VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidič se neovládl, popadl nůž a bodl spílající družku

Najít vhodné místo k hádkám není jednoduché. Auto by to ale určitě být nemělo.

25.8.2017
SDÍLEJ:

Muž, který v autě bodl svou družku, odešel od soudu se sedmiletým trestem. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Poučný případ týkající se partnerských hádek uzavřel Vrchní soud v Olomouci. V rámci odvolacího řízení potvrdil sedmiletý trest muži (38 let) z Bílovce, který nezvládl stresovou situaci při řízení vozidla. Po výměně názorů s družkou sedící na zadním sedadle zastavil a bodl ji nožem.

Krajský soud v Ostravě jej vloni v listopadu uznal vinným z těžkého ublížení na zdraví a vyměřil mu sedm roků žaláře. Muž i státní zástupce se proti verdiktu odvolali k vrchnímu soudu. Ten ale nyní obě odvolání zamítl jako nedůvodná a trest potvrdil.

K činu došlo vloni na Velikonoční neděli. Muž ve vozidle Ford Mondeo projížděl Opavskem. Vzadu seděla družka, která ho cestou zasypávala výčitkami. Řidiči ruply nervy, popadl nůž, otočil se a ženu bodl. Mimo jiné ji zasáhl do hrudi. Zranění si vyžádalo okamžitý chirurgický zákrok. Naštěstí přežila. Muži hrozilo až dvanáct let vězení.

U soudu tvrdil, že se do něj družka bez přestání „navážela”. „Vyčítala mi různé věci, třeba že ji už nemiluji. Žárlila na naši společnou kamarádku. Důrazně jsem jí řekl, ať toho nechá, abych neudělal něco, čeho bych mohl litovat. Ona však dále pokračovala,” prohlásil. Vzápětí šlápl na brzdu a sáhl do odkládací přihrádky bočních dveří. Nahmatal nůž s čepelí dlouhou dvanáct centimetrů a otočil se k družce. Podle svých slov ji chtěl pouze postrašit a naznačit bodnutí do sedadla. „Ona však udělala nečekaný pohyb směrem ke mně. Ani jsem nevěděl, že jsem ji bodl. Nechtěl jsem to udělat,” prohlásil se slzami v očích. Družku zasáhl do hrudníku, levého stehna a levé ruky. Žena naštěstí přežila.

Verdikt olomouckého vrchního soudu je pravomocný a není proti němu odvolání. Poslední šancí je případné dovolání k Nejvyššímu souud, které však nemá odkladný účinek.

Autor: Jaroslav Perdoch

25.8.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Co je malé, to je také milé

Michal Prokop

Kolotoč pestrého programu Bezručovy Opavy se dotáčí

Kino Orion mají i Helsinky

Hradecké kino Orion navázalo spolupráci se stejnojmenným kinem v Helsinkách.

Vychází bezručovská antologie

Jako v nebi, tak i na zemi. Tak se jmenuje nová antologie, která vychází k 150. výročí narození básníka Petra Bezruče.

AKTUALIZOVÁNO

Křižovatka u Bredy bude okružní

Řidičům v Opavě by se od tohoto čtvrtku mělo významně ulevit. Ve městě totiž u Obchodního centra Breda & Weinstein vznikne nová okružní křižovatka.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé si neodhlasovali program. Jednání bylo zrušeno

Pondělní zasedání bylo u konce zhruba po půlhodině. Zastupitelé by se měli znovu sejít během několika týdnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení