Festival Bezručova Opava vzdá hold klasikům

Akce již skončila

Multižánrový festival Bezručova Opava připomene v rámci Svatováclavského hudebního festivalu Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

V kostele 
sv. Václava zazní v pátek 
15. září od 19 hodin Mozartova Symfonie g-moll a Beethovenův Triple Concerto C-dur v podání americké houslistky Esther Yoo, kanadského klavíristy Roberta Koeniga a českého violoncellisty Tomáše Jamníka. Hudebníky povede dirigent Robert Kružík.

Esther Yoo patří mezi nejmladší vítěze mezinárodní houslové soutěže Sibelius v Helsinkách, soutěže královny Alžběty v Bruselu a je držitelkou ocenění Umělec nové generace od britské rozhlasové stanice BBC. Hraje na vzácné stradivárky z roku 1704.

Liberecké Naivní divadlo přivede dětem v neděli 17. září v 10 a 16 hodin do Loutkového divadla pohádku Čarovná rybí kostička. Zavede je do jednoho království, chudého podobně jako myš, která se zabydlela v jeho prázdné pokladně. Dobrá víla Bábrlina věnuje královské dcerce Alence kouzelnou rybí kostičku a začnou se dít věci. Pohádku napsal slavný anglický klasik Charles Dickens.

Kino Mír uvede hned v pondělí od 18 hodin klenot světové kinematografie. Snímek režiséra Andreje Tarkovského představuje nejvýznamnějšího malíře ikon Andreje Rubleva. Film je povahopisem Ruska 15. století a černobílý obraz je v mnoha pasážích silně výtvarně stylizovaný.

od  15. 9.  (19:00)
do  18. 9.  (18:00)
Opava
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení