VYBERTE SI REGION

Moje Opavsko

dnes 06:00

Lyžaři se dočkali. Vaňkův kopec otevře v pátek

V minulých dnech teploty klesly výrazněji pod nulu a na Vaňkově kopci, který se nachází v Zátiší, což je součást Horní Lhoty, tak mohli souvisleji zasněžovat. Po zdejší sjezdovce se první lyžaři a snowboardisté spustí v pátek 9. prosince.

dnes 06:00

Novinářka bude besedovat o Sýrii

/POZVÁNKA/ Válečná novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová přijede do Opavy besedovat o svých cestách do syrského Kurdistánu a o válce v Sýrii.

dnes 06:00

Opavský uličník vyjde po novém roce

Historii a současnost opavských ulic a náměstí přiblíží publikace Opavský uličník. Navazuje na brožuru Náměstí a ulice města Opavy, kterou před více než pětadvaceti lety napsali Josef Gebauer a Pavel Šrámek.

včera 13:26

Chystá se mapování invazivních rostlin

Obce na Hlučínsku a příhraniční polské gmini (územní celky – pozn. red.) se již dlouhou dobu potýkají s problémem vysokého výskytu invazivních rostlin. Jak hodně jsou na těchto územích rozšířeny, má zjistit připravovaná studie.

včera 13:00

Tradiční farmářské trhy budou nově v režii města

Farmářské trhy se ve městě začaly znovu pořádat v roce 2011. Po celou dobu měl jejich organizaci na starosti externí provozovatel.

včera 08:47

Kulturní festival ukončila proměna veřejných toalet za Slezankou

Malby na veřejných toaletách. Tím se rozloučil letošní festival Landscape s Opavou. Veřejné záchody za Slezankou zdobí od 22. listopadu malby Lukáše Pavlíčka.

včera 08:31

Obchodní akademie hostila finále celostátní soutěže

Studenti z celé republiky v úterý zavítali do útrob Obchodní akademie v Opavě. Konalo se zde totiž celostátní finále soutěže s názvem Ekonomický tým 2016.

6.12.2016

Je jízdné zdarma pro seniory v ohrožení?

Občané starší sedmdesáti let mají mít možnost jezdit od nového roku městskou hromadnou dopravou zdarma. Vedení města informaci uveřejnilo před několika týdny.

6.12.2016

Modernizace trati se blíží do finále

Revitalizace železniční tratě Opava východ - Olomouc byla zahájena 1. dubna a skončit by měla 12. prosince. Předpokládané náklady se pohybují v částce kolem 900 milionů korun.

6.12.2016

Svatební pár Opavského a Hlučínského Deníku: Hlasujte v 1. semifinále

V uplynulých třinácti týdnech jsme postupně zveřejňovali svatební fotografie párů, které se zapojily do soutěže o Svatební pár Deníku. Hlasováním na našich webových stránkách vzešel každý týden jeden vítěz.

5.12.2016

Trenér Roman Skuhravý bude zpívat koledy

/POZVÁNKA/ Už 14. prosince se opět na různých místech v republice od osmnácti hodin rozezní koledy. Je tady akce Deníku Česko zpívá koledy.

5.12.2016

Domácí porody mohou být rizikové

Zatímco v minulosti byly porody doma běžné, dnes od nich lékaři spíše odrazují.

5.12.2016

Čertovské pečení pro rodiče a děti přichystali o víkendu Oticích

V malé pekaře a cukráře se proměnily děti na čertovském a mikulášském pečení uplynulý víkend v Oticích. Akci nazvanou Pekařův čert a čertův pekař připravila místní pekárna Knappe.

5.12.2016

Bleší trhy u Vily Vančurova pokračují i v zimě

„Měl jste si vybrat minulý týden. To tu bylo dost lidí," hlásila mi jedna z prodávajících na bleších trzích před Vilou Vančurova v Opavě. Je pravda, že jsem se na „blešák" chystal už dlouho a potěšilo mě, že na svých facebookových stránkách avizovaly celoroční otevírací dobu.

