VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté u soudu. Řešil se incident ze Safari Baru

/DOPLNĚNO/ Na Okresním soudu v Opavě proběhlo hlavní líčení k případu, v němž figuruje čtveřice současných nebo již bývalých fotbalistů Slezského FC Opava.

9.2.2017
SDÍLEJ:

Okresní soud v Opavě. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Petr Dušek

Mezi kvartetem obžalovaných se objevili Zbyněk Pospěch, David Mikula, Jan Schaffartzik a Nemanja Kuzmanovič. Ti měli být zapojeni v incidentu, který se v ranních hodinách 22. listopadu 2015 odehrál před opavským Safari Barem.

U soudu stanulo také několik svědků, mezi nimiž byl i poškozený Jan Grygar anebo Josef Kurka, další dva důležití aktéři potyček.

Během hlavního líčení byli do jednací místnosti nejprve po jednom voláni obžalovaní, aby vypovídali. Potom následovaly i svědecké výpovědi.

A co se vlastně onoho brzkého rána v Opavě stalo? Opavští fotbalisté měli takzvanou závěrečnou po podzimní části sezony. Nejdříve slavili ve vinárně U Krbu a poté se přesunuli do Safari Baru.

První incident se odehrál uvnitř podniku. David Mikula diskutoval se svou kamarádkou u baru a následně se dostal do potyčky s Janem Grygarem. Po zásahu vyhazovače se nikomu nic nestalo, fotbalisté však byli požádáni, aby ze Safari Baru odešli.

To hráči také udělali a vzájemně na sebe čekali před vchodem do tohoto zařízení. Vzhledem k tomu, že podnik zavíral, tak za několik minut vyšel ven i Jan Grygar s kamarádem Josefem Kurkou. Oba ten den slavili narozeniny prvního z nich.

Před Safari mělo postávat několik osob, přičemž došlo ke dvěma incidentům. Do prvního se dostal Jan Schaffartzik s Josefem Kurkou. Po vzájemné strkanici se oba zaklesli do sebe a spadli na zem. Druhý jmenovaný si při tom měl podřít ruku.

Další potyčka patrně vznikla naproti baru přes cestu. Zde mělo dojít k napadení Jana Grygara, který podle svých slov inkasoval několik kopanců střední intenzity do těla a jeden do hlavy. Následně se svým kamarádem Kurkou vyhledal pomoc v Safari Baru.

Barmanky jim pomohly ošetřit zranění, Jan Grygar pak ráno po probuzení zjistil, že má zlomený nos. Před soudem uvedl, že si nevzpomíná, kdo jej kopal. Podle některých svědeckých výpovědí měl být v tomto incidentu zapleten Zbyněk Pospěch. „Popírám, že bych někoho kopal nebo udeřil," ohradil se však zmíněný fotbalista proti těmto tvrzením.

Z toho, co vypovídali obžalovaní a také svědci, nebude jednoduché rozklíčovat, co se před Safari přesně stalo. Aktéři incidentů přiznali, že se nacházeli pod vlivem alkoholu a ne všechny detaily si plně vybavují. Fotbalisté však popírají, že by na někoho zaútočili, natož aby používali pěsti nebo kopy. Naopak podle svých slov měli být terčem nadávek. Nemanja Kuzmanovič dokonce odmítl svou jakoukoliv spojitost s incidenty.

Jan Grygar ale naopak tvrdil, že konflikty vyvolali právě hráči Slezského FC.

Po zhruba tříhodinovém jednání byl celý případ odročen na 3. dubna. Toho dne před opavský soud předstoupí poslední dva svědci, kteří se hlavního líčení nezúčastnili. Pracovat se bude také s kamerovými záznamy.

Autor: Petr Dušek

9.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výročí 750 let od svatořečení patronky Slezska a Ostravsko-opavské diecéze si připomněli věřící nejen v Opavě v chrámu zasvěceném svaté Hedvice.
14

OBRAZEM: Hedvika slavila výročí svatořečení

Keltský telegraf letos propojil 248 stanovišt, mezi nimi Opavu, krnovský Cvilín i Praděd.
8

Keltské čerty propojil laser

S jarem přicházejí další uzavírky

Uzavírku silnic prodlužuje do 31. března pokračující rekonstrukce přehradní hráze v Kružberku.

FILMOVÝ KLUB: Tohle je náš svět

/POZVÁNKA/ Po rumunské rozhádané rodince z minulého týdne představí Opavský filmový klub rodinu hodně netradiční ve snímku Tohle je náš svět.

Zátěž pro místní: Městy denně projíždí tisíce aut

Denně jimi projíždí tisícovky aut, místní občané si stěžují na nebývalou dopravní zátěž, avšak řešení v podobě obchvatu je v nedohlednu. Takové problémy svírají města a obce na silnici I/56 mezi Opavou a Ostravou. Naše redakce se ale zaměřila také na „obchvatovou" situaci v Opavě. Není to totiž tak dávno, co byla zahájena stavba východní části severního obchvatu města.

Mlýn U vodníka Slámy ve Lhotě zůstal součástí života obce

/HISTORIE/ Dřevěné kolo nevelkého mlýna s doškovou střechou roztáčel od poloviny 15. století náhon v místní části Lhota. Vodní mlýn byl přestavěn na parní a v areálu dnešního válcového mlýna je teď venkovský areál s muzeem Havlíčkovy mlýny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies