě osm minut před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav. Vítězství hostům trefil z penalty Jan Schaffartzik.

15.8.2017

Srbský útočník Nemanja Kuzmanović: Je jedno, kdo dává góly, důležitý je tým

/ROZHOVOR/ Ve Frýdku zahodil Nemanja Kuzmanović jasnou tutovku, v dalších dvou kolech se srbský snajpr v opavských službách rozstřílel. Vítkovicím dal jednu branku, v Ústí se trefil dvakrát. Dokonce mohl zaútočit i na hattrick, jednu gólovku mu totiž domácí gólman zneškodnil.

15.8.2017

Opavští fanoušci mu říkají Mireček. Kayamba bere přezdívku s humorem

Další parádní zápas má za sebou exotická letní posila SFC Opava Joel Kayamba, který se dostává do skvělé formy. Na severu Čech nahrál v utkání 3. kola Fotbalové národní ligy na dva góly a jeden sám vstřelil.

15.8.2017

Opavští basketbalisté začali přípravu v okleštěném složení

/FOTOGALERIE/ Loňský finalista Českého basketbalového poháru z Opavy začal přípravu na nový ročník. Trenér Petr Czudek opět spolupracuje s kondičním trenérem Michalem Kociánem. Tým ale kompletní není. Chybí například Jakub Šiřina, který si plní reprezentační povinnosti. A to není vše.

14.8.2017

13.8.2017

Holuša se rval ve finiši patnáctistovky. Triumf slavili Keňané

V prvním českém patnáctistovkařském finále na atletickém mistrovství světa po 34 letech se Jakub Holuša neztratil. Pátým místem slaví životní úspěch.

11.8.2017

Senzace. Patnáctistovkař Holuša vyhrál semifinále a v neděli poběží o medaile

Skvěle si v závodě na 1500 metrů počínal na atletickém mistrovství světa v Londýně Jakub Holuša. V nejlepším čase dne ovládl druhý semifinálový běh a v neděli se postaví na start finále.

11.8.2017

II. LIGA: Ústí nad Labem - Opava 2:5

/4 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Dva smrtící údery z úvodní čtyřminutovky nakoply opavské fotbalisty k jasnému vítězství na hřišti ústecké Army. Výkon Opavských ideální nebyl, byli ale maximálně produktivní. Utkání kvůli zdravotním problémům bohužel nedohrál Pavel Zavadil.

11.8.2017

Trenér Skuhravý sestavu měnit nebude

/POZVÁNKA/ Po vysokém vítězství nad Vítkovicemi chtějí opavští fotbalisté uspět i na hřišti ústecké Army, která stejně jako Slezané doposud vyválčila čtyři body.

11.8.2017

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 12. a 13. srpna.

9.8.2017

Pro tandem závod skončil. Celkem ujel pět set mil

Ultramataron pro Aleše Procházku a nevidomého Václava Fišera minulý týden skončil. Za dvacet dní na dvojkole ujeli přes osm set kilometrů.

9.8.2017

Jakub Holuša: Těším se. Finále by byla třešnička na dortu

Patnáctistovkař Jakub Holuša naposledy závodil v červnu na Zlaté tretře, kde si zaběhl kilometr. Další start čeká Jakuba Holušu ve čtvrtek večer, kdy se na atletickém šampionátu v Londýně představí v rozběhu na 1500 metrů.

8.8.2017

MOL CUP: Hlučín - Olomouc 1:3 po prodloužení

Třetiligoví fotbalisté Hlučína pořádně potrápili ligovou Sigmu. Hanáky vysvobodila až přísná penalta, kterou sudí Marek nařídil za faul Žižky na Moulise. Nicméně i tak Slezané dotáhli zápas do prodloužení, v něm jim ale došly síly a z postupu se díky dvěma gólům Moulise radovala Olomouc.

8.8.2017

NENECHTE SI UJÍT! Ve čtvrtek vychází příloha Fotbalový podzim

Už ve čtvrtek 10. srpna vychází tradiční barevná příloha Fotbalové podzim, která je opět zdarma součástí vydání tištěné verze Deníků vycházejících v Moravskoslezském kraji.

8.8.2017

Do Hlučína míří ligová Olomouc

/POZVÁNKA/ Fotbalový svátek čeká v úterý Hlučín. V rámci druhého kola MOL Cupu přivítá výběr trenéra Radomíra Korytáře ligového nováčka, olomouckou Sigmu.

7.8.2017

Do Slezanu se vrací Dušan Šafránek

Vypadá to, že obsazení brankářského postu je v hokejové Opavě vyřešeno. Poté co světoběžník Adam Vrba zamířil do Šumperku, se klub domluvil s Dušanem Šafránkem, který měl v pondělí odpoledne podepsat se Slezanem nový kontrakt.

7.8.2017

Parkurový víkend se vydařil

Areál Jezdeckého klubu v Kateřinkách zaplnila v neděli zhruba stovka diváků. S napětím sledovali parkurový závod Memoriál Ericha Režnara, který byl atraktivní tečkou za třídenním svátkem parkurového skákání.