5.12.2016

Prostory Mariana nezůstávají prázdné

Budova ústavu Marianum nyní v rámci církevní restituce patří Kongregaci Dcer Božské Lásky a původní klienti byli přestěhováni do jiných objektů. To však neznamená, že by prostory zely prázdnotou.

4.12.2016

Opavské zdravotnictví se pyšní dlouhou historií

/HISTORIE/ V roce 1443 vznikl špitál sv. Antonína, roku 1583 špitál u Ratibořské brány, v roce 1782 Friedenthalův špitál, v roce 1805 Heiderichův institut a roku 1843 Nemocnice Řádu německých rytířů.

4.12.2016

Opuštěné nemovitosti najdete na webu

Nová iniciativa Prázdné domy vytvořila internetový portál, ve kterém jsou nevyužívané nemovitosti snadno k nalezení. V jejím hledáčku jsou už i ty z Opavska.

4.12.2016

Breda: hřbitov velkých plánů

Svého času to byl chrám obchodu a největší obchodní dům v tehdejším Československu. Dnes upadá v zapomnění a Opavanům slušně řečeno vadí, že chátrá. Místo obdivu spíš budí rozpaky, soucit nebo rovnou zlost. Jaký je jeho další osud, co na něj říkají architekti a historici umění?

4.12.2016

Julius a Marek Lévayovi: Romové za sebe musí přijmout zodpovědnost

/ROZHOVOR/ Marek Lévay pracuje jako předseda sdružení Dživipen, jeho otec Julius pak funguje coby ředitel. Tato dvojice a také další členové zmíněné neziskové organizace se snaží pomáhat opavským Romům a dalším sociálně vyloučeným osobám.

4.12.2016

Historické závory zůstaly v obci

Více než dva roky trval boj o záchranu historických železničních závor v Holasovicích. Ty jsou nyní uschovány v obecním skladu a čekají na další využití.

3.12.2016

Kýžený efekt "pamlsková vyhláška" ve školách zatím nepřinesla

Zrušily se kvůli ní některé bufety, žáci ale místo toho stejně chodí pro „nezdravé" potraviny do obchodů.

3.12.2016

Památníky v Dolním Benešově připomínají oběti válek

Jeden z nich je věnován občanům padlým ve druhé světové válce nebo těm, kteří zemřeli v dolnobenešovském internačním táboře.

3.12.2016

Sezonu v pálenicích zatím nelze považovat za neúspěšnou

Například pěstitelské pálenice na Olomoucku hodnotí sezonu jako mizernou. Naše redakce zjišťovala, jak je na tom opavský okres.

3.12.2016

Lidé vyrážejí na trhy do Krakova či Vídně

Tato města bývají v době adventu nejnavštěvovanější. Oblíbená je ale třeba také maďarská Budapešť.

3.12.2016

Ozdobte si v muzeu baňku

Modrá, zelená, hnědá, růžová nebo červená. To jsou barvy letošních baněk, které si návštěvníci mohou ozdobit v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v rámci tradiční adventní akce a názvem Malování baněk.

2.12.2016

Slezské divadlo je na Vánoce dobře připraveno

Ani Slezské divadlo nezůstává vůči vánočním svátkům lhostejné. Vhodným dárkem pod stromeček může být vánoční blokové předplatné v hodnotě 800 korun, obsahující čtyři poukázky na čtyři představení podle výběru obdarovaného.

2.12.2016

Nový sál pro zastupitele se nechystá

Sál Kulturního domu Na Rybníčku není sice pro zastupitele ideální, ale jiný prostor město momentálně nemá.

2.12.2016

Koule se proměnila v baňku

/ANKETA/ Koule před Hláskou na Horním náměstí se v minulých dnech proměnila ve svítící vánoční baňku.

2.12.2016

Rozloučili jsme se - 48. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

1.12.2016

Uzavírka skončila. Komárov je opět průjezdný

Předpoklady se naplnily. Uzavřený úsek v Komárově od železničního přejezdu až po odbočku na jižní obchvat Opavy se ve čtvrtek podařilo opět zprůjezdnit. Ještě ve středu se na něm intenzivně pracovalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies