VYBERTE SI REGION

Moje Opavsko

V obcích se přemnožilo jmelí. Kácet se nemusí

Problém, který trápí většinu měst a obcí v Česku, se nevyhnul ani těm na Opavsku.

Na lokální problémy upozornili občané na Fóru zdravého města

Debaty s občany o tom, co je ve městě nejvíce tíží, pořádají zastupitelé pravidelně už několik let. Fórum zdravého města i tentokrát přitáhlo jejich pozornost. Jako největší problém z něho vyplynula prostupnost města pro cyklisty.

Hlučínští strážníci by od příštího roku mohli působit také v Šilheřovicích

O služby Městské policie Hlučín je velký zájem také mimo město. Hlučínští strážníci jezdí kontrolovat několik obcí z okolí. Jejich počet by se brzy mohl opět navýšit.

Svatební pár Opavského a Hlučínského Deníku: Hlasujte v 8. kole

Měli jste nedávno svatbu? Pak máte šanci vyhrát zajímavé ceny!

Na schůzi se diskutovalo o prevenci záplav a stavbě nových sportovišť

Veřejná debata s občany, která proběhla ve čtvrtek v Darkovičkách, řešila problémy, které se týkaly záplav a vybudování nových tělocvičen. Ne všichni občané Darkoviček souhlasili s vybudováním poldru, který má v budoucnu sloužit jako prevence proti velké vodě.

Pozemky v areálu Dukelských kasáren jsou stále v kurzu

Velkou diskusi vyvolal druhý bod mimořádného zasedání zastupitelů, které se konalo minulý týden. Jednalo se v něm o prodeji části pozemků Dukelských kasáren Zdeňku Kalužíkovi. Prodej za více než čtyři miliony se podařilo odhlasovat.

Stavbu Kružberské přehrady oddálily světové války

/HISTORIE/ Přehrada na řece Moravici byla u obce Kružberk vybudována v letech 1948 až 1955 jako první údolní nádrž v povodí řeky Odry. Původní záměr hovořil zejména 
o energetickém využití průtoku Moravice, ale rostoucí požadavek na pitnou vodu ho změnil na vodárenský.

Barvy letošních Vánoc? Bílo-stříbrná a hnědo-zlatá. Stálicí zůstává červená

Výroba vánočních ozdob ve Slezské tvorbě vrcholí. Ročně se jich tu vyrobí asi půl milionu.

Ceny bytů stoupají také na Opavsku

Poslední dva roky se veze trh nemovitostí na vlně zvyšujících se cen. Tento celorepublikový trend se objevuje i na Opavsku. Zde se ceny bytů zvedly až o 20 procent.

Karel Balarin: Absolventi škol práci řemeslníka mnohdy vnímají jako podřadnou

/ROZHOVOR/ Na soutěži Machři roku se pravidelně objevují ti nejšikovnější zástupci učňovské mládeže z celé České republiky. Konstantou každého ročníku je úspěch Odborného učiliště a Praktické školy Hlučín. Její barvy pravidelně reprezentují zejména malíři, jež se mimo připravují pod dohledem vedoucího odborného výcviku Karlem Balarinem.

Zastupitelstvo se málem opět nekonalo

Druhé mimořádné zasedání opavských zastupitelů začalo podobně jako to první, které proběhlo minulý pátek. Po zahájení středeční schůze se opět nedokázali reprezentanti města shodnout na programu.

Hlučínský záchranný útvar má nový stroj

Nakladač Caterpillar 973D steel mill je novou součástí vybavení hlučínského záchranného útvaru. Jedná se o civilní verzi, s níž lze v těžkém průmyslu manipulovat se struskou a dalším žhavým materiálem.

Kabelkový veletrh se blíží! Koupí kabelky přispějete na pomoc malé Emmičce

/POZVÁNKA/ Prostory opavského Obchodního centra (OC) Breda&Weinstein se v pátek 11. listopadu promění v improvizované tržiště. Na programu tu totiž od patnácti hodin bude třetí ročník charitativní akce s názvem Kabelkový veletrh, který pořádá Opavský a Hlučínský deník spolu s OC.

V první dražbě městských domů vyhrál Pavel Juříček

První kolo dražeb nemovitostí situovaných v centru města proběhlo na začátku tohoto týdne. Dům těsně sousedící s opavskou radnicí se podařilo vydražit za částku téměř 11 milionů korun. O majetek v centru se ucházelo více investorů.

Rozloučili jsme se - 42. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies