VYBERTE SI REGION

Moje Opavsko

Kamerové systémy v menších obcích? Mnohde si je nemohou vynachválit

Mít kamerami pokryta různá prostranství či konkrétní objekty ve větších městech není nic neobvyklého. V poslední době si však kamerové systémy pořizují i obce z Opavska.

Letošní sezona byla co se medu týká průměrná

Milovníci husté a sladké pochutiny by letos strádat neměli. Ačkoli se uplynulá sezona mezi bůhvíjak skvostné řadit nebude, nouze o med by být neměla.

Dopravní uzávěry stále pokračují

Silničáři pilně opravují silnice a pro motoristy jejich aktivita znamená omezení provozu.

Slezské zemské muzeum navázalo spolupráci s polskou Ratiboří

Cílem je zejména podpora cestovního ruchu, dojde především k propojení dvou arboret.

Sezona klíšťat s podzimem nekončí

Infekční oddělení Slezské nemocnice zažilo letos výraznější průběh aktivity klíšťat než v loňském roce. Encefalitida i borelióza měly na svědomí i těžší případy.

V Darkovičkách se v budoucnu chtějí bránit proti povodním

Na pondělí 29. srpna v Darkovičkách asi ještě dlouho nezapomenou. Tuto městskou část Hlučína totiž postihla blesková povodeň.

Svatební pár Opavského a Hlučínského Deníku: Hlasujte ve 4. kole

Měli jste nedávno svatbu? Pak máte šanci vyhrát zajímavé ceny!

Nová průmyslová zóna má být provázána se severním obchvatem

Průmyslová zóna by měla vzniknout v městských částech Jaktař a ve Vávrovicích v ulicích Krnovská a Bruntálská. Kraj finančně podpořil město půl milionem korun na vznik pilotního projektu.

Legiovlak dorazil do Opavy

V pátek v dopoledních hodinách proběhlo slavnostní přivítání Legiovlaku na opavském východním nádraží. Více než stovka lidí se přišla podívat na třináct zrekonstruovaných vagonů československých legionářů.

Ruské vojenské jednotky o víkendu znova osvobozovaly Velké Hoštice

/FOTOGALERIE/ Stovky lidí všech věkových kategorií přihlížely bitvě, která před sedmdesáti lety osvobodila Velké Hoštice od nacistického útlaku.

Sezona moštování ovoce je v plném proudu. Zájem lidí je velký

Máte velkou úrodu ovoce a ještě přesně nevíte, jak s ní naložit? Kromě okamžité konzumace nebo uskladnění můžete využít také služeb některé z moštáren. Ta opavská funguje ve městě už padesát let a nachází se v ulici Olomoucká.

Prostor za Slezankou: jak to vlastně bylo?

Společnost Crestyl, která se v roce 2005 stala nájemcem městského prostoru za Slezankou, měla o danou parcelu zájem již dříve. Původní projekt firmy pod názvem City Opava, později Central Opava, začal vznikat v roce 2004. Jeho cílem bylo propojit Horní náměstí s Ostrožnou ulicí.

Sport si bude muset na vyhlášení dotací počkat

Na pondělím městském zastupitelstvu byly schváleny dotační programy pro Opavu na roku 2017. Chybí mezi nimi granty přidělované sportovním organizacím a organizátorům sportovních akcí.

Alfréd Volný: Je lépší se spolu modlit než proti sobě válčit

/ROZHOVOR/ Už čtrnáct let vede konvikt v Olomouci vysvěcený kněz a rodák ze Štěpánkovic Alfréd Volný. Původně však čtrnáct let pracoval v zemědělských družstvech 
v Kravařích a Oticích. Zlom v jeho životě způsobila cesta do Brazílie, kde si uvědomil, jak velké štěstí měl, když se narodil v České republice.

Zájem o taneční mají studenti i dospělí

V posledních dnech lze stále častěji narazit v ulicích na mladé muže a slečny oděné ve společenských šatech. Pokud se ptáte, kam asi mají všichni namířeno, odpověď je snadná měsíc září je již tradičně spjat se začátky tanečních kurzů pro studenty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies